Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Neustále škriabanie sa, hryzenie, vylizovanie

Poslaťod FiLoo_PD » Sob 08.12.2007 14:02

Zdravím.
Mám šteňa JACK RUSSELA TERIERA, má dva mesiace aj pár dní.
Jediné čo ma trápi je to, že sa stále škrabe. Viem že u psov to je normálne, ale nie tak veľa ako u mojeho. Čo stým?
FiLoo_PD
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Baník Prievidza

Poslaťod MisheliQ » Sob 08.12.2007 14:32

je už odčervené to Tvoje šteniatko? Alebo sa mu pozri na srsť, môže mať suchú kožu alebo lupiny či iné kožné choroby...kúpal si ho často? Či ešte vôbec?..ak si ho kúpal často, tak má suchú kožu z tej vody, nemá ochranný filter, ktorý sa po kúpaní vymyje..ak má suchú kožu, tak mu do pokožky vmasíruj norkový olej, ak má lupiny treba kúpiť kvalitný šampón na lupiny, ak je to niečo iné, treba ísť k veterinárovi...ak nie je odčervené, treba odčerviť...a škrabať sa môže aj vtedy, ak má obojok...a ešte si naň nezvykol :no:
ps: a máš krásne šteniatko
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Stále sa škrabe

Poslaťod brend » Sob 08.12.2007 14:34

FiLoo_PD píše:Zdravím.
Mám šteňa JACK RUSSELA TERIERA, má dva mesiace aj pár dní.
Jediné čo ma trápi je to, že sa stále škrabe. Viem že u psov to je normálne, ale nie tak veľa ako u mojeho. Čo stým?


BLCHY :ahoj:
brend
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Smižany

Poslaťod Dasty » Sob 08.12.2007 14:54

nemusia to len byt blchy...moze to byt aj to co napisala MisheliQ..moze to byt aj z casteho kupania......proste vysvetlenia su rozne :no:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod FiLoo_PD » Sob 08.12.2007 15:42

No kúpal som ho asi dva krát a odčervený je...s tou suchou pokožkou to bude pravda, potvrdila mi to aj zverolekárka a dala mu nejaké tabletky....
:jupi:
FiLoo_PD
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Baník Prievidza

Poslaťod Bendy » Sob 08.12.2007 18:56

No a este aby sa nezabudlo, vela psov sa ide uskrabat, ked su alergicke na urcitu zlozku stravy... Treba vyskusat hypoalergenne granule, alebo prirodzenu stravu.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bassetka » Sob 08.12.2007 19:36

Na alergiu je este skoro.Treba vylucit vonkajsie parazity.Najlepsie ak pouzijes Advokad,alebo Stronghold.Zabera na blchy,klieste,demodexa,svrab,chejlecielozu,vnutorne parazity.S kupanim a suchou kozou to tiez moze byt pravda.Dobre potom robi Vetriderm spray proti svrbeniu.Sampon pouzivaj kvalitny napr.:KW s norkovym olejom.Casto pomoze vytlacit analne zlazy,svrbenie niekedy potom ustane.Pozri mu aj uska,ci nie je problem tam.Ide o to ,ci je to nadmerne svrbenie.Aj ty sa sem,tam poskrabkas a nikto si to nevsima,len ak je to pes,hned vsetci vidia problem.Samozrejme na druhu stranu netreba nic podcenit.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 08.12.2007 19:43

Pri tejto príležitosti sa chcem pýtať, ako často sa škrabe pes normálne, a ako často nie.
U nás je teraz najnovší problém, že sa škrabe špeciálne na ramenách. A vela. Srsť má čistú, kožu taktiež. Tak mi to príde,ako by sa v tom proste zamotal a bol to už len nejaký cuk.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod bassetka » Sob 08.12.2007 21:48

Je to trochu problem posudit,co je este normalne a co nie.Za podozrive povazujem skriabanie,ktore pride napr.uprostred hry,chvodze.Ak psik pri skrabani az narieka.A samozrejme ,ak nerobi nic ine,nez ze sa skriabe.
Ak je to v obdobi kludu,na chvilku a na kozi nie su zapalene,supinate miesta snad je to len mimovolne.
Pozor na to,aby ste hned ako sa zacne psik skriabat hned nebezali k nemu a nehladali blsky,lebo ak pridu na to,ako vyvolat vasu pozornost,budu sa skriabat len pre to,aby ste si ich vsimli.To iste plati aj o oblizovani labiek.Mala som jednu afganku,ktora sa prestala skriabat az po tom,ako si to jej majitelka prestala vsimat.Samozrejme sme si predtym lamali hlavu nad tym,co jej je.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Bendy » Sob 08.12.2007 22:15

No ta moja sa skriabe niekedy len tak, ked ideme hore vytahom domov z prechadzky, tak sa tvari ze jej strasne zavadzia obojok a na tom mieste sa skrabe, kym nevyjdeme hore. Potom ked vojdeme dnu, tak uplne zabudne, ze nejaky obojok ma :heh:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 09.12.2007 8:35

bassetka píše:Je to trochu problem posudit,co je este normalne a co nie.Za podozrive povazujem skriabanie,ktore pride napr.uprostred hry,chvodze.Ak psik pri skrabani az narieka.A samozrejme ,ak nerobi nic ine,nez ze sa skriabe.
Ak je to v obdobi kludu,na chvilku a na kozi nie su zapalene,supinate miesta snad je to len mimovolne.
Pozor na to,aby ste hned ako sa zacne psik skriabat hned nebezali k nemu a nehladali blsky,lebo ak pridu na to,ako vyvolat vasu pozornost,budu sa skriabat len pre to,aby ste si ich vsimli.To iste plati aj o oblizovani labiek.Mala som jednu afganku,ktora sa prestala skriabat az po tom,ako si to jej majitelka prestala vsimat.Samozrejme sme si predtym lamali hlavu nad tym,co jej je.


Aha. Tak škrabe sa hlavne keď vstane po tom, čo niekde ležal, to hlavne, ale potom aspoň milion krát za sebou. No občas sa škrabe aj počas chôdze, ale to len tak 2x z 10tich. Ale nenarieka pri tom. Ani šupiny, nič.
Viem, že napríklad na chrbte ho dráždi vodítko, keď sa mu niekedy ošuchne príliš silno.
S tou pozornosťou, to môže byť, lebo ja mu vžy vtedy niečo poviem, ako prestaň, alebo sa naňho aspoň pozriem. A keď sme ho doniesli, tak si lýzal laby, to som mu musela doslova zakázať. Ale pravda je, že som mu tam našla nejaké staré jazvy, tak on sa v tej starostlivosti o seba asi tak nejak zacyklí.
Ďakujem, uvidíme, skúsim si to škrabanie akože prestať všímať :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Ned 09.12.2007 15:20

to ja som mala raz kamoškinu sučku na starosť, šteniatko, no a keby ste videli ako sa tá škrabala a pišťala pri tom, chuďatko...hneď som však vedela, kde je problém..mala tak špinavé uši a tak jej z nich páchlo až hroza...okamžite sme šli k vetošovi, keďže ja som jej uši nedokázala vyčistiť, pretože ju veľmi boleli..kamoška sa musela úplne zblázniť keď jej takto zanedbala ušká...bolo to strašné, takže pozor aj na uši, chlpy môžu vyvolať šteklenie a následne škrabanie al. aj špina v nich môže psom vadiť...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 10.12.2007 8:46

Uši má čisté. Ako občas sa v nich rýpe, ale kto by to raz za čas nespravil :hi: hlavne tie ramené.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod katka » Uto 11.12.2007 14:57

mne sa Bak škriabal v lete....bol sa kúpať, niečo ho poštípalo, k tomu sa mu v tom teple trošku sparila podsada, keďže nebol vypĺznutý....bol to des....robili sa mu na koži také mokvavé červené fľaky....bola som z toho dosť v šoku....ale pomohol nám repíkový odvar na vymývanie, potom riadne vysušenie miest a natretie masťou na preliečenie....pred výstavou som ho okúpala v KW šampóne s čajovníkovým olejom a stal sa zázrak...všetko sa krásne vyčistilo....toto isté mala aj naša fretka, ale tá to mala z granúl..nesadli jej a takto sa to prejavilo...tiež jej jednoznačne pomohol ten šampón a samozrejme zmena značky granulí...teraz ..klop..klop...je všetko v poriadku
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 11.12.2007 16:17

katka píše:mne sa Bak škriabal v lete....bol sa kúpať, niečo ho poštípalo, k tomu sa mu v tom teple trošku sparila podsada, keďže nebol vypĺznutý....bol to des....robili sa mu na koži také mokvavé červené fľaky....bola som z toho dosť v šoku....ale pomohol nám repíkový odvar na vymývanie, potom riadne vysušenie miest a natretie masťou na preliečenie....pred výstavou som ho okúpala v KW šampóne s čajovníkovým olejom a stal sa zázrak...všetko sa krásne vyčistilo....toto isté mala aj naša fretka, ale tá to mala z granúl..nesadli jej a takto sa to prejavilo...tiež jej jednoznačne pomohol ten šampón a samozrejme zmena značky granulí...teraz ..klop..klop...je všetko v poriadku


neboli tie mokvave flaky hot-spot? to je pomerne brutalna infekcia.
zanesie sa skrabanim do rany a potom sa moze velmi rychlo sirit, davaju sa ATB.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Choroby