Alergia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Alergia

Poslaťod renqa » Sob 21.06.2014 19:38

Ja som myslela niečo prírodné či by na to nepomohlo. Ale ozaj neviem čo by to mohlo byť. Tiež nechcem pchať do neho lieky. Môjmu sa to asi robilo aj v zime, ale on má asi potravinovú alergiu. A minule aj kýchal z ničoho nič. :nwm:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Alergia

Poslaťod Amstaff1127 » Sob 21.06.2014 20:49

renqa píše:Môjmu zvykne aj tiecť z nosa. Akože iba taká číra tekutina, ale proste samovoľne mu niekedy tečie z nosa. Máte s tým niekto skúsenosť a čo by mu na to mohlo pomôcť?

Ved to je vytok z nosa...tzv.sopel to kazdemu staci aby trosku prechladol a uz tecie..
Amstaff1127
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Alergia

Poslaťod MisheliQ » Sob 05.07.2014 19:45

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Uto 08.07.2014 10:43

Náhodou neviete niekto o FB skupine pre psov-alergikov?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod Marianne » Ned 28.09.2014 17:24

Môj pes nemá žiadne kožné príznaky, ale pravidelne mu vonku na tráve, prípadne na poli tečie z nosa sopeľ, tečie mu z očí, ktoré si následne šúcha labkou. Bola som u veterinára, ale povedal, že kým je to "len" takéto, že to nemám riešiť. Navyše ževraj sa u psov alergia častejšie prejavuje kožne a že je to teda trošku zvláštne. Ale fakt, z čoho iného ako z alergie by to mohol mať? Deje sa to už od šteniatka. Navyše viem, že je alergický na Augumentin. S potravinami nemá žiaden problém. Kŕmim barfom takže mám naozaj všetko odskúšané. Nejaké rady, ako to zlepšiť?
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Alergia

Poslaťod Mackie » Uto 30.09.2014 17:40

Asi len zmiernit priznaky. Po navrate domov umyt hlavu, pripadne pretriet celeho psa s mokrou handrou (alebo ostriekat sprchou a utriet), urcite umyvat labky, aby si nezanasal spinu do oci. Pouzivat antialergicke kvapky do oci.
Ale sranda, tento rok sa mi pes tiez nejak prestal skriabat (hoci ano, menej chodil kade take po poliach) a skor mu tecie z oci, utieram to kazdy den.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Alergia

Poslaťod Marianne » Uto 30.09.2014 18:06

Díky za rady, určite to tak budem robiť :)
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Alergia

Poslaťod maira6 » Str 01.10.2014 10:39

Marianne, alergie sú často dôsledkom očkovania. Aj tvoj psík bol zrejme očkovaný už v šteňacom veku. Možno by mu pomohla očista od následkov očkovania, keďže strava alergiu nespôsobila a ani ju nezhoršuje (krmíš barfom - ešte kuracie mäso treba zvážiť, lebo aj z neho vznikajú alergie). Sú rôzne metódy, najviac dostupná je homeopatická liečba. Neviem, odkiaľ si, ale ak by si to chcela preskúmať, najlepšie by bolo nájsť si nejakého veta, čo sa zaoberá aj homeopatickou liečbou.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Anglicky bulldog oči a labky prosim pomoc

Poslaťod cuker » Pon 09.02.2015 0:54

Mám fenku 4 ročného Buldoga máme ju v dome. Už asi rok sa trápim s týmto problémom. Ako náhle nasadíme antibiotika oči sa vyčistia aj na labkách sa prestanú robiť krvné zrazeniny/opuchy. Teraz má granule Royal Canin pre Bulldogov. Skúšali sme aj rôzne hypoalérgenne granule, viac ako mesiac žrala len ryžu. Neviem či ma význam dávať robiť test z krvi na akú stravu je alergická?. Dávali sme jej aj Zylexis, rôzne kvapky do oči, mastičky na labky,... Pomáhajú len tie antibiotika keď ich doužíva po týždni problémy sa vracajú späť. Má to na všetkých labkách, a na obidvoch očiach. Fotené ráno potom jej oči vypláchnem vodou NaCI... Prosím Vás poraďte mi ak sa týmto niekto stretol. Ďakujem
10968125_10204077477992382_37689185_n.jpg

10984821_10204077476432343_797755349_n.jpg

10965585_10204077473552271_172861475_n.jpg

10965751_10204077475832328_778010982_n.jpg
cuker
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Štv 20.08.2015 14:01

Máte niekto skúsenosť s doplnkom Histamin Control 60 tbl? Mal by neutralizovať histamín, t.j imunilogickú odozvu organizmu, ako prírodnejšia alternatíva prednisonu. Nie je to akútne, ale možno dobré mať v zálohe. http://www.dobra-miska.sk/histamin-control-60-tbl

Príp. ak nemáte skúsenosť, čo si o tom myslíte? Nie je to zrovna najlacnejšie, nechcem kúpiť blbosť. Pigie? Samozrejme aj ostatní :smile: . Ďakujem za názory.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Pes alergik

Poslaťod vierkanevierka » Pia 08.01.2016 4:30

Zakupila som si stena, akita inu, a do roka mi skoro umrel.....Antibiotika, kadeco, az som sa nastvala, a isla som k pani doktorke Panakovej, a vysvitlo, ze moj pes je alergicky na vsetko, okrem stravy, teda stromy, buriny, kvety.....a urobila som to pre neho, nechala som si urobit vakcinu, a injekcie sme mu pichali pol roka....a teraz je to krasny pes....varim mu ryzu, zeleninu, kuracinu, jahnacinu, v kombinacii s tucnym tvarohom, vajickami - len zltka a skrupina, v surovom stave, vo varenom kompletne, davam mu do vsetkeho skoro Dremanrom, a kedze uz ma svoj vek, zaciname aj s prevantivnym apto flexom, dostava ryby, jogurt a aj neviem preco, miluje citrusy....Davam mu vsetko, co vyzera, ze potrebuje, a tak aj vyzera, krasny zdravy pes, a samozrjeme mame aj granule, ryza jahnacina, najkvalitnejsie......Verim, ze varena strava mu nesmierne pomohla, a tym padom, nech si co chce kto chce hovori, pomohlo mu to....
vierkanevierka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Alergia

Poslaťod hriva » Uto 26.04.2016 22:55

Mam psa alergika. Nerovi sa vrátil problem s ušami- presne po roku.
Mal tam mierny zápal, preliecilo sa, škrabanie pokračovalo aj tak, uši boli ale čiste- žiadne kvasinky ani baktérie.
Takze sme dostali tri možnosti- nasadiť antihistaminika, nasadiť rybi olej (ze blokuje vylučovanie histaminu), alebo ist k dr Panakovej, urobiť test presne ktora burina co kvitne mu robi problem a dat vakcínu. S neistým výsledkom, lebo o rok môže vyskočiť alergia zas na inú rastlinu.
No nic, skúsila som lieky na alergiu pre ludi, bez efektu, lebo ze psom nerobí problem len histamin ale aj iná latka, ktorú tie lieky neblokujú a on ma asi viac tej druhej latky.
Davala som aj rybi olej, v kapsulach, stále triasol hlavou, skrabal uši, uši stále bez nálezu, akurát trocha supinate.
A našu milú šikovnu tetu doktorku napadlo, ze skúsime mu tam dat kvapky do oči na alergiu :ha: a svrbenie prešlo :aaa: uplna šialenost ale funguje super... Začal na dávke 1 ml do každého ucha ráno a večer otodine. A normalne svrbenie prešlo. Teraz postupne znizujem dávku a skúsim vysadiť úplne ze to spraví. Som šťastná :joint: a este je to aj lacné- 1 balenie stoji 2€ :aaa: :heh:
Niekde by ma odpinkali s tým ze buď atb alebo kortikoidy a hen ono sa dá aj ináč keď je veterinár ochotný rozmýšľať a hľadať riešenie ktoré ani toho psa nezaťaží :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Uto 09.08.2016 13:02

Idem trochu rozpisat nasu skusenost. Lisa, aktualne 7r, problemy s kozou ma dlhodobo, raz pomohlo zmenit prasok na pranie, potom sme experimentovali s krmivom...Teraz sa jej uz druhykrat zopakoval zapal koze, co je dosledkom alergie, tak sme sa odhodlali na kozne alergicke testy.
Dnes ich absolvovala, robia sa v sedacii, testuje sa 45 alergenov. Dr odcital aktualnu reakciu a este budeme 3 dni fotit stav, aby sa zhodnotila aj oneskorena reakcia.
Test stal 150€+35€ sedacia(5kg pes) v nemocnici Anima v Ziline.
Proti svrbeniu nasadil dr Apoquel a podla ucinku a znasanlivosti lieku zvazime dalsi postup - ci ist do "vakciny" proti alergii alebo dozivotne nechat na liekoch.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Uto 09.08.2016 13:03

hriva píše:A našu milú šikovnu tetu doktorku napadlo, ze skúsime mu tam dat kvapky do oči na alergiu :ha: a svrbenie prešlo :aaa: uplna šialenost ale funguje super... Začal na dávke 1 ml do každého ucha ráno a večer otodine. A normalne svrbenie prešlo. Teraz postupne znizujem dávku a skúsim vysadiť úplne ze to spraví. Som šťastná :joint: a este je to aj lacné- 1 balenie stoji 2€ :aaa: :heh:
Niekde by ma odpinkali s tým ze buď atb alebo kortikoidy a hen ono sa dá aj ináč keď je veterinár ochotný rozmýšľať a hľadať riešenie ktoré ani toho psa nezaťaží :jop:


hriva, ake ocne kvapky ste davali?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod hriva » Uto 09.08.2016 14:23

Unidexa 0,1%
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby