Alergia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Alergia

Poslaťod Slausa » Pon 29.08.2016 7:53

Offtopic: Čo znamenajú tie reaction class a čísla?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Alergia

Poslaťod Lindchen » Pon 29.08.2016 8:20

Triedy podľa množstva jednotiek KU na liter krvi, každá trieda má určený interval jednotiek od-do. Podľa ich množstva je určený stupeň "alergickosti" na danú látku. Class 0 je žiadna reakcia alebo len úplne malinká (látka je bezpečná a nepovažuje sa za alergén pre testovaného jedinca), class 5-6 je silná alergia na danú látku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 06.09.2016 19:04

Dnes som otvorila konskú konzervu, čo som objednala ku granuliam. U psa úspech, ale tá aromatická zložka... Prekvapenie. :joint: Už som aj chlapa pripravila na to, že som kúpila nie práve voňajúce konzervy. Čo je horšie, odér zostal na mieste činu a v jeho okolí aj po vyprázdnení misky (tá bola dočista vylízaná). :haha:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Štv 08.09.2016 4:19

zuzkabluzka píše:Boli sme u vetky, okrem iného som riešila aj suchú kožu, miestami s lupinami. Dostali sme Dermo Norm, uvidíme, čo to spraví. Okrem omega 3 a 6 kyselín obsahuje aj zinok a biotín. Fakt som zvedavá. Po tom by nemal mať ani redšiu stolicu ako po oleji.
Neviem, či by som sa nemala vrátiť opäť k nejakému veterinárnemu krmivu, no zloženie vet. krmív ma nejako nenadchýňa. Momentálne je nejaký unavenejší (príčiny môžu byť rôzne), tak som dostala radu dávať ku krmivu dve vajcia denne (má weight loss granule kvôli udržaniu hmotnosti, bielkovín je dostatok, ale aj vlákniny, ktorá neviem, či nemá vplyv na využiteľnosť/vstrebávanie bielkovín a pes je/bol v záťaži). Zatiaľ vyskúšam 1 vajce denne. Aký bude šťastný. :lol:


Chcela som len takto k tomu veterinárnemu krmivu.... ja Royal Canin z duše neznášam. Teda aspoň som neznasala.. moja fenka ma však silné IBD (tráviace reakcia na krmivo). Konzultovala som s nutrikolgickou a varila som jej vlastnú stravu asi 6mesiacov.... kralicie mäso, potom som skúšala kozie maso... musela som ju mat stále na Prednisone, lebo síce už mala krásnu stolicu, ale ako náhle som skúsila pomaly vysadiť Prednisone, už bolo zase zle...takisto napriek všetkému čo som robila (príprava psieho jedla každé ráno a večer pol hodina...) občas aj tak dostala chvíľky s vracanim a hračkou. Pri konzultáciách s internistom ma stále presviedčali na RC vet.radu. Po 8 mesiacoch odmietania som si konečne povedala, že to vyskúšam. A musím sa priznať, napriek tomu, že mi je to proti srsti, už nikdy nič iné jest nebude... okamžite sa jej polepšilo, problémy sa už nikdy neobjavili a ja som bola schopná jej vysadiť lieky. Takze.....myslím že to stojí za to vyskúšať. Predsa len spôsob akým to spracovávajú to robí pre alergických psov oveľa ľahšie stráviteľné..a niečo na tej veterinárnej rade bude :lol:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod Margita » Štv 08.09.2016 5:11

Offtopic: toto je facinujuce inak,ze ta vet rada rc hypoaleregenic ci ako sa vola sa vyraba z peria..a pes na tom prosperuje
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Štv 08.09.2016 5:38

Margita... to máš odkiaľ ze sa to vyrába z peria? :pac: na to len jedno.... never všetkému čo čítaš na nete :no: :heh:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod Margita » Štv 08.09.2016 5:41

od veterinara co robi pre rc a robia tie skolenia a prednasky o tom ake je rc super krmivo
tak hadam je ta info doveryhodna
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Alergia

Poslaťod pigie » Štv 08.09.2016 5:50

Tieto hypoalergeene krmiva maju predovsetkym upravene bielkoviny enzymami, ktore by inak posobili az v psom zaludku. Takto su uz vlastne predtravene a telo vlastne nespozna, co prijima. Je uplne jedno teda z coho to vyrabaju ci hovadzina, kuracina alebo nieco ine... Nie je to vyhra, ale bombu robi z toho ta uprava proteinov, ze vlastne pes kludne zozere kuracinu, hoci je na nu alergicky, lebo pre telo to uz kuracina nie je :joint: A drahe su nie kvoli obsahu nejakeho hypoalergenneho masa, ale kvoli tej uprave bielkovin.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 08.09.2016 21:30

V minulosti bol dlho na vet. Hillskách, teraz som mu zobrala vet. Exclusion. Snažila som sa vybrať to najlepšie v rámci možností a informácií, ktoré mám. Najhoršie je, že potom ho niekto nechá vyžrať misku inému psovi s ktovie čím... :ua: A zatiaľ nemá efekt ani to, že som psíkovi venovala granule, ktoré môj krpec môže.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 16.10.2016 15:09

Mám otázku. Ak je malý alergický na kura, testovaná kuracia bielkovina, môže kurací tuk??? Dnes mi ktosi hovoril, že by to malo byť ok. :nwm: :nwm: :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod Slausa » Ned 16.10.2016 15:14

Pochybujem. Čítala som prípad, keď bol pes alergický na kura kŕmený rybacími granulami, ktoré však obsahovali kurací tuk a alergia sa prejavila.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Ned 16.10.2016 18:41

Zuzkabluzka nie. Vyhýbajte sa všetkému kuraciemu.

Ak sa priznaky upravia, po 2-3 mesiacov môžeš vyskúšať ten tuk. A sledovať reakciu. Ale ak sa da to mu ľahko vyhnúť, tak by to bola lepšia volba.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Ned 16.10.2016 20:26

Kitamkami píše:Margita... to máš odkiaľ ze sa to vyrába z peria? :pac: na to len jedno.... never všetkému čo čítaš na nete :no: :heh:

Ale ono sa fakt vyraba z peria

"Zloženie krmiva Royal Canin VD Canine Anallergenic: - Kukuričný škrob, hydrolyzát z peria s nízkou molekulárnou hmotnosťou (zdroj L-aminokyselín a oligopeptidov), kokosový olej, sójový olej, minerálne látky, rastlinná vláknina, dužina z čakanky, frukto-oligosacharidy, rybí tuk, mono a diglyceridy mastných kyselín esterifikované kyselinou citrónovou, živočíšny tuk, výťažok z nechtíka lekárskeho (zdroj luteínu)."
Toto je z netu, ale my sme ho davali a toto bolo aj na obale v zlozeni napisane. Ale chutilo psovi ako ziadne ine granule doteraz :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Pon 17.10.2016 18:03

Musim sa priznat, ze doteraz som o tomto nevedela. Nie som fanusikom Royal Canin vo vseobecnosti, takze nepoznam vsetky detaily. v prvom rade musim poukazat na to, ze toto konkretne krmivo ma zlozenie ake si popisala, ano. NIE vsetky Royaly. To, o ktorom som hovorila ja, je z kralicieho masa.
Tento konkretny Royal Canin je pre vyrazne alergickych psov, ktorym to negativne ovplyvnuje kvalitu zivota. Mnoho majitelov, ktori zacali tuto dietu, dokazali prestat pouzivat lieky na alergiu, vdaka tejto diete. Perie samo o sebe je nestravitelne, avsak metoda ktorou je tato dieta pripravena, hydrolyzuje tuto zlozku na zakladne amino kyseliny, ktore telo nedokaze rozoznat ako antigen, a tak na to nereaguje alergiou. Toto definitivne nie je dieta na kazdodenne krmenie. Predtym sa robili (a stale robia) diety na alergie pomocou novych proteinov (jelen, diviak, zajac atd). Avsak dnes su tieto diety bezne dostupne a ludia nimi krmia hore dole....bohuzial vyrobcovia zacali miesat napr. kura a jelen, hovadzie a kralik... a tak sa vytvara netolerancia aj k tymto proteinom a tam je problem. Vtedy treba siahnut po niecom podobnom ako je menovana dieta.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 30.10.2016 10:09

Kitamkami, nevedela by si mi, prosím, porovnať tieto 3 prípravky (vybrať najvhodnejší)?
Potrebujem niečo na suchú, alergickú, miestami šupinatú a mierne svrbivú kožu.
Velcote: http://www.zoohit.sk/shop/psi/specialni ... lsi/167227
Dermanorm olej: http://www.dobra-miska.sk/dermanorm-olej-250ml
Dermo Norm tablety: https://www.pet-svet.sk/pet-svet/eshop/ ... 45-tabliet

Ďakujem. :poklona:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby