Pruh

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

pruh

Poslaťod Sana » Uto 25.03.2008 18:36

moja sucka ma na brusku hrcku mensiu ako hrasok, nemeni sa uz tyzden, nie je pod kozou a ma ju tam kde mala vypadanu srst, s ekzemu, uz jej rastie. Nemam ani ponatia co take tvrde moze byt tam kde je vlastne brusny sval, je to presne v strede. pojdem s nou k vetovi v najblizsej dobe, ale za kazdu odpoved dakujem.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.03.2008 9:48

Ak je to na svale, môže sa jednať o nejaký vriedok, alebo zdureninu svalu.
Držíme palec :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Sana » Str 26.03.2008 14:17

dakujem :ahoj:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Sana » Uto 08.04.2008 10:13

Ulfheiðr píše:Ak je to na svale, môže sa jednať o nejaký vriedok, alebo zdureninu svalu.
Držíme palec :jop:



Takze bohuzial, je to pruh (asi z detstva), ktory jej teraz vysiel navonok. Skoda ze google mi o tomto probleme moc "nevyhodil" ale vraj to mam nechat tak , povedal zvero. :ua:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Ulfheiðr » Str 09.04.2008 7:33

:otaznik:
nechať tak? keď som bola škôlkar tak som mala pruh. a teda išlo sa to operovať okamžite. Pruh môže byť veľmi nebezpečný. Tak to je u ludí a nevidím dôvod, prečo by to tak nemalo byť u psov.
Ja by som to dala operovať, ale nech sa vyjadrí veterinár.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod NemesiS » Str 09.04.2008 8:04

presne tak!
ja som ešte ani nebol škôlkar, a už som bol operovaný na pruh
choď sa ešte poradiť aj s inými vetošmi, ešte nech sa tu vyjadrí aj naša zlatá bassetka.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Sana » Štv 10.04.2008 12:44

tak ja som hned volala vetovi a ten povedal ze ona ma vrodeny pruh, cize nie ten kde sa pretrhla nejaka stena a trcia creva (asi pletiem ale snazim sa citovat) a proste , ze to do kastracie vydrzi (asi za mesiac), a co ja som chytala tak jej nejde zatlacit dovnutra. On jej vysiel teraz ako ostala gravidna...Ale dakujem za odpoved.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: hrcka z rany alebo z ockovania??

Poslaťod Fraga » Štv 10.04.2008 12:51

Sana prelep jej to aspon leukoplastom, ak sa jej to tam zacvikne, môžeš o ňu prísť :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Pruh

Poslaťod Karlin » Uto 10.06.2008 16:17

neviem či tu táto tému už bola spomenutá ale som vďačná na každú radu.Problém je v tom , že moji známi si chcú kúpiť šteniatko myslím franc. buldočka a ževraj , že malo pruh, a tak by som sa vás chcela spýtať, či je to riziko zadovážiť si takéhoto psíka , či sa mu to môže vrátiť.Skrátka všetky rady a skúsenosti sú u mňa vítané!!!Ďakujem!!! :poklona:
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Pruh

Poslaťod Rika » Uto 10.06.2008 16:19

Ahoj, ničoho sa nemusia báť. Moja Bi bola ako 4 týždňová operovaná na pruh, teraz má vyše 2 a pol roka a nemala žiadne problémy a to jev záťaži od mala a taktiež bola sterilizovaná, kedy sa vetoš trošku obával otvorit ju, ale všetko bolo a je OK :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Pruh

Poslaťod maggie » Uto 10.06.2008 16:38

tiez som mala psika po operacii pruhu a bol bez problemov
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Pruh

Poslaťod Rika » Uto 10.06.2008 16:41

Nas vetosi strasili akurat tym, ze moze mat poskodene nejake centra v mozgu tym, ze bola tak skoro operovana, vraj skor nez v 7 tyzdnoch nie je vhodne steniatko operovat. Vraj moze byt neskor nejake postihnute ci co to. Nastastie je nasa normalna, len az prilis inteligentna :heh: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Pruh

Poslaťod Fraga » Uto 10.06.2008 18:56

Karlin pruh je prietrž v stene brucha vrátiť sa to "môže" ak ho budú naťahovať. Pruh sa urobí tým, že zle zrastie brušná stena po pupočnej šnúre a ak sa neoperuje môže nastať zacviknutie čriev v tej "diere" a prísť k úhynu preto je to nebezpečné a nutné operovať. My sme jednu fenku dali operovať v 3 mes a druhú iné plemeno v pol roku, tak ku nám prišla. Preto sa aj šteniatka neodporúčajú "naťahovať" prenášať a stále dvíhať a ak tak isto nie len za predné tlapky, ako to veľa nových majiteľov šteniatok robí, prípadne veľa detí bez dozoru. Psíka treba dvíhať naraz ako predok tak zadok od zeme spolu aby sa nenaťahovalo bruško. Chovateľ by to mal novému majiteľovi predviesť. Ja som to tak aspon robila vždy. A až stena zarastie nie je problém :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pruh

Poslaťod Karlin » Uto 10.06.2008 19:46

jeee ďakujem vám baby :poklona: , už som všetko zrefrovala ďalej :no: , ozaj ale nevadí , že to má genetické , pretože povedala táa pani , že ako maznoš je vhodný , ale na chov nie :ach: ....dakujem
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Pruh

Poslaťod rea » Uto 10.06.2008 20:08

Karlin nech zistia pravú príčinu, prečo psík nie je vhodný na chov, lebo v pruhu to pravdepodobne nebude.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Ďalší

Späť na Choroby