Pruh

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pruh

Poslaťod agah » Štv 29.09.2011 10:33

ale aj tak by sme to nespravili :no:

Ved to :vykricnik: Ked niekto dal za stena 30 e a pri takej banalite ako je pruh ho chce vratit - nech ho vrati cim skor. Je sanca, ze krpate si este najde dobry domov a danemu cloveku vrelo odporucam plisaka.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Slabinový pruh - opuch po operácii

Poslaťod KatarinaB20 » Uto 13.12.2011 10:37

Ahojte. Máte skúsenosti s opuchmi po operácii slabinového pruhu? Naša 7-ročná
sučka pred 4 dňami podstúpila takúto operáciu a stále má to miesto opuchnuté
a začervenané. Operácia bola vraj dosť komplikovaná, trvala 2 hodiny.
Sučka inak prijíma potravu normálne, aj sa vyprázdňuje a je aj celkom
veselá. Náš veterinár povedal, že by to malo byť v poriadku a stačí keď prídeme na kontrolu
pozajtra. Máte s tým, prosím, skúsenosti? Ďakujem.
KatarinaB20
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Pruh

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Pon 13.08.2012 14:40

Vcera som si vsimol na mojej Meggy , ktorá ma 9 týždnov maly puklik na brusku ktory je makky, nebolestivy a da sa zatlacit dnu, ale coskoro vyjde vonku opet. Myslim si ze je to pruh ako sa to da riesit okrem zakroku? je drahy zakrok ? Co sa moze stav v pripade ze fenka nebude zoperovana? Mam este trosku pockat ci to bude rast?
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Pruh

Poslaťod agah » Pon 13.08.2012 15:32

Pokial je to pupocny pruh, kym je maly nie je nebezpecny. Mozes skusit prelepit toto miesto leukoplastom pod ktory vlozis vypukly gombik, vacsiu gulocku a pod. Vraj pomaha, ale odskusane to nemam. Zakrok je pomerne jednoduchy, nestoji vela, ale ma to cas, nemusis sa ponahlat a vystavovat takeho krpca celkovej anesteze.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pruh

Poslaťod bela2001 » Uto 14.08.2012 19:05

ahoj,urcite cim skor chod k vet. a neskusaj ziadne prelepovanie,lebo je to nebezpecne,mam skusenosti.
Aj ked to ma male,tak sa mu tam creva mozu zauzlovat,alebo nejak zaseknut a potom uz to bude narocna operacia a psik nemusi prezit.Takze to nepodcenuj porad sa s vetom.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Pruh

Poslaťod Nikino » Štv 16.08.2012 18:56

Môj psík mal tiež pruh ešte keď bol šteniatko. A šli sme to zoperovať. Nieje to nič hrozné len si treba davať pozor ako psíka dvíhaš.Ale radím ti isť v veterinárovi, on ti poradí najlepšie. A nie je to drahe aspoň mi sme neplatili veľa.
Nikino
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice

Pruh

Poslaťod mercedes12 » Ned 07.10.2012 16:19

Ahojte. Potrebovali by sme poradit. Mame Yorka, fenku. Pred mesiacom sme jej pri podbrusku nasli hrcky. Sledovali sme jej ich, ake teraz jej pribudli este dve. Isli sme na vet.kliniku a pan doktor ju vysetril a oznamil nam, ze ma fenka pruh a v utorok ju chce operovat. Chcem sa opytat, ci je to potrebne,steniatka neplanujeme.
mercedes12
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pruh

Poslaťod agah » Pon 08.10.2012 6:07

Kedze pises, ze ste nahmatali viac hrciek, predpokladam ze ide o pruh v slabine, nie pupocny. Pokial je to tak, zakrok je nutne urobit co najskor lebo je to nebezpecne bez ohladu na to, ci planujete steniatka.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pruh

Poslaťod Shimmeron » Pon 08.10.2012 15:35

ja len doplnim ze pupocny pruh sa vie sam aj "opravit" Kira mala od narodenia a zarastol sam, nie cely ale dobra polovicka ano, veterinar zhodnotil ze pokial sa nebude operovat nieco ine, je zbytocne operovat pruh. :ahoj:
Shimmeron
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava - Rača

Re: Pruh

Poslaťod Dasha » Pon 08.10.2012 19:36

Leo mal tiež pruh, a rovnako nám odporúčali neoperovať, ak to nespôsobuje žiadny problém...keď leží, alebo spí niekedy zatláčať. My sme to operovať dali, keďže som ho dávala kastrovať - inak by sme to určite nedali. Nerobilo mu to žiaden problém, ani sa to nezväčšovalo, ale ani nezmenšilo.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Pruh

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Pon 08.10.2012 20:48

Moja Meggy mala tiez ked bola mensia a nakoniec to zmizlo samo...
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Pruh

Poslaťod jarka1904 » Pia 09.11.2012 18:41

Mam 4mesačmu sučku bernskeho salašníckeho psa.pravdepodobne ma pruh a chcem sa opytat ci je to dobre vybrat aj teraz keď je už zima?neviete kolko to asi stoji??dakujem
jarka1904
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pruh

Poslaťod bela2001 » Sob 10.11.2012 18:17

to je jedno kedy jej to vyberie,nase boli operovane aj cez zimu aj v lete a vsetko ok.
Ale neboli operovane na pruh,neviem kolko to stoji.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Pruh

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Sob 10.11.2012 19:19

moze to aj samo zmyznut..
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Pruh

Poslaťod bela2001 » Ned 11.11.2012 16:08

moze,ale väcsinou nezmizne,chod za veterinarom,on ti povie
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby