Pruh

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pruh

Poslaťod QuintipaNO » Uto 26.04.2011 10:09

jozo keby si pozrel o jeden príspevok hore tak by si zbadal že práve tvoje plemeno bolo riešené. Pruh sa niak inak nerieši keď je hrčka mala tak niektorí sa ju pokúšajú zatlačiť naspäť takže to môžeš skúsiť aj ty. Slintá?
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Pruh

Poslaťod Jozo309 » Uto 26.04.2011 13:27

Veterinar mi len povedal ze to treba operovat ale nepovedal mi ani kedy ani nic..a zda sa mi psik dost taky cudny :-( takze chcem radsej vediet presne kedy v akom mesiaci alebo tak hjo treba operovat a popripade ci sa to da niejako inak aj liecit alebo ci iba operaciou. C

Co sa tyka slintania...neviem ci preto ze mu idu zubky alebo neviem. Slinta iba keď spi ale slinta dost. Je potom dost mokry a potom si to skriabe pretoze ho to samozrejme svrby. Takze som chcel radu, postreh co to moze byt alebo ci tak male steniatko ma slintat.
Jozo309
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pruh

Poslaťod QuintipaNO » Uto 26.04.2011 13:47

čítaš si to tu, alebo len píšeš?
presný dátum ti nedá nik, lebo aj samotný vetoši majú rozdielne názory, ale môže sa to aj hneď, ale keďže máš ešte šteňa nové, nepreočkované takže počkaj po preočkovaní.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Pruh

Poslaťod Mackie » Uto 26.04.2011 15:30

Offtopic: necita, temu vytvoril novu, ja som mu prispevok presunula sem, ale stale si to asi nevsimol a neprecital
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pruh

Poslaťod Jozo309 » Str 27.04.2011 7:25

No prečital som si...celu temu...ale ako ste si "ne"Vsimli asi tak tam mam aj niečo o tom slintaní :hmm:
Jozo309
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Mopsík problem

Poslaťod Dumpi » Str 28.09.2011 7:35

Ahojte, kupili sme si maleho mopsika Dumpiho, 8 týždnoveho. teraz ma už o 5dni viacej to zlaticko nase. Ked sme ho kupovali tak sme si ho celeho prezreli. Vsetko bolo ok, len sa nam nezdal trosku pupček na nom, bol len trolinku vačši a vypuklejsi. Asi tak ako hrasok. aj predavajuci nam povedal ze to je ok, ked boli aj na prvom ockovani. ale ked sme už boli mi s nim, tak nam povedali že to je prietrh, ale že nemusi byt, torsku sme vyplaseny lebo žťe to sa operuje a nechceme pokial nemusime ho dava do narkozy. Viete mi dakto poradit ak to je to, co s tym alebo co to moze byt? ze to je len zle zrasteny pupok a normalny tuk okolo neho. treba to riesiť? dakujem
Dumpi
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Mopsík problem

Poslaťod wer » Str 28.09.2011 7:40

wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mopsík problem

Poslaťod Dumpi » Str 28.09.2011 7:52

veterinar si je isty ze pruh to nieje.
Dumpi
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Mopsík problem

Poslaťod wer » Str 28.09.2011 7:53

tak asi veterinar ti bude najlepsie vediet povedat, nie? a okrem toho, "prietrh" sa rovna pruh.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mopsík problem

Poslaťod Dumpi » Str 28.09.2011 8:21

Precital som si celu temu, a moze sa stat ze to prejde same? proste sa bojim davat mopsika do narkozy, lebo udajne s tym maju problem. A mali sme aj zlu rodinnu takuto situaciu. viete mi porarit dajaku dobru kliniku kde sa venuju hlavne takymto plemenam? dakujem
Dumpi
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pruh

Poslaťod wer » Str 28.09.2011 8:48

tak ked si si precital celu temu, tak predpokladam, ze si z toho vycital, ze vacsina odporuca operovat (dokonca je to vraj nevyhnutne..) a to co najskor.

ale toto su problemy, ktore treba skonzultovat s veterinarmi priamo, nie pytat sa na fore... co ak ti niekto povie, ze netreba, ty sa uspokojis, lebo to chces pocut a nakoniec ti psik uhynie..??

a otazky na veterinarov opat treba pokladat v spravnej teme... i ked myslim, ze vacsina veterinarov ma skusenosti aj s kratkolebecnymi plemenami.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pruh

Poslaťod JANUL1K » Str 28.09.2011 22:35

Kupila som si tento mesiac cavaliera king charls spaniela ma kratsiu peru udajne ho preto predavali po 30€. No mame ho doma ani ne tyzden a krpcovi vysiel pruh, ma 2 mesiace no netusim ci sa mu to zrastie alebo je to nutne operovat, podla mna je to pupocnikovy pruh, nakolko len nedavno bol odstaveny od maminy ma 2,5kg. Prosim nemate niekto skusenost ci sa to zrastie alebo nie. Kvetovi pojdem sice ale tu v košiciach všetci vetoši su na jedno kopyto. Prosim lebo ak je to pruh ja ho vratim a nechcem ani spet peniaze ale nechcem psa z pruhom, chcem zdraveho psa. Nie pruhaca ked sa to zrastie, repsktivne nebude treba to dat operovat necham siho ale ked ano vraciam ho spet povodnym chovatelom.
JANUL1K
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Pruh

Poslaťod agah » Štv 29.09.2011 6:05

ALL:

Pruh nie je velky problem, pokial je maly a je u maleho steniatka mozete nan prilepit leukoplastom gombik, alebo nejaku gulicku, ktora ho bude zatlacat do vnutra a skusat aj masirovanie. Ako sa uz pisalo, zakrok je lacny, jednoduchy, nenarocny a vacsinou uspesny. Z mojej skusenosti - lepsie ho robit skor, ako neskor.

Januli1k:
Steniatko rozhodne vrat :vykricnik:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pruh

Poslaťod Baarbora » Štv 29.09.2011 9:17

agah píše:Januli1k:
Steniatko rozhodne vrat :vykricnik:


pokial bolo stena v poriadku a bez pruhu pri preberani, tak nema velmi dovod na vracanie :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Pruh

Poslaťod inwuska » Štv 29.09.2011 9:50

My ked sme si brali steniatko, tak v zmluve sme mali ze do 15 dni od odobratia ak sa nieco vyskytne ho mozeme vratit. ale aj tak by sme to nespravili :no:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby