Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platnička

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod wer » Str 07.06.2017 20:28

Co? Ved to je psia "erotogenna" zona. :heh: Neviem, ale psy to proste maju radi, mne sa na tom nic divne nezda, robia to (skoro) vsetci. :nwm:

Linda, vy este teda k ortopedovi, na neuro problem to nevyzera? Potom referuj.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Lindchen » Str 07.06.2017 20:38

Neuroproblém je aktuálne druhotný, prioritne sa musí riešiť ortopéd. Máme sa pripraviť do pár mesiacov aj na MRI.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Aris » Str 07.06.2017 20:49

Ďakujem.
wer, len môj to doteraz nikdy neurobil. Viem, že to robia psy a nebolí ich to, ale on nikdy nikdy :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod wer » Str 07.06.2017 20:53

A robis to stale rovnako? :lol: Ked sa obavas, tak jedine vysetrenia...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Slausa » Štv 08.06.2017 6:14

Offtopic: Wer, presne, vykrúca sa, chvost dvíha až neviem kam, prestupuje :ha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod pigie » Štv 08.06.2017 6:36

Aj toto je kus od kusu. Hugo miloval, Fry to trpi. Takze ak predtym nereagoval, tak by som si to zacala minimalne vsimat...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod majjuna25 » Štv 08.06.2017 9:58

No mne to popravde vôbec nepríde ako radostná reakcia na škrabkanie, otáčanie hlavou by som vnímala skôr ako negatívny prejav, minimálne že je mu to nepríjemné, ak nie až bolestivé. Zvlášť, ak nikdy na škrabkanie predtým nijak nereagoval a bolo mu to ukradnuté. Ak nemá žiadne iné problémy s pohybom, neriešila by som to, ale určite by som si ho viac všímala a ak by sa mi niečo nezdalo, radšej by som zbehla na vet :smile:

ja som síce asi hysterka a riešim každú somarinu :ach: , ale po všetkých skúsenostiach hlavne za posledný rok a štvrť som sa už veľmi poučila.

S Ruby chodíme na rehabilitácie. fyzioterapeutka sa vždy napr.pri masážach riadi Rubčinými reakciami. Ak Ruby dvihne hlavu a otočí sa na ňu, vníma to tak, že jej to už bolo nepríjemné, prípadne ju niečo zabolelo....

Keď už spomínam tie rehabilitácie, musím zas a znova konštatovať, že nič lepšie som pre Ruby nemohla urobiť... :yes: Ktovie, kde by sme dnes s jej diagnózami (spondylka+degenerovaná platnička s miernou protrúziou) boli, keby sme sa riadili radami nášho veta (ortopéda) a/alebo radami neurológa. Rubik už rok rehabilituje (s pauzou kvôli mastocytómu). Aktuálne môže chodiť až 10km na vodítku, dvakrát počas prechádzky ju môžem pustiť na 3-5minút navoľno :lol: plus užíva si takmer dennodenné cvičenia, ktoré zbožňuje, párkrát týždenne chodíme plávať. Včera sme boli zas cvičiť u fyzio a opäť nám zvýšila náročnosť :jupi:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Kimi Dante » Str 14.06.2017 20:28

:aaa:
Aris píše:Prosím, zdá sa vám toto v poriadku? On nikdy nejak nereagoval na škrabkanie, viem, že niektoré psy to robia a teraz posledné dva dni toto.

Ak by to neišlo spustiť tak, skúste cez tento link https://www.youtube.com/watch?v=r9vg027 ... e=youtu.be

mojej svorke to musím robiť pravidelne niekoľko x denne. prídu ku mne a otočia sa chrbtom , barzoj ešte pritom pochoduje zadnými nohami. škrabkanie v mieste krížovej bedrovej oblasti pritom dochádza k uvolneniu stresu....
Kimi Dante
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Senec

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Kimi Dante » Str 14.06.2017 20:46

Ahojte, môj barzoj (11r.) má problém. je ako každý barzoj veľmi citlivý na bolesť , ale toto určite nepreháňa : keď stojí a zohne hlavu k zemi , bolesťou zakňučí. Behá a šprintuje ako srnec , ale dnes pre bolesť nechcel ani vstať z pelechu, a to sa ešte nestalo. Ale hlad bol silnejší , tak sa prekonal a vstal a rovno do kuchyne. Je to svalnatý a silný barzoj , už 5.rok necoursinguje. Mám strach z veku, alebo stretli ste sa s niečim takým?
Kimi Dante
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Senec

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod wer » Štv 15.06.2017 7:43

Treba odborne stanovit diagnozu, inak sa nepohnes.... Na uvod aspon RTG, napovie viac.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Lindchen » Str 21.06.2017 10:31

Mali sme kľudový režim, noha sa na čas zlepšila, sledovali sme a dávali tie Bčka - s tým, že ide o úraz. Teraz sa to zas zhoršilo - hoci už nekríva.
Dnes ideme zas k vetovi, urobí sa čo najviac snímkov, aj bedrá, aj chrbtica aj panva z iného uhlu a dám urobiť asi aj hrudník, lebo mi malý veľmi veľmi schudol, či tam niečo nie je :plac: . Zadnú časť tela má kosť a kožu, tiež hrudník, vyzerá strašne, a to všetko za pár dní. Nebola som doma 3 dni, len domov vyspať a rozdiel obrovský.

Bubino môj :plac: . Napíšem potom, čo bolo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod wer » Str 21.06.2017 10:31

drzte sa!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Moniak » Str 21.06.2017 10:42

linda a krv ste robili? lebo nam judas schudol ked mu bol diagnostikovany ten lymfom, v krvi to uz potom bolo vidiet :ua: ale dufam, ze to bude mat inu pricinu.... drzime packy
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Lindchen » Str 21.06.2017 10:46

Ešte nie, je to aktuálny stav, takže dám robiť teraz. Offtopic: Robili ste test na onkomarkery? Je to už bežne dostupné?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obrna, problémy s chrbticou, chrbtom, vyskočená platničk

Poslaťod Moniak » Str 21.06.2017 10:55

nie nerobili, robili sme histologiu z uzlin, povodne koli kaslu, ta diagnoza bola necakana, kedze nemal ziadne typicke priznaky...
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby