Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Sob 20.06.2015 11:12

Cathie, mne sa to tiez priecilo. Ale po mesiaci hnackovani 4 mesacneho stenata.... 24 hodin nestacilo, vet povedal, ze traviaci trakt ma proste problem a musi sa ukludnit. 24 hodin som mala urobit na zaciatku. 3 dni je v tomto stadiu minimum, hoc je to stena. Potom zacat krmit po lyzickach, kludne kazdu hodinu, dalsi den pridavat a krmit kazde dve... Pes sa potom sice nevykadil dalsie 3 dni, ale to co z neho vypadlo uz bola normalne formovana stolica a konecne sme boli za vodou... Po mesiaci u stenata (a doteraz si trepem hlavu, lebo verim, ze tato vec je u nas pricinou vacsiny problemov) :ua: Nikdy sa ziaden parazit nepreukazal, krv bola v poriadku, len bol silny zapal v trakte. ATB nepomahali... Mne to pride velmi podobne :ua: A tiez som mala s tym velky problem, lebo pes ako stena v najvacsom raste nepribral ani deko. Ledva som ho drzala na tej istej vahe cely mesiac :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Bad » Sob 20.06.2015 11:19

Humican by mohl mít vet. Yucca je spíš doplněk k léčbě.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 20.06.2015 11:51

Pigie nerozmyslali ste vtedy pomedzi to dat psa na infuzky, aby dostaval do tela aspon nieco?

Bad obvolala som vacsie veterinarne kliniky v BA, ani o tom nepoculi :ach: Sto rokov za opicami..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Sob 20.06.2015 12:50

Na infuzkach bol... Ale vies ako (vyrast som na tom este nikoho nevidela) :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hruska » Sob 20.06.2015 13:02

tieto veci su najhorsie u steniat :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 20.06.2015 13:03

Asi to tak spravime aj my, ci veterinari chcu/nechcu. Znovu ma krv v :kak: , aj ked iba uplne na konci a malicko, ale ten traviaci trakt to ocividne proste nezvlada. Vraj injekcie, co dostala, realne zaberu az niekedy zajtra, ale hladovku by som jej chcela potiahnut idealne aspon na tie 3 dni, pokial bude zajtra vet ochotny prist na kliniku a dat ju na infuzku. Koniec koncov, aj tak jej nemam dat co zrat..

Hlavne ze mi tu skace po hlave, chce sa hrat a jest .. :aaa:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Sob 20.06.2015 13:08

Cathie, vyskusaj, nemate co stratit. Rovnako dolezity je potom ten pomalinky nabeh, to mi tiez vtlkal do hlavy, ze prvy den maximalne tretinu dennej davky, druhy den 2/3 az ten dalsi plnu. A aj to ako som hovorila rozdelene na x dielikov pocas dna. Ale bolo to jedine, co pomohlo. Spatne si trieskam hlavu o stenu, ze som sa vetmi nechavala vzdy strhnut na nieco ine... Jeden davat cistu ryzu, dalsi konzervy, treti granule a ja skusala a skusala :ua: Podla mna najhorsie co moze byt, ked je problem s crevami :ua: A to pritom oni o predchadzajucich veciach videli, ale nie, to nedavajte, davajte toto bla bla a pes kazde tri dni cosi ine :bum:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 20.06.2015 13:23

Tiez mam dojem, ze to uz nie je o tom CO jej davam jest, ale ze vobec. Mam pocit, ze nech by to bolo cokolvek, tak by jej to teraz travenie nepobralo, lebo to ma cele do :censored: .
Lebo ona nema ziadnu akutnu hnacku, ze by sa mi z tych granul po :kak: . Sice to nie je zrovna formovane, ale nie je to ani ze by ju prehanalo, da sa to ako tak pozbierat, ale su v tom hlieny, podla mna sa ten traviaci trakt potrebuje aj ocistit a vydychnut si..

Mam rodinu v Prahe, zozenu mi zajtra/v pondelok ten Humican a expresne poslu, rychlejsia cesta asi nie je ako sa k nemu dostat.
Zatial jej davam repik, to aj tak davame kvoli tomu hrdlu este a na creva by mohol skor pomoct nez ublizit.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hriva » Sob 20.06.2015 13:37

Cathie mne z acany hnackovali aj zdrave psy. Acana sposobuje hnacky fakt často.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Sob 20.06.2015 13:47

Presne... aj s tymi hlienami... :ua:
Mne to proste vet vtedy podal tak rozumne (presne o tom, ze uz je uplne jedno, co by dostaval jest, ze tam je problem s tym, ze sliznica proste sa musi obnovit a to pod zatazou ide ovela tazsie), aj ked tie 3 dni bolo tazke vydrzat, lebo on chudak ako je nezravy, tak vtedy chcel jest, on chcel jest aj pocas choroby, len teda to cez neho len preletelo a taka kasa neho s hlienami vysla. A ja som zacala prvy den ryzou rozvarenou, mal asi fakt pol hrnceka len. Druhy den u som dala s varenym kuratom o trochu viac a dalsi zas o cosi viac. Potom o par dni miesto kurata som len prihodila zopar granuli do ryze a potom som uz dala normalne granule. A voala. Konecne klud a pokoj. Len zostal vecne chudy pes neschopny pribrat :ua: A dovtedy priberal priam ukazkovo. Toto zastavenie v raste nikdy nedobehol :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 20.06.2015 14:07

Hrivus hej, viem. Zlozenim ale odpovedala najviac tomu, co potrebujeme, tak som ju nechcela vylucit len pre toto, ale ktovie, mozno je to Acanou ako takou..
takisto mna samu v stredu vecer chytila zrejme nejaka viroza, lebo mi tiez doslo len tak z nicoho nic zle, cize alternativa je aj ta, ze odo mna zas nieco chytila. Ktovie. Tych alternativ je milion, kedze aj v okoli je teraz strasne vela tychto problemov.

Keby som poznala sposob, ako na to ist co najcitlivejsie a najbezpecnejsie pre travenie, tak nech by to stalo co penazi a casu, tak sa na to dam, ale :nwm: .. ani srnka netusi, co by bolo teraz naj riesenie.

A slusne ma uz :kak: ti veterinari, dohodli sme sa, ze vetovi este zavolam poobede co a ako - a sama som musela do telefonu sa opytat na tu hladovku, on by mi ju ani nenavrhol :pac:
Hlavne ze uz padla alternativa endoskopie v Jaggy :ach: Keby to trochu viac aj sedliackym rozumom riesili, nestazovala by som sa.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hruska » Sob 20.06.2015 14:10

Offtopic: teraz trocha mimo, ale cathie, ty si viackrat pisala, ze pes od teba cosi chytil, to sa naozaj stava? Lebo okrem teba som o tom nikoho nepocula hovorit, ja byvam casto chora a nikdy ziadny pes nic, ani ziadne ine virozy, tak neviem ci su taki odolni alebo co :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hriva » Sob 20.06.2015 14:14

A nejake intestinal granule? Po tej hladovke pomaly prechod na vet radu granul...
Mne ta acana príde moc tazka na pokazene travenie. Skorej nieco kde je menej bielkovin a tukov.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 20.06.2015 15:48

Ja by som este odporucila probiotika.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 20.06.2015 16:24

Probiotika a psyllium ma nasadene cely cas.

Na gastrointestinalne granule som sa pytala, ale snazili sme sa vyhnut kuratu a ryzi, kedze obaja veterinari na klinike su najviac za to, ze je to intolerancia :nwm: A uprimne, ja som z toho uz magor, vidim ze ryza a kura jej nesedia a kedysi jej kura vadilo aj v granuliach (ale zase tazko posudit ci slo o kura v nich alebo konkretne granule..), ale v BARFe pohoda, tak ja uz neviem.. A popravde, je dost tazke ist uplne inym smerom, nez co si myslia veterinari, lebo neporadia mi poriadne s niecim, o com si nemyslia, ze je riesenie. A sama sa v tom tolko nevyznam, aby som si zvolila "ano, tieto budu super" a aj ked, stale sme u nich 1-2x do tyzdna a chciet od nich, aby riesili nejaku akutnu pomoc a liecbu, pricom by som ju liecila sposobom, s ktorym oni nesuhlasia.. a neviem zatial najst veterinara, ktory by bol o nejakej inej ceste presvedceny.
Chceli sme na to ist eliminacnou dietou, lenze ak jej zase nasadim nieco ine, jahnaci protein uz znovu pouzit vraj nemozeme.
A uprimne, ja uz ani rozmyslat nad tym nevladzem. Keby akykolvek pokus neskoncil krvou v :kak: a lietanim na veterinu, aj by som mala odvahu skusat, ale..

Hruska realne sa nam to doma stalo a nie raz, ze sme boli so psom chori vsetci naraz a ocividne to chytila az po nas. A neslo len o virozy, ale aj kasel/nadchy.

EDIT: Nasla som Humican v slovenskom eshope, aleluja, objednany.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby