Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: hnačka

Poslaťod rea » Ned 22.06.2008 16:30

Offtopic: Lucik ale tu išlo o to, aby ste postrehli ten hrozný rozpor v tej poézii. Hrubé slovo "slopať" v protiklade s ušľachtilým "nedôveryhodná". Už to, ako tie slová znejú... Za to môže to slnko... :lol:

...a výsledkom by mohla byť hnačka...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: hnačka

Poslaťod Lucifer » Ned 22.06.2008 21:45

rea píše:Lucif nechodíte sa kúpať? Neslope nejakú nedôveryhodnú vodu?

Ahoj Hviezdoslavova neter :joint: Vitam Ta po dlhom case zase na tomto vznesenom fore :no: Kupat sa chodime, ale naposledy sme boli v Lozorne na priehrade asi tak pred 3 tyzdnami...Slopal vodu z priehrady, ale po nej mal dalsie 3 dni normalnu stolicu :nwm: Pred tyzdnom boli v Rusovciach, ale tam sme im nedovolili pit z jazera, tak neviem :nwm:
Akurat zblajzli aj s Arthurom bio jogurt, tak uvidime :ach: Budu mat dnes obidvaja sudrznu hladovku :joint:
Inac co hovorite na acidofilne mlieko? Nie je pre psov lepsie, ako ten bio jogurt? Akurat som volala s kamoskou a hovorila mi, ze ten bio jogurt vlastne nie je ani bio (iba reklama) :lol:

P.S.: Teraz dostal Duro konecne po dlhom case zaujimavu myslienku :joint: Nemoze mat Izaak napriklad hnacku z toho, ze v kuse kmase Arthura za krk, na ktorom ma antiparazitarny obojok Scalibor? :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: hnačka

Poslaťod Van » Ned 22.06.2008 23:02

LUciferka...Duri ma dobry postreh, ak je trochu citlivejsi na zaludok, moze z tohomat hnacku. Inak acidko...Ron ho dostava takmer kazdy den (zalezi od zlozenia v miske a od chladnicky, ale ak nie kazdy, tak kazdy druhy) od minulorocnej operacie a super...vet nam to vtedy odporucil skusit (nie kazdemu psovi sadne, jogurt znasaju lahsie) a ze ak ano, je to lepsie...ronovi sadlo, takze papka...nie vela naraz...ale tak jedno male acisko (take krabicove, nie v kelinku) ma na cca 3 dni.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: hnačka

Poslaťod Lucifer » Ned 22.06.2008 23:06

Jeeej diky Vandi... :no: Tak dojdu jogurty, skusime acidko :lol: Takze nie cele za jeden den? Rozdelit tak na 3 davky?
Offtopic: No jooo :ach: ale co teraz s tym obojkom? To bude musiet chudacik Arthur kvoli tej drzej bielej gule teraz trpiet klieste bez obojku? :ua:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: hnačka

Poslaťod Van » Ned 22.06.2008 23:12

sehnerka pise tusim, ze hrncek naraz v pohode...ak to psovi sadne...takze ja by som skusila v mensom, rozdelit na 2-3 davky a potom ak to nebude robit problem, tak ked kupis kelimkove (0,25l) tak kludne aj cele myslim, ze zvladne :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: hnačka

Poslaťod lucik » Ned 22.06.2008 23:16

jj, Gipsynka zvlada cely kelimok - vecer jej namocim vlocky, rano zlejem, zalejem acidkom, supnem tam banan a hrozienka :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: hnačka

Poslaťod Lucifer » Ned 22.06.2008 23:19

Van píše:sehnerka pise tusim, ze hrncek naraz v pohode...ak to psovi sadne...takze ja by som skusila v mensom, rozdelit na 2-3 davky a potom ak to nebude robit problem, tak ked kupis kelimkove (0,25l) tak kludne aj cele myslim, ze zvladne :ahoj:

Diky...vyskusame :no:
lucik píše:jj, Gipsynka zvlada cely kelimok - vecer jej namocim vlocky, rano zlejem, zalejem acidkom, supnem tam banan a hrozienka :lol:

Maskrtnicka :joint: Ja osobne hrozienka vobec nemusim, ale prekonala som sa a kupila som ich zasranom...No jooo :ach: a vysvitlo, ze su po mne...Tiez ich nemusia :foto:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: hnačka

Poslaťod Lucifer » Str 25.06.2008 15:14

Hlasim vylustenie zahady...Izaak mal hnacku z Arthurovho obojku Scalibor :yes: Ako som pisala...V kuse Arthurka sikanoval za krk... :ach: Obdivom sme ich dali dole a hned na druhy den bez nasho osobitneho pricinenia vykakal Izzy krasne houvenko :lol: Takze, keby ste v podobnom pripade nevedeli ani vy kudy kam, zahada moze byt aj v tomto :ahoj:
P.S.: Ja len dufam, ze som s tym obojkom nepriotravila Izzyho a nesposobila mu pomaly rozklad pecene :ach:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: hnačka

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.07.2008 11:55

Myslíte že pes môže z mlieka hnačkovať tak, že v piatok na obed to vypil, sobotu ráno veľké a riedke :kak: a v neďelu už len vodnaté?
V hre je ešte:
1. že týždeň pre tým jedol na chate len granule a môže robiť zle opätovný prechod na mäso
2. vitamínové tabletky beaphar (ale predtým s nimi nebol problém)
3. jogurtové dropsíky (pamlsky zo sušeného jogurtu a mlieka), ale tých ziedol dokopy asi 10, čo je nič

Čo myslíte? :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hnačka

Poslaťod lucik » Ned 20.07.2008 12:38

podla mna prve s druhym v pohodicke mohlo sposobit srajdu
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: hnačka

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.07.2008 13:23

Hm, tak dúfam, že to prejde... dáme živočíško.. a uvidíme. Lebo aj kamoš Teddy sral, tak sáď to nebude nejaká baktéria.

...ešte som zabudla na čajovú lyžičku zmrzliny včera. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hnačka

Poslaťod ess » Ned 20.07.2008 14:12

no pojedol toho dokopy dost vela....vsetko moze urobit problemy....ja som psiskam dala coky dropsiky, doteraz hnacku nemal ani jeden a naposledy sa starsi taaak vonku po :censored: ze som uz cakala, ze budem behat celu noc vonku....nastastie to uz preslo....najlepsie je nabuduce dat tieto vecicky postupne a tak vylucis z coho to bolo....pokial sa hnacka prejavi aj u inych psikov, moze sa jednat o crevnu virozu....
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: hnačka

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.07.2008 19:55

no, ano, nejak sa nakopili príčiny. :ua:
zajtra dám vedieť, ako to dopadlo, dnes bola mäskovo ryžová diéta.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: hnačka

Poslaťod Lucifer » Pon 21.07.2008 9:07

Ja v poslednej dobe riesim tiez dost caste hnackovanie u Izaaka...Napriklad aj teraz od piatku...Najlepsie na tom vsetkom je, ze sa vy :kak: na novy rucne tkany koberec, ktory nie je hladky, ale ma taku celkom peknu hlboku strukturu, takze tu sracku bola z neho vycistit celkom pekna sranda :pac: :ach: Ja uz z toho pomaly upadam do zufalstva...U nas je Izaakove ukazkove :kak: pomaly dovodom na rodinnu oslavu...Ja neviem z coho to tak casto ma...Ci z hnitych hrusiek, alebo nedozretych ringlot, alebo susenych plucok ako pamlskov... :nwm: Snazime sa vsetko na zahrade vzdy pohrabat, ale ked on je taky sikovny zlatokop...Pritom nevykazuje ziadne znamky nejakej choroby, ani na steroch mu nic nezistili...Zravy a vesely je, len ta stolica... :ach:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: hnačka

Poslaťod Silwuska » Pon 21.07.2008 9:11

Ja byt tebou zacnem vyradovat...a zistis cim to je :smile:
Na chate maco tiez dostal chudak zaludocne ztahy, a uprostred noci zacal tak kvilit, ze som skoro padla zo schodov :lol: muselo ho to riadne tlacit bubacik moj...jak som ho vypustila, sa rozbehol k susedom na travnik( :heh: ) a ospricoval im komplet cely kricek :pac: :lol: a stul neviem ci to bolo tym surovym masom dvojdnovym, mliekom, alebo hnusnou teplou blatovou kaluzou :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby