Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Dana D » Ned 06.01.2013 15:24

Pokiaľ tam nevidíš krv, tak by som farbu stolice nejako zvlášť neriešila. A ak prestala zvracať a pekne papá tak počkaj ešte s tým vetom. Len radšej kúp tú Smectu na to črevo, aby nezačalo krvácať ak by hnačka trvala dlhšie.
V prípade, že už zvracať nebude tak tomu daj ešte zo tri dni a ak sa ani potom stolica neupraví tak bež veterinárovi.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod LenkaLeo » Pon 07.01.2013 12:36

astro píše:Dobrý deň, máme doma šteniatko Yorka, má teraz 10 týždňov. Brali sme ho na Vianoce od chovateľky. Navyknutý na granule Royal Canin Starter. Doma nám začal po dvoch dňoch hnačkovať, absolvovali sme aj preočkovanie, psík naďalej hnačkuje, už to trvá cca týždeň. Zmenili sme aj krmivo - Brit Care Puppy ale hnačkoval stále tak sme sa vrátili k Royal Canin ale problém neustáva. Asi dva dni mal v stolici - na konci vyprázdňovania stopy krvi. Inak je psík zvedavý a hravý, žerie do prasknutia, žiadnu inú stravu nedostáva, von zatiaľ nechodí, odčervený bol ešte u chovateľky. Máme doma ešte cca 3,5 ročnú fenku maltezáka, tá sa chodí venčiť von, svoje granule má Pedigree Junior, je možné že York jej občas niečo z misky ukradne.
Máme ísť s týmto problémom k veterinárovi alebo skúsiť ešte nejaké liečbu doma, a ak áno s akým liekom? Ďakujeme.


Neprestavajuca hnacka a krv v stolici u steniatka, este aj oslabena imunita po ockovaniach, nie som vetos, ale typovala by som Giardiozu. Treba to vykomunikovat s veterinarom, ale postup je vzdy rovnaky. Tri dni po sebe pozbierat hovienko do nadobky, treti den ho odiest na Botanicku ul. do labaku, povedat, ze chces vysetrit Giardiozu, a prist si po vysledky. V pripade pozitivnych testov je na tyzden nasadeny Entizol, a samozrejme nejaka ta probioticka kura, aby sa dali creva dohromady. A prosim, naozaj oblukom obchadzaj Pedigree a pod. hnojiva na kvety... RC a Brit su dost kvalitne, kludne pri nich ostan :ahoj:
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod astro » Pon 07.01.2013 12:46

Ďakujem všetkým za rady, psík sa dal deň po po mojom príspevku do poriadku. :kak: normálne. Vrátili sme sa k RC Starter čo sme mali od chovateľky, dávali sme aj Smectu a BioGaia. Teraz znovu skúšame Brit Care, či to bolo zmenou stravy ale zatiaľ dva dni a :kak: stále v poriadku. Pedigree už doma nemáme :nie:
Sodoma Gomora Velebnosti!
astro
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod maxík » Sob 12.01.2013 18:05

ahojte potrebovala by som poradit, mame uz rocneho psika, ktory za ten rok nemal ziadnu vychovu (aspon mam taky pocit) ale u nas je cca mesiac a tento posledny tyzden sa nam stale vecer vy :kak: doma v sprchovom kute doteraz to nikdy nerobil...chodime s nim pravidelne von rano o 7-mej potom okolo 14-tej a vecer okolo 20-tej ale vecer sa vzdy vonku len tvari ze nieco vy :kak: a nic ked tak len malicky bobek a rano doma caka kôpka :ua: , pravdaze rano chodi vencit priatel a tym padom ma peso hned akcne rano kdeze priatel vzdy najde "prekvapko" a na drobca zacne ziapat, dotiahne na miesto cinu za obojok kdeze drobec uteka a dostane po riti...nemyslim ze prave toto tomu malemu pomoze ale uz sme fakt zufaly a nechapeme preco to zacal robit az teraz kde predtym mi pekne kakal vonku a tak istotu kaka v pohode cez den, len vecer nie... a sprchovy kut pouzil max. na cikanie len sem-tam v noci ked nevydrzal ale to tiez nie vzdy. ak som zaradila nespravne tak pardon
maxík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod zuzka:) » Sob 12.01.2013 18:18

maxík píše:pravdaze rano chodi vencit priatel a tym padom ma peso hned akcne rano kdeze priatel vzdy najde "prekvapko" a na drobca zacne ziapat, dotiahne na miesto cinu za obojok kdeze drobec uteka a dostane po riti...nemyslim ze prave toto tomu malemu pomoze ale uz sme fakt zufaly

tak ked si aj ty myslíš, že to tomu psovi nepomože, ten krik a bitka... tak to prosím ťa vysvetlí aj priatelovi, lebo tomu psovi to naozaj vôbec nepomože... :vykricnik:

a máva normálne hovienka? alebo redšie? myslíš, že to neudrží?
a ked vieš, že večer z neho vyjde málo a v noci sa potom vykaká doma, skuste s ním byť večer dlhšie, alebo chodte ešte aj neskor, či sa nevykaká vonku :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod maxík » Sob 12.01.2013 19:02

snazim sa mu to vysvetli ale zatial marne..... :ua: hadam to uz po dnesnej dlhej debate pochopil, :kak: ma praveze normalne aj vonku aj doma, len vecer mam pocit ze ani cakat sa mu nechce chudakovi nahodi pozu ze bude nieco a po chvilke ani nie minutka a ide prec..... a cez den v pohode si pocka aj 5 min. kym to z neho vsetko vyjde :smile: prechadzky mame vecerne tak 1-2 hodinove podla toho ake je pocasie... skusala som aj to ze som s nim isla v neskorsej hodine a tiez nic, pokus bol aj taky ze som isla o kolko 19-tej a potom zas okolo 22-tej
este ma mozno napadlo po dlhom dnesnom uvazovani a premietani si tohto tyzdna, bolo by mozne aj to zeby mal strach z tmy tym padom sa nevie v klude vy :kak: ??? :oo:
maxík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod zuzka:) » Sob 12.01.2013 19:10

strach z tmy, to neviem. a neostáva na noc niekde sám vyvretý, že na to nie je zvyknutý alebo také niečo? :nwm:
inak je to asi vhodnejšie do tém výchova a výcvik...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod maxík » Sob 12.01.2013 19:38

nie je nikdy vyvrety ma vzdy volny pohyb po celom byte a vecer spava kusok od nas, skvor som to myslela tak ze vonku je vecer nanho vela rusivych elementov ktorych sa boji kdeze je uz tma a preto mu velka potreba nejde vobec a spravi to radsej doma kde je klud... nie som si vsak ista, kdeze predtym to nerobil a fakt bezproblemov vydrzal cely vecer az do rana, len tento posledny tyzden, pripadne ci to je tym ze sme postupne presli na varenu stravu? :nwm: len co som citala vacsinou mavaju pri zmene stravy hnacky a nie naopak :ua: ci?
maxík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod zuzka:) » Sob 12.01.2013 19:41

ale ak nemá hnačku, tak prečo by to neudržal :nwm: neviem
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod mart.ina » Sob 12.01.2013 19:46

maxík píše:nie je nikdy vyvrety ma vzdy volny pohyb po celom byte a vecer spava kusok od nas, skvor som to myslela tak ze vonku je vecer nanho vela rusivych elementov ktorych sa boji kdeze je uz tma a preto mu velka potreba nejde vobec a spravi to radsej doma kde je klud... nie som si vsak ista, kdeze predtym to nerobil a fakt bezproblemov vydrzal cely vecer az do rana, len tento posledny tyzden, pripadne ci to je tym ze sme postupne presli na varenu stravu? :nwm: len co som citala vacsinou mavaju pri zmene stravy hnacky a nie naopak :ua: ci?


A co tak skusit zmenit cas krmenia? Posunut bud skor, aby stihol sa :kak: vecer pred spanim, alebo praveze dat jest neskor, napr az po vecernej prechadzke aby vydrzal dorana?
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod maxík » Sob 12.01.2013 22:29

mart.ina píše:A co tak skusit zmenit cas krmenia? Posunut bud skor, aby stihol sa :kak: vecer pred spanim, alebo praveze dat jest neskor, napr az po vecernej prechadzke aby vydrzal dorana?


Dakujem za radu skusim, dnes dostal veru o cca hodinku a pol skvor tak uvidim ako to dopadne, vonku z neho nejake to :kak: vyslo tak uvidim ako to bude vyzerat do rana..... ak nepomoze skusim druhu variantu, hadam nieco z toho zaberie
maxík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod sonaja » Uto 29.01.2013 12:23

Zdravím Vás,

na fóre som nová, snažila som sa zaradiť tému, ak viete o lepšom mieste, budem rada ak ma nasmerujete správne :smile: Mám takmer 4 mesačnú fenku whippeta. Už keď som ju brala od chovateľky vravela, že mala hnačku. Keď sme prišli domov mala ešte redšiu stolicu, ale časom sa to upravilo. Neskôr jej začalo strašne žblnkotať a škvrčať v bruchu a dovracala sa. Prešlo to a za pár dní dostala opať hnačky a ten šktvrkot. Nechcela vôbec žrať. Na veterine jej nič nezistili, črevá má priechodné a nič nepožrala. Nasadili sme dietu, čierny čaj a ryžu a prešli z kuracich pro plan na lososve a bolo všetko v poriadku až do dnes kedy jej opať začalo škvrkot a hnačka. Je taká smutná a len spinká a vôbec nežere. Stretli ste sa s týmto už niekto? Na veterinu sa mi už nechce ísť za ďalších 100 € keď jej vlastne nič nezistili a nenasadili žiadnu liečbu okrem diety. Ďakujem moc za odpovede. S.
sonaja
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Sunny » Uto 29.01.2013 17:04

3 dni po sebe zbierať stolicu a dať spraviť koprológiu - vyšetrenie na parazity. Tie môžu byť kľudne príčinou :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Bad » Uto 29.01.2013 17:58

Sunny píše:3 dni po sebe zbierať stolicu a dať spraviť koprológiu - vyšetrenie na parazity

PLUS výtěr na bakteriologii
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod sonaja » Štv 31.01.2013 10:15

Vyriešilo to odčervenie. Bola odčervená keď som ju brala, hovorila chovateľka, ale pri výteroch a všetkých vyšetreniach bola ok. Tak a je po probléme :smile: :jop: Hneď sa rozpapala je jak vysávač...Nie je vúčšej radosti. Ďakujem moc :no: :ahoj:
sonaja
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby