Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Štv 25.06.2015 6:29

A testy na anaplazmozu jej robili?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Bad » Štv 25.06.2015 7:31

Cathie píše:Ak zareaguje na takuto liecbu, tak mame takmer isto, ze to je pankreas. Akurat bohuzial, je tam aj moznost, ze moze byt tak poskodeny, ze uz sam fungovat nebude a bude nutne enzymy do stravy pridavat stale. Uvidime.

upřímně nevím jestli to bude pasovat, ale třeba jo (moth=trish a EPI) :
viewtopic.php?f=11&t=20808
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Štv 25.06.2015 7:55

otazka je, jestli je ta slinivka pricina nebo dusledek. bych jeste cekala na ten rozbor :kak:
co konkretne byla ta "hodota" v krvi ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod hugo :) » Štv 25.06.2015 8:06

Cathie píše:Tak snad mame diagnozu - zapal pankreasu.
chúďatko malé :ua:
ja ešte nedávno som sa modlila za túto diagnózu, keďže hugovi našli "niečo" na pankrease, pankreas mal veľmi zväčšený. vet tipol že sa to stalo buď následkom pankreatitídy alebo tumor (nádor na pankrease je zriedkakedy benígny a je jeden z najagresívnejších) ale absencia príznakov zápal vylúčila... Offtopic: nakoniec podľa hystológie to bolo iba tukové tkanivo bez tumoróznych zmien :lol:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Štv 25.06.2015 8:24

Pigie na anaplazmozu testy nerobili, ale uprimne, Story mala za cely zivot mozno 5-6 kliestov, v poslednych 2 rokoch som na nej neobjavila ziadneho, takze sanca je tam zrejme velmi mala.

Bad dakujem, naslo sa tam dost veci, ktore sedeli, niektore zase nie, ale urcite sa na to veta opytam.. prakticky je tam ale liecba rovnaka, aku sme teraz nasadili my.

Vcerajsok inak zase prehnackovala, takze si znovu ponicila cele sliznice criev a je tam opat krv :ua: Ale spustac bol zrejme strava, tak verim, ze sa to pri tom doplnani enzymov uz zacne davat dokopy..

Elis uf, hodnota v krvi.. vzhladom na moj fyzicky aj psychicky stav :ach: mam uz totalne vypadky na niektore info. Ale zrejme to bolo TLI, ktore sa spominalo aj v tej teme od Bad.
Ci je to pricina alebo dosledok tohto stavu a co zapal sposobilo.. ktovie. Sam veterinar povedal, ze diagnostika pri pankrease je vzdy komplikovana, nie je tak ziaden presny ukazovatel a po tom, akymi liecbami si presla za ten mesiac a pol, sa tam tazko urcuje, kde to zacalo a preco..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Štv 25.06.2015 8:33

Ja len ze po anaplazmze sme skoncili x tyzdnov na creone tiez...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Štv 25.06.2015 9:07

Cathie píše:Story mala za cely zivot mozno 5-6 kliestov, v poslednych 2 rokoch som na nej neobjavila ziadneho, takze sanca je tam zrejme velmi mala.


prenasi to i komari, vubec nemusi mit kliste.

Cathie píše:Vcerajsok inak zase prehnackovala, takze si znovu ponicila cele sliznice criev a je tam opat krv :ua: Ale spustac bol zrejme strava, tak verim, ze sa to pri tom doplnani enzymov uz zacne davat dokopy...


taky doufam, je to nekonecne...

diagnostika pri te slinivce by prave zas tak obtizna byt nemela. trosku si myslim, ze kdyby to byla primarne slinivka, testy vyjdou jinak a bylo by neco poznat i na sonu. tim ale nechci rict, ze by enzymi nemela dostavat ted -ma jich malo, to urcite..

tohle si precti:
http://www.veterina-info.cz/odborne-cla ... u-129.html
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Bad » Štv 25.06.2015 9:17

Elis píše:tohle si precti: http://www.veterina-info.cz/odborne-cla ... u-129.html

Aribo :pac:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Štv 25.06.2015 9:48

Bad -jj. kazdy dlouhodoby problem s travenim je pruser :yes: :ua:

a u stenete to plati 10x tolik.
taky kdyz jsem kdyz jsem davala stenata pryc, dostali majitele vlastne jedine varovani -at resi vicedenni prujmy. a je fakt, ze zavolaji, kdyz se neco deje.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod mart.ina » Štv 25.06.2015 13:23

pokial ta hodnota bola psi pankreaticka lipaza tak by to ukazovalo na zanet, protoze pri EPI naopak klesa.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Štv 25.06.2015 16:05

Na tu EPI som sa dnes pytala a povedal mi vet presne toto - ze ona mala hladinu hodne zvysenu, pri EPI by bola znizena.

Syndrom SIBO (aj ked skor pod nazvom "nespecificky zapal criev", ale vyzera to ze je to to iste) mi spominala uz aj nasa veterinarka, v kazdom pripade bolo by to atypicke u nej podla mna, lebo problemy s travenim mala len okolo 7 mesiacov a teraz, medzitym nebol ziaden vyraznejsi problem, psisko stravilo cokolvek, nerobilo jej problem fakt nic. Max chytila nejaku virozu na par dni, ale inak nic. A vysledky B12 boli v poriadku.

Dnes som mala podozrenie na krv aj v moci, ale zrejme to bola len hra farieb koncentrovaneho mocu (necurala cca 12 hodin, pretoze ani vypit toho nevypije vela), pri odbere u veta sa pri kontrole lakmusovym papierikom ani pod mikroskopom krv nezistila.

Skusame dnes proti hnacke Imodium, co sice nie je liecba, kedze zastavuje hnacku skor na nervovej urovni (spomaluje creva) ale snad to da telu trochu priestoru pozbierat sa.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Pia 26.06.2015 8:29

uz jsem cekala nejake lepsi zpravy. chudera mala, ta si to teda vybira :ua:
snad ji uz konecne neco zabere.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Pia 26.06.2015 19:29

Nejdem robit ziadne zavery, lebo uz radsej nechcem dopredu dufat v nejake zlepsenie, uvidime zajtra.

Ked ma prazdny zaludok/creva, je ocividne v pohode, problem zacina tak 5-6 hodin po jedle a potom sa jej na 10-12 hodin rozbehnu hnacky, nasledne sa ukludnia, dostane zrat a cele odznovu.. dnes prvykrat zatial po jedle, co dostala na obed nereaguje, ale je na tom Imodiu, tak mozno dnes zabralo (vcera ani velmi nie).
Ocividne jej ale ulavilo od krcov, lebo je ovela veselsia od vcera. Krvi je ale v :kak: stale dost, co moze byt tymi znicenymi sliznicami a cievami za cely tyzden, ale moze tam byt aj iny problem.. od zapalu az po nejake vredy.
V rannom moci sa krv nepotvrdila, tak aspon to je dobra sprava, nemusime nasadzovat ziadne ATB.

Dnes sme sa bavili s inym vetom (MVDr. Kučera), ktory na klinike robi endoskopiu a pockame este den-dva, ci sa nieco zmeni a ked tak o nej budeme realne uvazovat.
Zajtra sa preto ideme porozpravat aj o vysetreni srdca, kedze je predsalen oslabena + pred cca 3/4 rokom sme mali podivnu prihodu hypertermie, ktora sa ani naslednymi vysetreniami nevysvetlila. Bez toho by som s nou do narkozy urcite nesla.

Offtopic: Na veterine z nas uz musia mat srandu :pac: , sedime tam denne aj 2 hodiny, kazdy den ma niekto iny dovezie a iny zas odvezie, vdakabohu za vsetkych ochotnych rodinnych prislusnikov, kamaratov psickarov, aj neznamych psickarov a sestricku priamo z kliniky, ktora byva hned pri nas, tak ked ma sluzbu, vie nas zviezt.. uz chcem mat toto sialenstvo uspesne za sebou :sos:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Cathie » Sob 27.06.2015 19:25

Tak konecne sme sa snad "zastavili".

Neviem co konecne zabralo, ale zabralo - vcera sme boli vonku 9-15-22, dnes mala :kak: len rano 6:30, odvtedy nic. Dnes uz dostane plnu krmnu davku.. vo vysetreni :kak: sa nasli iba e. coli a streptokoky, nic specialne, malo by sa to postupne upravit liecbou a probiotikami.
Stale jej davame Imodium a Smectu, ale Smectu sa snazim uz pomenej + Imodium som dnes rozostup medzi davkami natiahla z 12 na 16 hodin. Veterinar sa sice tesil, ale bol v zaveroch opatrny, uvidime.

Akurat teda ako jej je dobre, po tych dnoch co nepila takmer vobec, teraz pije az az. Tak neviem ci je to kompenzacia za ten cely tyzden alebo co :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Sob 27.06.2015 21:12

no slava. bylo to nekonecne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby