Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod hruska » Pon 02.06.2014 10:23

pokial ide o papierovy vrh, asi by sa tazko nieco tajilo? Hlavne take, ze su/nie su stenata.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.06.2014 11:40

Ja by som k min zašla pozrieť sa, či tie šteňatá majú a na suke bude tiež vidno, či šteňatá má alebo nemá. To je taký problém?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Ema53 » Pon 02.06.2014 11:52

Otázkou je,či to bola dohoda ústna,alebo aj na papieri.Ďaľšia vec je,že ju vôbec nemusia pustiť dnu.A ako píše Hruška,najpodstatnejšie je,či sa jedná o papierový vrh...
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod janka janica » Pon 02.06.2014 15:02

Nie,nieje to problem,ale asi im treba dopredu zavolat,nepamatam si presne adresu a nerada by som tam bludila.
Steniatka moze schovat a ukaze mi fenku a ked tvrdi ze ma falosnu graviditu,tak asi bude mat vsetky priznaky ako gravidna fena nie?
Uz som sa poradila z veterinarkou,vraj tam bude jeden rozdiel bude vypadana srst okolo bradaviek a bradavky budu vytahanejsie,kde pri falosnej gravidite by ich mala len navrete tie zlazy a bradavky v norme.
Uz som s nou volala a nema ziadny problem mi ju ukazat,vraj bude len rada ak sa na nu pride niekto pozriet a poradi co dalej :-)
Tak asi ma neoklamala
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.06.2014 15:17

V najhoršom prípade môžete suku zobrať na sono, tam sa gravidita potvrdí alebo vyvráti. A budete mať všetci istotu.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod janka janica » Pon 02.06.2014 19:07

Ok,dakujem Vam za rady :-)
janka janica
Junior
 
Príspevky: 278
Bydlisko: Zilina

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod 00wicky » Sob 07.06.2014 14:12

Ahojte :ahoj:

Mám jednu otázočku. Na našej Sherinke sme si všimli že má nejaké zväčšené mliečne žľazy, pri stlačení išlo aj mliečko, robí si peliešky. Zašli sme k veterinárke, ktorá potvrdila falošku a dala nám nejaký sirupček na stiahnutie mlieka.
Dávame jej ho druhý deň, no prsia má stále plné mlieka a má ich aj tvrdšie. Je to prosím normálne? aAko zistím, že sa mliečko prestáva tvoriť?

Ďakujem vopred za rady :smile:
00wicky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Sob 07.06.2014 16:51

To je v poriadku. Ono to chvíľu trvá, kým hormóny "dostanú rozum". De takého týždňa by sa to malo stiahnuť.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod 00wicky » Sob 07.06.2014 19:47

Vikiki22 píše:To je v poriadku. Ono to chvíľu trvá, kým hormóny "dostanú rozum". De takého týždňa by sa to malo stiahnuť.


Dakujem pekne za odpoveď :smile:
A je dobré to trošku rozmasírovať, alebo to nechať tak, nech sa to samé vstrebe?
00wicky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Sob 07.06.2014 22:27

Božechráň to masírovať! Tým len podporíš tvorbu mlieka! Nechajte všetko tak ako je, prípadne môžete suke trochu obmedziť jedlo a vodu, aby toľko mlieka netvorila.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod 00wicky » Ned 08.06.2014 11:09

Nemasírovala som jej to, len som sa pre istotu spýtala :no: Včera som jej len jemne poutierala bruško, lebo bola lepkavá z toho vytekajúceho mliečka. Myslím, že dnes jej už bolo lepšie, aj cicíky mala menšie, len v noci raz vracala. Dúfam, že to bude v pohode :smile:
00wicky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Ned 08.06.2014 13:04

Vracala najskôr z tých liekov. Určite to bude dobré, len vydržte. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod monika192837 » Pia 13.06.2014 17:18

Dobry. Moja fenka sa harala, ale neviem ci bola nakryta. Dnes je 63 den od mozneho nakrytia. No tiez mala 3x falosnu graviditu. Spozorovala som, ze z bradaviek je tesie taky zelenkasty sekret. Nieje to pricina falosnej gravidity a zaroven nejakeho zapalu?
monika192837
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.06.2014 19:15

Ak je dnes už 63. deň, to by už mala rodiť. Ak nemá žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu, tak gravidná asi nebude. Sledujte ju. Čo sa mlieka týka, môže to byť prejav falošnej gravidity alebo aj pravej gravidity. Tak isto to môže byť aj zápal. Toto sa cez net vyšetriť nedá, preto treba navštíviť veterinára.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod 00wicky » Sob 21.06.2014 23:05

Ahojte, tak Sherinke mlieko ustupilo, veto jej dal antibiotiká a znovu nasadil hormóny. Teraz ked chcem skontrolovať či sa jej netvorí mlieko, jej pri stlačení bradavky ide taká tekutina, nie je to mlieko, skôr to vyzerá ako voda a je toho máličko. Myslíte že je to normálne?
00wicky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby