Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod snakee » Štv 24.01.2008 20:32

Mam sucku ktora ma zapalene mliecne zlazy a je v dost kritickom stave,ma na ceckoch otvorene rany a neviem co s tym.Zatial sme dostali od zverolekara len maste proti zapalu ale neviem co s tymi ranami,mozete mi poradit?
snakee
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zapal mliecnych zlaz

Poslaťod Tatiana » Štv 24.01.2008 21:50

treba chodit na injekcie a natierat tou mastou co dal vetko,ja som aj ozarovala Bioptron svetlom,trikrat denne desat minut,ak nemas doma maju to aj vetkovia,neboj ono to vyzera strasne ale uplne sa to zahoji a sucka bude v poriadku,len pri dalsom porode treba davat pozor vopred lebo ono sa to moze stat ak ma vela mlieka a stendy este tolko nepiju,doliecovat mozes aj praskom na rany ,a drzat v cistote :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Zapal mliecnych zlaz

Poslaťod yetti » Pia 25.01.2008 8:23

snakee píše:Mam sucku ktora ma zapalene mliecne zlazy a je v dost kritickom stave,ma na ceckoch otvorene rany a neviem co s tym.Zatial sme dostali od zverolekara len maste proti zapalu ale neviem co s tymi ranami,mozete mi poradit?

... doporucujem repik lekarsky... prikladat na rany obklady,p okial suka nedojci.... :no:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Zapal mliecnych zlaz

Poslaťod bassetka » Ned 27.01.2008 19:47

Ak je to ozaj len zapal mliecnej zlazy,ktory vznika pri kojeni steniatok,alebo pri ich odstave,treba okamzite nasadit celkovo antibiotoka.Ak este fenka koji steniatka,tak take,ktore im nevadia.Urcite by som sa obratila na veterinara,ktory ma s liecenim psikov skusenosti.
Nevie ,aku mast ti dal veterinar,ale ak ma sucka steniatka,daj pozor,aby ju neoblizovali.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Falošná Gravidita

Poslaťod julieta » Str 26.03.2008 8:47

Mate skusenosti u sucky s falosnou brezostou? Ak ano, podelte sa o zazitky a prejavy vasej sucky pocas tohto hormonmi rozhadzaneho obdobia :smile:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: falosna brezost

Poslaťod Poca » Str 26.03.2008 8:55

Moja sucka bradacky to mava pravidelne 2x do roka - nie uplne, nema mlieko a tak, ale vzdy si hlada nejake kryte miesto, kde by sa mohla okotit a tam sa schováva. Potom, ked sa uz akoze "okotí" tak opatruje co najde, vacsinou su to vsetky mobili a ovladace (nenapadne ich kradne). Predtym (prvy rok) to boli piskacie lopticky. Myslela som, ze po steniatkach ju to prejde. Nepreslo. Proste v tom obdobi sa s nou neda nic robit. Hodim jej lopticku a ona si mysli, ze som jej hodila prec steniatko, vies si predstavit ako na mna potom pozera..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: falosna brezost

Poslaťod julieta » Str 26.03.2008 9:17

a ako u teba prebiehalo to obdobie pred porodom?
Moja sucka ma teraz falosku prvy krat.. vsetko bolo ok cele dva mesiace po harani, akurat sa velmi doma nechcela hrat so psom a mala mierne zvacsenu mliecnu zlazu. A tento tyzden ocakavame ,,porod,,. Sucke prestalo chutit jest, po dvoch dnoch zjedla ryzu s konzervou a rano trikrat hnackovala. Vyprazdnuje sa ako pri pravom porode. Len lezi, obcas je upistana. Pritom ked ideme von tak na vsetko zabudne a beha ako diva :lol: Je to zaujimave ako ich vedia hormony rozhodit. Je absolutne nepouzitelna. Som zvedava ako sa bude spravat po tzv. porode.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: falosna brezost

Poslaťod Poca » Str 26.03.2008 9:25

Niesom si ista, ale myslis ze ta hnacka je tiez priznakom toho? Vies, aby si sa na to nespoliehala, nechut, hnacka a pistanie (mozno boli brusko) mozu byt aj priznaky niecoho ineho. Moja hnacku nemala. Ale pistala tiez, vsetko jej bolo strasne luto.. A tiez stale lezala, najlepsie na posteli (co inak nezvykla). Drzim palce, ak ma niekto skusenosti s hnackou pri kotnosti, alebo falosnej kotnosti, piste, nech tu zbytocne nestresujem ludi..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: falosna brezost

Poslaťod julieta » Str 26.03.2008 9:39

ano, zvracanie a vyprazdnovanie mozu byt priznakom. veterinarka hovorila ze normalne mozu byt priznakom aj stahy ako pri porode.
teraz uz hnacku nema, len po dvoch dnoch nezratia sa napchala ryzou a masovou konzervou a potom to rano vyprazdnovala 3x naredsie. teraz uz zjedla aj ryzu a je to ok. Ked mala hnacku tak nepistala... To pisti posledne dva tri dni a to nemala ziadne problemy. Ja sa uz neviem dockat kedy ju to prejde.... cez vikend mame ist na vystavu
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: falosna brezost

Poslaťod Poca » Str 26.03.2008 9:46

Skus ju bravat co najviac von a odvadzat jej pozornost, mozno zabudne..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: falosna brezost

Poslaťod ZEva » Str 26.03.2008 14:04

Tak pripájam sa aj ja - mladá írčanka má tiež falošku, nalaite mliečne žľazy /no nie sú zapálené, teplé ani červené/ a je nepokojná a hrabe si pod seba všetky deky a robí si pelech no ináč žiadne iné príznaky /nosenie hračiek, kňučanie/ vonku v pohode, žerie všetko a s chuťou, nehnačkuje tak zatiaľ nerobím "paniku" nakoľko by to malo prejsť samé, treba však obmedziť príjem vody a tekutín aby sa zabránilo nadmernej tvorbe mlieka a sučku netreba rozdojiť a ani veľmi pozorovať, mojkať a nejako jej naznačovať, že niečo nie je v poriadku, treba ju zamestnať nejakou činnosťou. Ináč sú aj nejaké tablety alebo injekcia na zastavenie tvorby mlieka no totálne rozhádžu hormonálny systém sučky, tak neviem, mne to veterinár neodporúčal. Ale je to na zvážení každého majiteľa :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: falosna brezost

Poslaťod maggie » Str 26.03.2008 14:12

moja bola smutna,nosila si hracky,celkovo taka apaticka,spravilo sa jej aj mlieko,vypadala jej skoro vsetka srst,hlavne na bokoch jej cela vrchna srst odchadzala v chumacoch.davala som jej trosku menej zrat,vela som sa s nou blaznila aj doma,vonku sme chodili behat a preslo....upistana velmi nebola,len ked som nebola doma susedia hovorili,ze knuci,co inokedy nerobila
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Falošná Kotnosť / gravidita

Poslaťod Ivanka.P » Pon 21.04.2008 8:16

Viem, že sa niečo rozoberalo v téme "kastrovanie" Ale toto je výstižnejšie.

Moja Rita je teraz cca 2 mes. po háraní a prvý krát má falošku. Naliali sa jej posledné dva cecíky, v búde nadrobila polystyrén a navláčila tam všetky hračky. Dnes po robote ju zoberiem k vetochovi, aby jej na to niečo dal. (alebo sa dajú nejaké prípravky aj v lekárni kúpiť? Lebo pre ludí sú lieky aby sa už netvorilo mlieko. Len neviem, či to zaberie na psa.)

Kto ste si týmto prešli, poraďte prosím: ako dlho toto trvá? ako ste to riešili? Ako odpútavať fenku od pelechu?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Falošná Kotnosť / gravidita

Poslaťod maggie » Pon 21.04.2008 9:19

vseobecne rady pokial viem su,ze treba fenka znizit krmnu davku a zvysit pohyb a napln prace...myslim ze vetosi to riesia najprv tak,ze sa caka ci sa to mlieko nevstrebe samo,az potom to riesia injekciami atd,ked by to nejako nechcelo prejst...teda aspon u nas to tak riesili,povedal mi vetoch,ze mam to sledovat a keby bolo stale mlieko a fenula by mala moc depresie alebo tak,tak ze mam prist a nieco jej pichne...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Falošná Kotnosť / gravidita

Poslaťod maggie » Pon 21.04.2008 9:21

jaj a este som zabudla...treba jej zobrat hracky,alebo teda vsetko u coho mate dojem,ze sa k tomu sprava ako ku stencom,lebo tym viac sa jej bude robit mlieko atd...netreba ju lutovat,ani sa s nou velmi mojkat a maznat...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Choroby