Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Elis » Ned 09.08.2015 13:25

nemam zkusennost s timhle konkretne, jen babskou vyzkousenou radu na falesky-do platna vychlazeny tvaroh a prilozit, jestli je to zanet -ulevi ji to. kdyz ne -neuskodi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Lindchen » Ned 09.08.2015 13:43

Ďakujem za radu, vyskúšam. Nakoniec asi aj tak pôjdem k vetovi aspoň po posudok, čo to je (aj keď peniaze za vyšetrenie nedostanem).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Momo » Str 11.11.2015 13:43

Ahojte. Máme doma 7 rocnu yorkshirku a prvy krat v zivote ma falosnu graviditu. Z nicoho nic ostala apaticka, vobec nereagovala, vracala, tak som sa bala, že co to moze byt. Boli sme aj u veterinara, zistili falosnu graviditu, dal nam nejaky sirup, ktorý aj pomáha, zacala sa viac hybat a tak. Konecne som ju donutila ist aj na prechádzku. jedine co ma dost trapi je, že nechce jest. Neviem ju k tomu donutit.Pit pije vela. Viete mi nejako poradit? Uz som zufala :ua:
História je viac naplnená príkladmi o vernosti psov ako o vernosti priateľov. Maupassant
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako je šteňa oblizujúce vám tvár. Williams
Momo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Matúškovo-Ga

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Sunny » Str 11.11.2015 15:04

Nechce jesť a veľa pije - by mi svietil výkričník pred očami, to skôr vyzerá na zápal maternice než na falošku... Letela by som niekam na sono, pre istotu... Pri faloške sa väčšinou nevracia, žerie sa skôr veľa než málo a pije normálne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod pigie » Str 11.11.2015 15:45

Veru, mne toto tiez pripmina skor zapal maternice a kludne mu moze predchadzat faloska!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Momo » Str 11.11.2015 16:05

Ale ma aj mlieko. A sono jej robili a bolo to OK. :ua: No tak zajtra skocime vetovi pre istotu :ua:
História je viac naplnená príkladmi o vernosti psov ako o vernosti priateľov. Maupassant
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako je šteňa oblizujúce vám tvár. Williams
Momo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Matúškovo-Ga

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod mart.ina » Str 11.11.2015 21:52

Pokiaľ sú to cca dva mesiace po háraní (ale nemusí byť pravidlom) určite treba rozmýšľať nad pyometrou. Skočte zajtra znovu ak je taká stále, zopakovať sono, prípadne vziať krv aspoň na hematolku, pri pyometre bývajú vysoké leukocyty.
Ak bude všetko v pohode, skúsiť dostať na dlhšie prechádzky, rozptýliť, unaviť a skúsiť potom nakŕmiť niečím fajným- maso atď. Ako pokiaľ nie je extra chudá 2-3 dni nejedenia ju nezabijú, pokiaľ pije, nezvracia.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod renetke1 » Str 11.11.2015 22:23

Moja lilinka 9 rocny westik ma nador na mliecnej zlaze velkosti hrasku . Ideme robit kastraciu aj operaciu mliecnej zlazy 19.11.2015. Chvala bohu ze ju stale hickame a obijmame tak sme si to skoro vsimliDrzte nam palce aby vsetko dobre dopadlo a nador nebol zhubny. :) pozdravujeme Vas s LilinObrázok

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Upchaty mliekovod, hrcka

Poslaťod katarisma » Sob 30.01.2016 22:32

Ahojte, hladam na fore nieco podobne, ale nic nemozem najst. Mam fenku po porode 1 tyzden. Je dokonala mamka. Akurat som jej dnes rano nahmatala hrcku pri jednej bradavke. Fenka bola aj zjavne utrapena. Sli sme k vetovi. Vraj je to "zatial" iba upchaty mliekovod. Mam jej ho rozmasirovat, prikladat na tu bradavku steniaky. Vratili sme sa, masirovala som hodinu, nebadala som rozdiel.fenka bola uz unavena a nervozna z toho, tak sme dali pauzu.no a poobede opat masaz. Z bradavky jej okrem mlieka zacalo vytekat aj to zhusnutne mlieko z hrcky. Masirovala som dve hodky, fenka bola celkom kludna..steniatka z cecika piju ako nic..fenka na bolest nereaguje..

Chcem sa spytat, ci s tym niekto mal skusenost..ako dlho trva "rozpustenie" takej hrcky? Mne sa zda, ze to co rozmasirujeme po par minutach opat navrie..da sa jej pomoct nejak inak..ludske mamicky radia kapustny list, teple obklady, lecithin..

Dakujem!
Obrázok
katarisma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Cimalgex a zapálené mliečne zlazy

Poslaťod morskapanna » Štv 14.07.2016 18:47

Dobrý deň, potrebujem radu.Včera sa našej fenke narodili šteniatka a zapalili sa jej mliečne zlazy. Boli sme u zvelolekárky a dala nám na to cimalgex.Na nete som sa dočítala že by to nemali dojčiace feny aký máte na to názor vy? Dala nám ešte jednu masť a tá hrozne páchne potom ju štence nechcú ako by som jej mohla ešte pomôcť? Má veľké hrče a aj ju to velmi bolí.
morskapanna
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Štv 14.07.2016 19:16

Jedine, že budete šteniatka kŕmiť umelo, kým jej to budete natierať tým krémom.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Kitamkami » Pia 15.07.2016 0:29

Zaujimave, ze veterinar zvolil tuto liecbu. Nesteroidne antiflogistika (ako Cimalgex) by sa nemali pouzivat pri dojciacich stenatach, pretoze ich oblicky sa stale vyvijaju.
Odporucil veterinar ich odstavit?

Samozrejme, s ohladom na to, ze som psa nikdy nevidela, tak iba vo vseobecnosti.... Psia mastitida je z velkeho percenta sposobena infekciou, cize antibiotika su vacsinou na mieste. Je niekolko druhov, ktore su pre vyvijajuce sa steniatka bezpecne. Je jednoznacne najlepsie, sterilne odobrat vzorku mlieka a odoslat na balteriologicky rozbor a sensitivitu, ale to je nie vzdy mozne z financnych dovodov.
Takisto vo vseobecnosti je lepsie aby steniatka dojcili, lebo stare mlieko, ktore zostava v mliecnej zlaze, moze situaciu este zhorsit.
Mozes fenke pomoct teplymi obkladmi, a overene su aj kapustove zabaly. Priloz surove zelene kapustove listy na mliecnu zlazu a upevni trickom ci obvazom (pozor aby nebol protesno!), kapustove sabaly mozu zostat tak 2 hodiny, potom prestavka 4-6 hodin a opakuj. Ak fenka nie je prilis bolestiva, po teplych zabaloch mozej jemne masirovat. Skontroluj kvalitu mlieka. Ak vyzera nenormalne, zopakovala by som navstevu veterinara a pravdepodobne steniatka odstavila, samozrejme zalezi na tom, ako to vyzera.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod morskapanna » Pia 15.07.2016 12:25

Ďakujem za odpoveď včera som jej dala jednu tabletku myslíte že to šteniatkam ublíži?Dnes jej už nedám! Veterinárka mi viac krát zopakovala že to može aj keď kojí.Včera sme to dosť masírovali PHLEGMOVETOM vypadá to o trošku lepšie.
morskapanna
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Kitamkami » Pia 15.07.2016 15:09

morskapanna píše:Ďakujem za odpoveď včera som jej dala jednu tabletku myslíte že to šteniatkam ublíži?Dnes jej už nedám! Veterinárka mi viac krát zopakovala že to može aj keď kojí.Včera sme to dosť masírovali PHLEGMOVETOM vypadá to o trošku lepšie.


V prvom rade nikdy NIKDY nestavaj online radu nad radu niekoho, kto tvoje zvieratko naozaj vyšetril.
Nepíšem to preto, aby som zhodila čokoľvek tvoj veterinár doorucil. Určite má na to svoje dôvody. Len by som trvala na tom, aby mi vysvetlili, ako to ze to považuje za bezpečné, napriek varovanie na letáku a všeobecnému odporúčaniu, ze sa tomu treba vyhnúť.
A napíš potom, možno sa zas ja niečo naučím ;)
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Falošná gravidita, naliate žľazy, zápal mliečnych žliaz

Poslaťod Vikiki22 » Ned 31.07.2016 9:26

My máme zase obdobie falošiek. Freyu to za necelý týždeň prešlo bez hocijakej chémie, len som jej pridala psychickú i fyzickú záťaž. Teraz pochytila faloška Elišku zase, takže je zase životom utrápená ona.... Aby som sa doma nenudila. :prd:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby