Prechladnutie, chrípka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod penelope2066 » Ned 10.10.2010 9:35

Chcem sa opýtať či nemôže môjmu 2 ročnému yorkshirovi uškodiť keď som mu ráno dala 1/4 Paralenu lebo je trošku nachladnutý.Ďakujem za odpoveď.
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 10.10.2010 10:07

ak máš podozrenie na niečo tak radšej zájdi za vetom, ale určite do neho nepchaj podobné lieky určené pre ľudí, ktoré by mu mohli poškodiť pečeň či obličky. Pes je od prírody odolnejší a aj s nejakým prechladnutím si vie sám poradiť a preto by som hneď do neho nepchala lieky. takto mu skôr zničíš imunitný systém. Vonku nechodievajte na dlhé prechádzky, radšej kratšie a častejšie, prípadne mu môžeš dať nejaký teplejší obliečok. Môžeš mu dať teplý kurací vývar, či posilniť imunitu vitamínmi. O takýchto liekoch sa radšej ale poraď s vetom.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod lavyrle » Ned 10.10.2010 11:24

ja by som skôr v takomto prípade dala psovi čaj - napríklad zázvorový je výborný, pôsobí antibakteriálne, podporuje imunitu a ku tomu vitamín C - trebárs CETEBE. Plus ja dávam kiwi, pomaranč, jablká atd. Ak to neprejde, ísť k vetovi
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Ned 10.10.2010 13:20

lavyrle,ako robíš psovi záuvorový čaj?Daj recept,môže sa zísť :yes: .
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod lavyrle » Ned 10.10.2010 13:38

Ema, tak ako aj nám ľudom :lol: Kúštik zázvoru (asi ako pol palca) nastrúham a zalejem cca 1,5 l vody. Nechám vyluhovať. Ku tomu medík a zázračný nápoj na chladné dni je tu :lol: toto nalejem aj havovi - prípadne mu tým prelejem mäso (u granuláča, granule)
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Ned 10.10.2010 20:50

Ďakujem pekne :smile: .Zázvorový čaj mám rada,ale nenapadlo ma dať z neho aj psovi :pac: .
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod esster » Pon 18.10.2010 11:45

Mna by zase zaujimalo ako doňho pchás ten pomaranc alebo kiwi :ha:
(jablka ester miluje ale kiwi :otaznik: )
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod petra b » Pia 22.10.2010 18:06

penelope2066 píše:Chcem sa opýtať či nemôže môjmu 2 ročnému yorkshirovi uškodiť keď som mu ráno dala 1/4 Paralenu lebo je trošku nachladnutý.Ďakujem za odpoveď.

Můžeš použít jitrocelový sirup, pakliže na není pes silný alergik a nehrozí, že má alergii i na jitrocel, než půjdeš na veterinu.
Paralen nebo ibuprofen už mu NIKDY nedávej a už vůbec né takovýmu pinďovi. Uškodit mu to může velmi, jestli se tak už nestalo. I po jednom, dvouch použitích může způsobit krvácení do žaludku. Vždy na teplotu či bolest jen lék veterinární a nepředávkovat!!
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Psia chrípka?

Poslaťod maaja » Ned 26.12.2010 9:59

Ahojte,
mám takmer 13 ročnú fenku kríženca a zrejme nám nachytala chrípku. Hľadala som podľa symptómov všade možne na internete, o čo by mohlo ísť a najviac sa to podobá na tzv. psiu chrípku (parainfluenza). Začalo to po dvoch menších operáciách - asi mala dosť oslabenú imunitu, najprv suchým kašľom, načo nám dal vererinár kvapky proti kašlu, tabletky na odvodnenie a niečo na posilnenie srdiečka. Do toho ale došli sviatky a stav sa začal meniť - zhoršovať. Hlienovitý výtok z nosnej dierky a z očka na jednej strane, veľmi ťažké dýchanie, apatia, asi aj horúčka. Navarili sme čajík z materinej dúšky a keďže je psík asi dosť dehydrovaný, stále pije a ciká. Jesť jej chutí ako vždy, ale inak nič moc.. :nwm:

Nedočkavo čakám na pondelok, keď pôjdeme k veterinárovi, len mám obavy, že ak ide o chrípku, je to medzi príkmi dosť prenosné, aby sme nenakazili.

Máte niekto s chrípkou u psa skúsenosti? Alebo ide o niečo iné? Každá rada pomôže.. ďakujem.
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Pon 27.12.2010 11:25

Ahojte, my sme sa práve vrátili od veterinára s hroznými správami. Máme 13 ročnú fenku a zdalo sa nám že má chrípku. Šli sme na veterinu hneď jak to bolo možné (sviatky).
Lekár ju popočúval a zistil, že má samú vodu v pľúcach, ani srdce nebolo počuť :plac: :plac: !!
Začalo to tiež kašlaním, potom soplením, má zlé dýchanie, bola apatická. Nedávno absolvovala ťahanie zubov a čistenie, vraj to môže súvisieť aj so zápalom na zube :ua: a slabým srdiečkom..
Dostala kopu tabliet - na srdce, na odvodnenie, ATB v injekcii a zajtra ideme zase na injekciu.
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod petra b » Pon 27.12.2010 13:10

Tak ať se dá zase do kupy a užije si ještě nový rok!!
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Pon 27.12.2010 14:07

Maaja,pevne verím,že sa z toho dostane.Včera som stretla po dlhšom čase kamarátku,ktorá má 10-ročného kríženca a ten mal takú istú chrípku ako vy:kýchal,chrochtal,soplil,mal vodu v pľúcach a už je takmer úplne zdravý.Vraj je táto chrípka teraz veľmi rozšírená.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Uto 28.12.2010 10:59

Ahojte, po bezsennej noci sme boli u veterinára na ATB injekciu, vraj sa dýchanie nezlepšilo, stále voda v pľúcach, ale vysadili jej tabletky na odvodnenie, vďaka ktorým sa v noci takmer udusila (dostala trojnásobnú dávku!!)... :plac: tak jej vysušili sliznicu a zahustili sople že sa vôbec nemohla nadýchnuť a jedno očko jej doslova skoro vyschlo! Akonáhle sme jej dali toľko vody, koľko si pýtala, tak sa jej stav zlepšil a dnes sme sa dokonca odvážili na menšiu prechádzku. Soplíky z nosa usilovne vyťahujeme :pac: lebo sama ich nevysmrká. Sem tam jej frňák natrieme maslom, lebo nič lepšie doma nemáme a celkom jej to robí dobre.

Dnes veterinár "testuje" ako bude bez odvodňovacích tabliet, zajtra zase kontola a ATB injekcia.. No pomaly premýšľam, že ju vezmeme aj k inému vet., nech máme názor aj od iného.

ďakujem za povzbudenie, dúfam, že je to fakt "len" chrípka..
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Uto 28.12.2010 13:34

Pokiaľ vieš koľko a akých liekov dostala,kľudne vyskúšaj aj iného veterinára.Prepokladám,že ňufák má zrejme vysušený,keď jej ho natieraš maslom?Kúp si v lekárni Infadolan masť.Je to veľmi dlho vyrábaná mastička na regeneráciu pokožky.Unás doma ju používame 23 rokov:na vysušené,popraskané pery,na suchú kožu(obe deti mali atopický ekzém,v mastičkách som expert :ua: )a odkedy máme psa,mastím jej s ňou vankúšiky.Držím vám mooooc palce,nech sa z toho dostanete.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Štv 30.12.2010 16:20

dnes sme strávili 6 hodín na UVL (KE)... zmenili sme veterinára a naša Molynka má konečne diagnózu, ktorá vyzerá najreálnejšie ale bohužiaľ na to došli neskoro :plac: silný zápal pľúc... infúzie, ATB, RTG, doma Imunoglukán,silné ATB, lieky na vykašliavanie, stabilizovanie dýchania... som hotová :plac:
už nám neostáva nič iné len dúfať...
jedno poučenie, na ktoré som prišla - ak máte blbý pocit z vášho veterinára, choďte k inému, kým nebude neskoro!
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby