Prechladnutie, chrípka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Str 21.10.2009 16:36

Takže dnes sme boli znovu u veterinára, celú noc mala veľkú horúčku. Robil jej sono, obličky, srdce, pečeň sú v norme na jej vek.
Dostala injekcie, odobrala sa jej aj krv, takže momentálne čakáme na výsledky krvi.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod Deria » Str 21.10.2009 23:13

Drzime palce, nech to nie je nic vazne!
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Štv 22.10.2009 13:20

Výsledky už sú. Preukazujú len mierny zápal a pravdepodobne niečo ešte zožrala.
Pri nej je to dosť možné, kedže je dosť pažravá a napríklad v lese často hrabe v zemi a potom niečo stade je :ach:
Dnes už je aktívnejšia, večer mala teplotu, ale od polnoci už spala dobre, teptota jej klesla, nos má mierne vlhký.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Štv 22.10.2009 13:27

Neviete niekto, či tie žalude, čo teraz padajú z duba sú pre psíkov nebezpečné?
Lebo som ju raz prichytila, že ich jedla.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod Erája » Štv 22.10.2009 16:18

Bony taky žere žaludy. Nkdy mu nic z toho nebylo. Nenechávám ho to teda žrát po kg. Jo a co se týče nosu, to neni směrodatné, i zdravý pes může mít suchý, teplý nos. :no: Přeju ať se z toho dostane úplně co nejdřív.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Pon 26.10.2009 10:07

V prvom rade dakujem za rady :smile:
Od soboty sa jej už výrazne polepšilo, nemá teploty ani triašky, vrátila sa chuť do jedenia a je čím dalej čulejšia.
Dúfam, že sa to už bude len zlepšovať.
Akurát je trochu nervóźna, lebo sa nudí, chcela by ísť na dlhú prechádzku, ale nemôžme, lebo stále ešte berie silné lieky.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod liliana82 » Sob 14.11.2009 12:14

Dúfam, že ste už v poriadku :smile:

Ja tiež momentálne patrím do klubu nachladnutých
Moja 4-mesačná čivka, od včera akoby kašlala, ráno to bolo horšie tak sme ráno išli k vetovi, a je nachladnutá, zápal hrných dýchacich ciest, zväčšené uzliny, ale srdiečko, plúca sú OK, tak dúfam, že to tak aj ostane, našla som tu, že jej môžem dať inhalovať kamilkový čaj, ak bude chcieť, môže ho aj piť?
Myslím, že jej bude s trochou medu chutiť, je to taký pažroško
Mám ešte druhého psíka Pittbula, môže to chytiť od nej?
On je OK, len či nemám dať niečo preventívne aj jemu
Ďakujem za rady
liliana82
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Sob 14.11.2009 20:52

Moja je už na tom o dosť lepšie, je taká ako predtým :smile:
Prajem skoré uzdravenia aj Vám a čo sa týka toho čaju, tak neviem, ja som mojej dávala, ale piť ho nechcela, len ked som namočila vreckovku, tak ju vždy olízala.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod liliana82 » Pon 16.11.2009 0:55

To som rada, že ste v poriadku :smile:
My máme za sebou 2 dni po dvoch inekcijách, vyzerá ako po útoku včiel, všade má samé hrče, je oveľa živšia, ale zato o dosť viac soplí a kašle, teplotu máme stále, obidva dni bol s malou u veta drahý, zajtra/teda už dnes/ idem s ňou ja, a zistím infošky o pomocnej liečbe,ten sopel sa mi nezdá...viacerí mi povedali že to sa jej uvoľnili hlieny, ale či to tak je aj naozaj, no uvidíme
tak držte palce
papa
liliana82
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Sob 21.11.2009 15:04

Už sa to zlepšilo?
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Nachladnutie psa

Poslaťod teena » Ned 10.01.2010 17:01

Ja by som sa vas chcela spytat...u Leonka som pred par dnami zistila, ze sa mu nejak zbieraju hlieny v nose, alebo v nosohltane....stava sa mu teraz dost casto, ze zacne tak zvlastne potahovat akoby sopliky take huste aj nosom aj papulkou, az mam strach ze sa ide zadusit....nemate s tym niekto skusenosti??? Nezistila som pritom ale ziadne ine priznaky na ochorenie, ako su napriklad teplota, nechutenstvo atd...vsetko je v poriadku, stale ma chut na hru, aj na zradielko a mlsky, tesi sa na prechadzku......tak teraz neviem, ci je len prechladeny, alebo co....alebo ak mate nejaku radu ako sa toho zbavit, budem veeeeelmi rada ak sa so mnou podelite :lol: :yes: :yes:

Pomozete mi niekto? :smile:
teena
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Michalovce

Re: Nachladnutie psa

Poslaťod Moniqwi » Sob 16.01.2010 15:51

Charlie bol tiež nachladnutý. Prskal, kýchal a tieklo mu z ňufáčika, nemal náladu. Rozhodne treba ísť k vetošovi on už vie čo robiť. Ale tak dočasne, v zime netreba dlhé prechádzky, prechádzky keď sneží alebo prší/je vlhko. Ja som Charliemu dávala rozriedený kamilkový čajík a viac sme vykurovali bytík, aby mu nebola zimka. :smile:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pes je jediné stvorenie ktorému nezáleží na tom ako vyzeráte ani koľko máte peňazí.
Moniqwi
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Nachladnutie psa

Poslaťod Monca » Pia 29.01.2010 17:53

Essie som videla v poslednom čase sa strochu triast, a ani sa jej nechce tak behat...tka tiež nasadíme domácu liečbu čajom a odpočinkom :smile:
Naposledy upravil Monca dňa Sob 30.01.2010 12:31, celkovo upravené 1
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Nachladnutie psa

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 29.01.2010 18:59

Moniqwi píše:Charlie bol tiež nachladnutý. Prskal, kýchal a tieklo mu z ňufáčika, nemal náladu. Rozhodne treba ísť k vetošovi on už vie čo robiť. Ale tak dočasne, v zime netreba dlhé prechádzky, prechádzky keď sneží alebo prší/je vlhko. Ja som Charliemu dávala rozriedený kamilkový čajík a viac sme vykurovali bytík, aby mu nebola zimka. :smile:

ja by som bytík nevykurovala viac, potom je suchý vzduch a veľký rozdiel medzi domovom a vonkajškom.
prechádzky kratšie a častejšie
kým len soplí a je veselý, nič sa nedeje, treba merať teplotu a ak je zvýšená, vtedy určite treba ísť ku vetovi.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Patuska » Uto 31.08.2010 10:15

"Vďaka tomuto úžasnému" počasiu sme teda nachladli aj my. :ach: Nie je to také strašné ale malá je unavená a soplík jej trochu tiekol len včera. Vonku leje a aj keď ju oblečem nechce ísť von. Cikať sa vyciká aj doma na podložku ale kakať neviem ako ju donútim. :pac: Trochu sa občas trasie ale inak je celkom v pohode. Dávame Kamilkový čajík a ráno dostala med a probiotiká. :smile:
"There are all sorts of cute puppy dogs, but it doesn't stop people from going out and buying Dobermans." -Angus Young
Patuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 352
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby