Prechladnutie, chrípka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod petra b » Štv 30.12.2010 19:44

Tak, maaja, super, už jen uzdravování do novýho roku!!!
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod kotrmelc » Pia 31.12.2010 9:26

maaja ako sa má tvoje zlatíčko? Prajem skoré uzdravenie, tvojej sučke :no:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Pia 31.12.2010 10:38

Ďakujem vám veľmi pekne za podporu, ani neviete, ako mi toto fórum pomohlo (aj Molynke). :jop: Máme za sebou strašnú noc, nespali sme ani trochu, Moly si nevie nájsť polohu na ležanie, zle dýcha, celé pľúca jej chrapčia od hlienov.
Volali sme na veterinu, kde nám ale povedali, že by to mala zvládnuť, že u psa prebdená noc nie je až taká katastrofa...
Dali nám pre istotu stereoidy na rozšírenie priedušiek (také čosi) ale to je už posledná možnosť, keby to bolo neznesiteľné. Tie totiž majú za následok ochabnutie svalov v pľúcach a psík stratí imunitu... Takže dúfame, že nebudeme musieť podať...

Mala by začať vykašliavať, ale momentálne len chrapčí a chrapčí. Nevieme, ako by sme jej ešte mohli pomôcť,
berieme taký prášok na uvoľnenie hlienov, poradili nám vypnúť radiátor, lebo ju to vysušuje. Skúsili sme trošku ryby v oleji, aby sa jej premastili dýchacie cesty, ale nič zatiaľ nepomáha. Nemáte nejaký tip?

ďakujem a prajem veselého silvestra a čo najmenej stresu pre psíkov.
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod katkariinka » Pia 31.12.2010 10:57

maaja,
drzim palce. Rady asi len tie vseobecne - dostatok tekutin - nejaky fajny vyvar, prip. este skuste nejaku prirodnu medicinku na vykasliavanie - napr. skorocelovy sirup.
Drzte sa.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Pia 31.12.2010 11:28

Rady asi len tie vseobecne - dostatok tekutin - nejaky fajny vyvar, prip. este skuste nejaku prirodnu medicinku na vykasliavanie - napr. skorocelovy sirup.

Ďakujem!! vývar už je nachystaný :ach:
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod kotrmelc » Pia 31.12.2010 13:54

Strunka so Ska-skou mali taký sirupček na vykašliavanie s výťažkami z brečtanu :no: Držíme silno päste, nech sa srdénko čím skôr vystrábi :ahoj:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Pia 31.12.2010 14:00

Maaja,nemýliš si náhodou steroidy s kortikoidmi?Moja dcéra má totižto okrem atopického ekzému aj astmu a spreje na dýchanie užíva neustále.Ten,ktorý je určený na okamžitú úľavu(Ventolin)roztiahne priedušky,ale určite neoslabí imunitu.Druhý,ktorý sa berie dlhodobo(Symbicort-kortikoidný)udržiava astmu pod kontrolou.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Pia 31.12.2010 14:39

ahojte, nejaký ten sirup este skúsim zohnať, len asi už nestíham :ua: ale má taký prášok na vykašliavanie, volá sa to Solmucol. Tie stereoidy možno pletiem, ale tuším to tak nazval veterinár. Volá sa to prednison a má to kopec vedľajších účinkov :( zatiaľ sme jej to nedali ale bojím sa že sa to zhoršuje. Zúfalo sa snaží ľahnúť si,
ale vydrží len niekoľko sekúnd :(((
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Pia 31.12.2010 16:20

Maaja,prednison=kortikoid,psom ho dávajú vetrinári už hádam na všetko,a aj vtedy,keď keď si nevedia rady.Osobnú skúsenosť s ním našťastie nemám,ale zato Solmucol poznám veľmi dobre,dcéra ho používa na vykašliavanie.No neviem,či je pre psa vhodný,pretože obsahuje umelé sladidlo-sacharín.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Mishelka7 » Sob 01.01.2011 15:29

Čo sa týka Solmucolu, tak naša čivavka ho brala v septembri 2 týždne. Mala nádchu, nič iné jej nebolo, len mala neustále zapchatý noštek a ťažko sa jej dýchalo. Lieky jej preto vet nechcel dávať, doporučil Solmucol sirupček - pre kojencov. Ubezpečil nás, že nehrozí predávkovanie ani nijaké nebezpečenstvo dokonca ani pri dlhodobejšom podávaní... Neskutočne jej to pomohlo, držalo ju to 2 týždne, neprechádzalo, po začatí podávania sirupčeku, po 5 dňoch už bolo o 50% lepšie, takže ja doporučujem :jop:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Sob 01.01.2011 16:08

ufff... no stav sa nám uberá len nevieme či dobrým alebo zlým smerom...
v noci sme veľa nenaspali, od polnoci sa začala pocikávať, už nás nevládze upozorniť že jej treba :plac:
:kak: nehrozí. Dýchanie sa zdá sa mi trošku zlepšilo, nechrči tak desne, chvíľu pochrčí, potom na pár sekúnd ľahne, zas pochrčí a stále dookola... to tie zvuky sú inšie... tichšie..
naviac prestala papať, čo je znak, že už fakt nie je dobre, lebo inak je pažroš.
myslíte, že jeto tabletkami, ktoré dostáva? inak je toho dosť aj na človeka : Doxyhexal, Entizol, potom Imunoglukán, Solmucol... ešte ja koza som do nej tlačila Hedelix sirup :pac: ale asi teraz vysadíme.
o piatej má brať lieky a neviem si predstaviť ako jej ich podáme, keď nám pred jedlom doslova uteká.
Hej a zabudla som že ráno grckala trošku granuliek, ktoré zjedla.

Niekde som čítala, že je dobré dať psovi acidko, alebo kefír na obnovenie mikroflóry v črevách po ATB. Myslíte, že to mám do nej nasilu natlačiť? Alebo radšej nechať tak?
A posledná otázka :pac: mám jej dávať vodu nasilu striekačkou?
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Sob 01.01.2011 17:34

Mishelka7,maaja spomínala prášok,zarába sa do asi 1dl vody.Má nechutnú sacharínovú chuť.
Maaja,teraz by som ju nenútila jesť,veď ani tebe nechutí,keď si veľmi chorá.Ale piť by mala,mohla by vyskúšať ten zázvorový čaj s medom,ktorý tu vyššie spomínala lavyrle.Držím vám moc palce.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Sob 01.01.2011 17:52

Fuuha, no ten cajik by prisiel do uvahy, keby do seba (okrem vody) vobec nieco dostala... mozno casom, ani zazvor nemame doma.

Tabletky sme nejako dali, ale podrvili sme ich do vody a striekackou, no somarina, musim sa naucit jej ich davat vcelku.

Ten Solmucol je prasok do vody, inak mne celkom chutil :pac: ale na zly zaludok asi nic moc... potom si riadne odkasle, ale inak hlieny stale nejdu:/ este je skoro? ( 2 a pol dna ho uzivame aj s ATB)

Myslite ze to pocikanie je normal? Nie zeby som bola fajnovka, som rada, ze vobec zije, dycha, ale nie som si ista ci je to vycerpanim, alebo inym problemom (oblicky :ua: ) inak vysetrenia jej robili (biochemiu)a mala vsetko OK.

Dakujem!
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Mishelka7 » Sob 01.01.2011 17:53

Veď práve, možno by bolo lepšie, ak by prešli na sirupček... Mojej dokonca chutil, takže nebolo potrebné podávať nasilu. A teda mám odskúšané, že zaberá. Naša kašeľ nemala, len problém s dýchaním a pekne sa jej to uvoľnilo. No pri takýchto stavoch, ako píše maaja, treba rátať s tým, že to pár dní potrvá, kým sa objaví zlepšenie. Do jedenia by som ju nenútila, hoci pri podávaní toľkých liekov, by bolo dobré, keby do nej aspoň niečo dostanete (vývar, mäsko, niečo čo sa jej bude ľahko prehĺtať), aby ste jej ich nedávali na lačný žalúdok. A čo sa týka pitia, našu sme tiež non-stop dopovali vodou a čajíkmi pomocou striekačky. Počas choroby je nesmierne dôležité aby čo najviac pila - každú hodinu aspoň jednu dve striekačky. Nám vet dokonca povedal normu podľa váhy, že koľko by mala asi vypiť. Tým sa jej prečistia obličky a močové cesty. Ale pokiaľ má vodu v pľúcach, tak to nemožno porovnávať s obyčajnou chorobou, treba sa informovať u veta, ako sa má postupovať s príjmom jedla a vody.
A bolo by dobré podávať Probican pastu, pri toľkých liekoch, aby jej to úplne nezničilo črevnú mikroflóru.
Prajem rýchle uzdravenie.
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Sob 01.01.2011 18:03

:ua: tak ten Solmucol sirup uz len ked tak v pondelok zozeniem.
robili nam RTG ale ziadnu vodu nenasli, takze asi ju zacnem dopovat povinne. Tusim na jej vahu by to malo byt 4 deci.
no a tie pobiotika urcite poriesime v pondelok, len dufam, ze to dovtedy vydrzime :plac:

Offtopic: inak neviete, ci moze mat kanilu v labke do pondelka od stvrtku? teda 4 dni... neni to dlho? zatial ju to neboli, asi..
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby