Prechladnutie, chrípka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nachladnutie psa

Poslaťod petra25 » Ned 05.07.2009 16:12

Ahojte, mam male steniatko 4 mesacne, a 2hy den mu tecie z nosa soplik, a dnes od rana hnackuje. Inak jest mu chuti, hra sa aj ked je troska viac unaveny , no je leto a take teplo ze je to myslim normalne. Kedze je vikend zajtra sa chystame k veterinarovi, len ci by ste nahodou vedeli poradit docasnu domacu liecbu, napr. kamilkovy caj je vhodny??? Dakujem za odpoved :jop:
petra25
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nachladnutie psa

Poslaťod charlynko » Sob 25.07.2009 12:26

awoj ja som mala toto iste a dala som mu niaky bylinkovy nwm aky caj y pomolho
Pes je nenahraditeľný...
Pes je môj priateľ, parťák a opatrovateľ.
Pes je najlepší priateľ človeka.
charlynko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52
Bydlisko: Nové Zámky

Prechladnutie, chrípka

Poslaťod dada12 » Sob 17.10.2009 16:42

Mám problém s mojim psíkom. Od včera väčšinu času prespí, je mu zima, často pije vodu a aj napriek tomu, že jedlo zbožňuje, nechutí mu jesť.
A ked si aj niečo zoberie, tak je to väčšinou také, čo sa ľahko prehlta, napríklad tavený syr, trochu konzervy.
Nezvracia ani nemá hnačku, takže žalúdočné problémy to asi nie sú.
Teraz je počasie veľmi zlé a preto sa v priebehu týždňa stalo dvakrát, že ked bol na prechádzke, tak zmokol.
Mne to príde ako nejaké nachladnutie, ale napriek tomu, že má už dosť rokov, konkrétne 8, nikdy nič také nemala.
Preto chcem vedieť, či má niekto s niečím takým skúsenosť.
Vopred dakujem za pomoc.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod Basha » Sob 17.10.2009 17:14

Moze to byt kadeco...A vyprazdnuje sa inak normalne? No 8 rokov podla mna este nie je az tak vela, aky je to vlastne pes? Nemohol daco pojest, ze by sa mu to zapichlo niekde a vadilo prestupu potravy, alebo nemohol zjest nieco co by nemal zjest? Bolo by dobre zajst co najskor k vetovi. Kludne aj daka infekcia to moze byt...Zatial by som hlavne sledovala aby dodrziaval pitny rezim, pripadne by bolo dobre zmerat mu teplotu, chodit na kratsie vychadzky, vsimat si aj ci nema bolesti niekde, napr. brucha, pri moceni, alebo celkovo aj dalsie zmeny spravania, okrem spominanej apatie.
Este a s mocenim nema nejaky problem? Zeby teraz viackrat chcel von chodit...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Sob 17.10.2009 17:23

Vyprázdňuje sa normálne, čo sa týka močenia, ta to je tiež ako predtým.
Ráno mala aj strašne biely jazyk a aj okolie jazyka, teraz je to trochu lepšie.
Nemyslím, žeby niečo zožrala čo nemala, lebo 2 dni predtým ako to začalo nebola ani na dlhšej prechádzke, teda na takej, kde by mohla dalej odbehnút, aby sme nevedeli, že čo robí lebo pršalo.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Sob 17.10.2009 17:24

A je to Dalmatínec, to že má už 8 rokov, som myslela v tom kontexte, že za tých osem rokov som sa nestretla s tým, že by jej také niečo bolo.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod Basha » Sob 17.10.2009 17:45

No ktovie, mozno jak sa teraz tak nahle ochladilo, tak to moze byt dake nachladnutie, este aj to ze sa jedna o psa s kratkou srstou. Vekom sa tiez aj "akoby zhorsuje" imunitny system, cize schopnost celit takymto miernym podchladeniam (ak to teda je podchladenie), co doteraz nemuselo byt problem, moze zrazu byt.
A ten bledy jazyk ma zaraza :nwm: zaujimave... akoby nedokrveny, to by som urcite veterinarovi povedala. Ak sa stav nezlepsi tak ako vravim k vetovi, ale pri najblizsej navsteve by som sa na ten jazyk spytala, moze mozno naznacovat aj daky vnutorny problem...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Sob 17.10.2009 19:05

Náš veterinár nebol dnes doma, ale ak sa to nezlepší do zajtra, tak mu určite zajtra volám a pôjdeme za nim.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Sob 17.10.2009 20:12

Má aj upchatý ňufák, tak som jej dala harmančekový čaj na vreckovku, aby jej to uvoľnilo, ale ona ho začala olizovať, myslím, že by jej to nemalo uškodiť.
A pred chvílou ma sledovala čo robím v kuchyni, tak som jej ponúkla piškótu a nakoniec zjedla tých piškót celkom dosť.
Uvidím, čo bude zajtra. Vody už toľko nepije, aspon nárazovo, ale chodí dosť často piť, ale napije za vždy len trochu.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod energitc » Ned 18.10.2009 21:36

PES JE CHORY a treba ho vziat k veterinarovi!!!
felis zacala mat najprv zapchaty nufak a myslela som, ze mozno nejaka alergia zvonku a cim horsie to bolo tym viac veci sa k tomu pridavalao..apatia, nechut jest nic okrem horuceho vyvaru z kuracich srdc, uz ani masa sa nedotkla a ked som sla k veterinarke, tak zinkasovala dve inekcie, silne antibiotika a vystrahu aby som nabuduce prisla hned.a to ani nenachladla vonku(preto mi to nebolo podozrive ako chripka, lebo vonku nezmokla a chodila aj v oblecku), ale dostala to od nasho druheho psa, ktory navyse aj kaslal a skripalo mu to v plucach...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod Sana » Pon 19.10.2009 6:56

mozem vas poprosit, uz dlhsie hladam takuto temu, o priznaky nachladenia ci chripky alebo podobnej sezonnej choroby u psa?
ja s nou nie som 24 h/denne tak by som nerada nieco nezanedbala...niekedy aj rozmyslam ci nejaku chorobu neprechodila bez mojho vedomia...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Pon 19.10.2009 9:57

Práve čakám veterinára, ráno je na tom dosť zle, nechce jesť a trasie ju a zle sa jej dýcha, cez deň sa to trochu zlepší, cez deň je živšia a nemá ani suchý ňufák.
A z jedlom je to celkom dobre, ked sa jej niečo dá, tak to zje, akurát nechce iba granule, asi sa jej ťažko prechltajú.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Pon 19.10.2009 10:22

energitc Aj u nás to bolo tak, že najprv mala len upchatý nos, často si ho šúchala po zemi, občas prskala.
A tiež som mala pocit, že to je len nejaká alergia.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod dada12 » Uto 20.10.2009 9:30

Takže včera dostala 3 injekcie, potom sa stav trochu zlepšil, bola veselšia a večer začala aj kýchať a tieklo jej z nosa.
Teraz má už zase nos upchatý, asi má aj trochu horúčku, ale jesť chce, aj ked nie toľko ako predtým, momentálne spí. Ale už nedýcha tak ťažko, ani ju netrasie, aspon zatiaľ.Dúfam že to tak ostane.
Inak včera sa nemohla ani ohnúť k miske a museli sme jej dať misku na malú stoličku, lebo pravdepodobne jej to udrelo aj do krížov. To sa tiež zlepšilo po injekcii a momentálne môže jesť aj zo zeme.
Takže teraz len dúfam, že je to len to silné prechladnutie alebo chrípka a bude sa to len zlepšovať.
Ale k vetovi asi ešte zajtra pôjdeme, lebo sa to zlepšilo len trochu.
dada12
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: chrípka/nachladnutie?

Poslaťod Ingia » Str 21.10.2009 12:16

Ahojte všetci. Moja Katy JRT je chorá, nachladnutie a chytené priedušky. V noci kašlala a z nosa jej tečie. Boli sme u vetoša a dostala injekciu antibiotík a na 7 dní tabletky antibiotiká 2x denne. Mala zvýšenú teplotu. Hovoril, že teraz je toho dosť. Keby ste aj vy mali u svojho psíka také prejavy tak radšej choďte na veterinu, lebo sa to môže zhoršiť na zápal pľúc.
Ingia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Ďalší

Späť na Choroby