Prechladnutie, chrípka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Sob 01.01.2011 19:53

Offtopic: maaja a prečo jej ju tam nechali?Dávate jej cez ňu nejaké lieky?Myslím,že 4 dni by nemali vadiť
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Sob 01.01.2011 19:59

Offtopic: nakázali nám nechať do piatku, keby sa jej zhoršil stav a potrebovala tie kortikoidy injekčne. No keď nezačne papať tak v pondelok pôjdeme na vet. a možno ju ešte budú potrebovať, neviem. Dosť tažko ju napichávali, tak sme ju nechceli znova trápiť.
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod sandrejka » Sob 01.01.2011 20:11

Offtopic: Maaja, co sa tyka pitneho rezimu, papania a pod. - na Tvojom mieste by som zavolala veterinarovi a konzultovala to predovsetkym s nim - on presne pozna diagnozu, vie o vsetkych podavanych liekoch...

Psikovi drzim moc palce, aby sa z toho dostal. My sme uzivali Prednison v ramci liecby lymfomu.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Sob 01.01.2011 20:20

vďaka sandrejka, práve som zistila že veterina má ordinačné hodiny aj nedeľu :aplause: takže ráno pôjdeme pokonzultovať, lebo na toho konkrétneho doktora nemám číslo.
už len dožiť do rána, lebo veľmi zle dýcha teraz a už dva dni sa nevyspala :plac:
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod petra b » Sob 01.01.2011 20:35

maaja píše::ua: tak ten Solmucol sirup uz len ked tak v pondelok zozeniem.
robili nam RTG ale ziadnu vodu nenasli, takze asi ju zacnem dopovat povinne. Tusim na jej vahu by to malo byt 4 deci.
no a tie pobiotika urcite poriesime v pondelok, len dufam, ze to dovtedy vydrzime :plac:

Offtopic: inak neviete, ci moze mat kanilu v labke do pondelka od stvrtku? teda 4 dni... neni to dlho? zatial ju to neboli, asi..

Jestli se to nezlepší do pondělí, nech dát pejskovi kapačku kvůli zavodnění. Snad chodíš na dobrou veterinu.
Pejskovi bych t.č. nedávala na prázdný žaludek granule, ale nasadila bych dietu na nějakou dobu - v počátku rýže, libové vařené kuře (prsa), na jemno nastrouhat trošku mrkve, dávat po troškách. K antibiotikám Ti mohl dát veterinář buď přípravek Dia Dog+Cat (ochucené tabletky laktobacilů) a nebo Ranisan (množství dle vet.) Sirupů na odkašlávání se neboj, vůbec nevadí, že obsahují umělá sladidla apod., jde o přechodné užívání.

Stále držím palce.
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod maaja » Ned 02.01.2011 12:41

naša Molynka už to má za sebou, dnes ráno sa jej zhoršil stav, ATB nezabrali, pľúca fungovali tak na 20%..lekár ju odporučil uspať, lebo ďalšia liečba by bola trápenie.. snáď sme sa dobre rozhodli. odišla potichu a pokojne :plac:
už teraz veľmi chýba :plac:
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod kotrmelc » Ned 02.01.2011 13:58

Hlavné je že sa už netrápi :ua: Asi jej už nebolo pomoci, dožila sa krásneho veku. Keď odchádzajú orgány, väčšinou prognóza nie je ružová. Chýbať bude to je jasné, aj myslieť na ňu budeš každý deň, spomienky zostanú.. Úprimnú sústrasť
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Ned 02.01.2011 14:06

Maaja,je mi to veľmi ľúto.Vy ste sa snáď rozhodli správne,aj keď pocit 100%-nej istoty nebudeš mať nikdy :ua: .Ale nemôžem sa zbaviť myšlienky,že Molynka tu mohla ešte byť,keby bol prvý vetoš spravil všetko,čo mal. :hmm:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod sandrejka » Ned 02.01.2011 14:48

:plac: maaja, to mi je velmi luto... :plac: Od zaciatku, ako si prvykrat o Molynke napisala, som Tvoje prispevky sledovala a moc som drzala palce. Urcite ste si Molynkinych 13 rokov spolu uzili a mala krasny zivot s milujucou rodinou.

Offtopic: Bohuzial, na tomto pripade vidno, ako dolezite je urcit presnu diagnozu, aby sa mohla zacat cim skor liecba. Neda sa zovseobecnovat, kazdy preferuje nieco ine - ja preferujem jednoznacne kliniky, kde su poriadne pristrojovo vybaveni a v pripade, ze cokolvek nie je jasne, okamzite konzultovat s inym odbornikom. Pred 6 tyzdnami nas veterinar v Poprade na zaklade RTG, biopsie a krvneho rozboru vyjadril podozrenie u mojho maleho psika na lymfom, zial, na klinike Jaggy v Brne tuto diagnozu potvrdili. Jaggy sme zvolili aj kvoli tomu, ze keby sa rozbor robil v KE (ustav patologie), tak na presne urcenie diagnozy by sme cakali 2-3 tyzdne, co je podla mna uplne nenormalne - jednak nelieceny lymfom ma "zivotnost" 4-6 tyzdnov a jednak v Brne maju tieto vysledky takmer okamzite. Moj Oliver ma za sebou 5 tyzdnov chemoterapie, je vitalny a bojuje ako drak. :smile:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod katkariinka » Ned 02.01.2011 14:58

maaja,
uprimnu sustrast... :plac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Mishelka7 » Ned 02.01.2011 15:24

maaja, to mi je strašne ľúto, verila som, že sa z toho dostane... :ua: Ale dožila sa krásneho veku a hlavne, že už nemá bolesti...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod moncici » Ned 02.01.2011 22:12

Ahojte, mozem sa spytat ako sa da u psika zisti ci ma teplotu?
moncici
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Mackie » Ned 02.01.2011 22:21

teplomerom :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod moncici » Ned 02.01.2011 22:26

No to ma napadlo :jop: ale ja si to nejak neviem predstavit, ten postup :lol:
moncici
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 02.01.2011 22:26

strcis teplomer do zadku co je na tom tazke :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby