Prechladnutie, chrípka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Ema53 » Ned 02.01.2011 22:18

...a nezabudni chytiť chvost a držať ho zdvihnutý :heh: ...vhodné je teplomer natrieť nejakou masťou(napr. modrá Indulona)
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod moschino » Ned 02.01.2011 22:27

a nezabudni, že u psa je normálna teplota 38 - 39°C
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Mackie » Pon 03.01.2011 0:19

Offtopic: preco by mal byt chvost dvihnuty? zastrcim a dam dole, pes si ani nevsimne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 03.01.2011 8:27

moncici píše:No to ma napadlo :jop: ale ja si to nejak neviem predstavit, ten postup :lol:


Postup je nasledovný: zozadu strčíš teplomer a spredu pamlsok, je fajn trénovať meranie už pri zdravom psovi... :yes:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod petra b » Pon 03.01.2011 15:19

je mi to líto, maaja
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod moncici » Pon 03.01.2011 16:00

dakujem pekne za rady :smile: trvalo mi to sice hodinu, ale nakoniec sa to podarilo :jop: malicka nastastie teplotu nema. len je kusok nachladnuta. Vyskusam jej dat ten teply caj ako ste to tu pisali. :yes:
moncici
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod Lusinda » Ned 23.01.2011 11:24

AHOJTE,
moja fenka celu noc kychala, teda je to skor take prskanie alebo ako to mam opisat. Teplotu nema, vsetko je v pohode, len to kychanie ma irituje. A nie som si ista ci ma len vlhky nostek alebo jej aj z neho trochu tecie. Myslite, ze by to mohla byt zacinajuca chripka?P Lebo aj ja kycham a tece mi z nosa, tak by som nerada nakazila moje baby. Zijeme v UK a tu je pocasie dost vlhke a chaldne. Ale doteraz bola v pohode, len tuto noc prekychala. Podla vasich rad jej dam cajik a kupim teda detsky sirup. Snad tu nieco najdem kedze je tu iny trh ako u nas. K vetkovi asi tiez skocim ak to neprejde, ale ten pokym nas objedna, tak asi aj druhy sneh napadne.
Poprosim este o nejake rady ako liecit prechladnuteho psa. Antibiotika cpem do psa, len ked je to nevyhnutne. Nie po kazdej navsteve u veterinara. Dakujem
Lusinda
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.02.2012 19:37

Malý je trochu prechladnutý - kýcha. Sem-tam (raz za dva-tri dni) má soplík. Ako to liečiť? Nejaký bylinkový čajík? Papať chutí, behať chutí, len trochu viac spí, stolica normálna. V psích chorobách som zatiaľ laik, tak Vás poprosím o nejaké tipy. Ďakujem. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Sob 27.07.2013 20:42

moja fenka dnes poobede zacala akoby kaslat najcastejsie to je ked beha..ako dovod by mohlo byt to ze vcera sme sa s nou boli samponovat a okupat ale vonku bolo velmi horuco- prechladnutie alebo este aj dneska uchmatnutie kuracej kosticky..ide o bernaka..dakujem za pomoc
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Prechladnutie, chrípka

Poslaťod veribr » Štv 23.11.2017 14:46

Ema53 píše:lavyrle,ako robíš psovi záuvorový čaj?Daj recept,môže sa zísť :yes: .


Ja robím čaj zásadne z čajových vrecúšok. Nie sú také silné. Psovi silný zázvorovi môže vyvolať aj problémy. Tiež je dobrý občas podať čierny čaj. Čaje kupujem vrecúškové v lekárni. Keď je psík zoslabnutý, môžeš aj osladiť prípadne mu dať olízať med.
Naposledy upravil elfinka dňa Pia 24.11.2017 18:04, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmazana reklama
veribr
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Choroby