Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Connie » Uto 11.09.2018 16:01

Plávanie by mu nepomohlo? Connie to dosť pomáha(lo) udržať si svaly.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Str 12.09.2018 9:16

Connie, ďakujem veľmi pekne za ponuku. Cením si to. :yes:

Raba by som, aby plával, ale on ani nedojde tam, kde by mal plávať (dlhšia chôdza + plávanie + dlhšia chôdza naspäť). To jedine, že by som ho vzala zas taxíkom alebo s niekým sa dohodla, že ideme poplávať psíky. Odvtedy, čo sa ponoril (neudržal sa na vode), sa vody celkom bojí, ale to sa bude dať zvládnuť.Vodu musím aj vyberať, lebo má provlémy s pokožkou a bojím sa ho vziať napr. do Rohlíka.
Objednala som mu ďalších 10 hydro, to bude mať na 5 týždňov. Má jemné masáže, nahrievanie aj strečinky.

Akupunktúra neviem. S týmto Dr. sú skúsenosti v rámci aku?
http://vet-homeopat-akupunktura-lamac.sk/?page_id=258
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod wer » Str 12.09.2018 9:19

ja som sa tam chystala, ale nejak som sa uz nedopracovala. pocula som dobre recenzie na neho
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod zuzkabluzka » Str 12.09.2018 13:44

Ja ako clovek som mala s akupunkturou dobre skusenosti, u dobreho doktora, samozrejme. Riesila som nejake neuroveci, rozpravali sme tiez o tom, ako tam chodia aj pacienti so sklerozou na udrziavanie.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Pia 14.09.2018 8:18

Malý už je objednaný na akupunktúru na budúcu stredu. Doktor Čech milý, príjemný. Tak uvidíme, čo to dá, uškodiť to hádam nemôže.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Elis » Pia 14.09.2018 8:25

Lindchen píše: uškodiť to hádam nemôže


nemůže.
ti akupunkturisti nebyvaji uplne urputni - většinou reknou, ze se to zkusi, ale nezavrhuji zadnou další léčbu.
ani nenuti pokracovat, kdyz nejsou výsledky videt.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Pia 14.09.2018 8:28

Doktor povedal, že tomu môžeme dať šancu cca 3 sedenia. Po nich by malo byť už niečo vidieť a či teda má zmysel pokračovať. A teda že kombinácia hydro + masáže + mobilizácia + aku, že podľa neho super prístup, že by to mohlo fungovať. :jop:
Včera si malý pýtal cvičiť na podložke aj masáž chcel. Môže si spojiť, že to zrovna potrebuje? V zmysle, že tam je okamžitá úľava. Či sa orientovať čiastočne aj podľa toho.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod moschino » Pia 14.09.2018 8:35

Aj mne si Baxy chodi pytat masaz a ocividne mu aj pomaha na stuhnute krize
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Elis » Pia 14.09.2018 8:41

Lindchen píše: Či sa orientovať čiastočne aj podľa toho.


proc ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Pia 14.09.2018 8:45

Neviem, možno chce aktivitu, odmeny, kontakt... Zdá sa mi, že to nebude o tom, že niečo chce, ale že mu pomáha. Len uvažujem.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Str 19.09.2018 19:01

Dnes sme boli prvýkrát na aku. Zatiaľ z toho mám dobrý pocit, neviem to úplne popísať, ale malý sa správal podobne ako pri masáži alebo pri dornovke, citíla som od neho good vibes. :yes:
Doktor ho pomeral, vyšetril, popozeral a urobil prvé ošetrenie. Bude chodiť 1x týždenne.

Samotná aku trvala 25 min - 20 min. dráha od krku až dolu a niečo vyše 5 min. bolo ošetrenie ľavej nožičky, ktoré by malo mať analgetický účinok. Asi malo, lebo cestou domov sa mu netriasli nožičky. :hi:

Je to celé strašný zaberák. Ja už na to pomaly nemám čas, silu ani peniaze. Celý deň vlastne skáčem okolo neho - som v robote, spím alebo riešim malého. Vďaka bohu, že ho netreba umývať alebo obracať, to už by ma načisto porazilo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod wer » Str 19.09.2018 21:32

Offtopic: polroka som vstavala niekedy aj 7x za noc, umyvala ho, susila, podlozky vymienala, koberce tepovala, prenasala tych 40 kil... a potom rano do prace... velmi tazke obdobie. Ale nelutujem ani sekundu stravenu s nim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Pia 21.09.2018 7:56

Po prvom ošetrení sú výsledky vysoko nad očakávania. Nožičky sa prestali ihneď triasť (už sú to 3 dni a stále sa netrasú). Stojí pomerne pevne na zemi oboma. Strašne ožil, takže ho musím krotiť, aby si nožičky nepresilil, taký prudký nárast aktivity by asi neustál.
Nie je to ešte dokonalé, ale čo by sme chceli po prvej aplikácii. Budeme pokračovať, zatiaľ mám v pláne 5 ošetrení.
Kto zvažuje aku pri týchto alebo podobných problémoch, skutočne odporúčam.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Kirtan&Ketrin » Uto 15.01.2019 15:49

Zdravim ,chcem sa spytať na tu aku? Myslíte tým akupunktúru? Rada by som to skúsila s mojím psíkom. Viete mi dať kontakt na to aku? Mam bieleho švajčiarskeho ovčiaka, má 12,5, syndrom cauda eqina a artrotickú chrbticu od krku až po posledný stavec na chvoste, asi 5 stavcov zdrastených. Teraz sa mu začali zbiehať zadné nohy, takže chodíme tak cca 20 minút a častejšie, lebo dlhšie keď chodí, sa mu lakte odierajú o seba a potom sa zapalujú. Má niekto skúsenosti s bandážami na nohy? Lieky nema žiadne, davam len chondroprotektiva. Nedavno mu dal veto analgetika, lebo mal zapaleny laket na lavej zadnej nohe. Havko ma nespoznaval, bol otapeny, zastavil a pozeral do blba, sice lepšie chodil ale bol mimo. Za rady a pomoc vopred ďakujem.
Kirtan&Ketrin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: BA

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod wer » Uto 15.01.2019 15:57

http://vet-homeopat-akupunktura-lamac.sk/
a ako doplnok vyzivy odporucam revitanerv alebo milgamma n.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby