Tretie viečko, Harderova žľaza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: tretie viečko

Poslaťod Ivanka.P » Štv 17.09.2009 8:45

Nieje to Harderova žlaza? Treba ísť k veterinárovi.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: tretie viečko

Poslaťod juro1 » Štv 17.09.2009 14:02

nie nie o to take vobec nema. to ma ako keby zakal v tych ociach. veterinar mu pichol injekciu a povedal ze mam cakat
juro1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

je toto normalne?

Poslaťod mirik » Pon 08.02.2010 22:19

je toto normalne viecko? mne sa to zda cudne ale boli sme u vet viac ako tyzden lebo mal zelenkave vytoky z oci a dostal kvapky zabrali vytoky zmizli , bolo mi pvoedane ze pod tretim vieckom na jednom oku boli folikuly? ze je to normalne u mladych psov ak to nezmizne bude to treba vyskrabat. ale mne sa nezda toto hnede tam dole to je normalne? :plac:
pojdeme onedlho na kontrolu tak sa na to spytam ja som len zvedava ci to ma aj niekto iny z vas co mate psa
Obrázok
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: tretie viečko

Poslaťod pigie » Pon 08.02.2010 22:30

Mirik, mne to pride ako "normalne" uvolnene viecko. My mame take iste, ovsem ja mam molosa a u tych sa to vvyskytuje castejsie. Tiez nam chceli skrabat, ppes mal casto zapaly, nedala som. Ako prislo, tak odislo. Po druhom roku zapal v ociach mal len raz a ziadne skrabanie sa nekonalo :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod mirik » Pon 08.02.2010 23:10

pigie : dakujem za odpoved :smile: ja som to nenasla ,vdaka :smile:
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod Rauke » Uto 09.02.2010 7:33

ale mne sa nezda toto hnede tam dole to je normalne? :plac:

toto hnedé, tam dole je pigment, ktorý je normálne hore :lol: predstav si, že sa tá žľaza vráti späť do svojej polohy a tá pigmentová časť ostane pekne na vrchu, tam kde má byť.
a mne to také normálne nepripadá, najmä ak to trvá dlhšiu dobu a "kvapky" nezabrali... /podľa toho, čo psík bral za kvapky.../
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod mirik » Uto 09.02.2010 15:42

renique: my sme neriesili to ze mu vidno ten pigment skor to ze mal cervene oci vo vnutri teraz je to ok , a mal vytoky take akokeby hlienovite zelene. napisem rovno vyzerali ako sople :hi: toto zmizlo celkom ja len si vravim ci je ok take viecko resp. oko. neskrabe sa ani nic podobne ani si nesucha oci a kvapky bral tobradex 4x denne po 1kv.
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod Rauke » Uto 09.02.2010 18:54

tobradex je kombinácia ATB a kortikoidu, čiže ok. teraz už len počkať, či sa žmurka vtiahne, ak nie znovu k vetovi... ono sa to rieši potom operačne, ale tak počkať ešte môžte, pokiaľ nie sú iné problémy... možno sa to spraví samo...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod mirik » Uto 09.02.2010 20:37

renique: a co je pricinou?
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod Rauke » Uto 09.02.2010 22:30

budem sa držať toho, čo povedal váš vet a to je folikulárny zápal žmurky - folikulárna konjunktivitída, ten je podľa všetkého príčinou prolabovania žmurky, a zasa príčinou toho zápalu je antigénna stimulácia, čo môže predstavovať širokú paletu dráždivých látok ako prach, chemikálie a mnohé iné alergény-antigény...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod mirik » Str 10.02.2010 23:03

renique : vdaka ale rozumela som asi po
Renique píše:budem sa držať toho, čo povedal váš vet a to
viac ani slovo len si domyslam ze je to sposobene alergiou , ci prachom a inymi vecami :smile:
mirik
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Kosice,

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod Rauke » Štv 11.02.2010 8:51

asi som to nepísala nezrorumiteľne, tak ešte raz. tvoj vet povedal, že tam má folikuly = folikulárna kojunktivitída = folikulárny zápal, jej príčinou môžu byť pele, prach atď, no a ten folikulárny zápal môže potom spôsobiť to, že tá žľaza sa akoby "vytlačí" navonok = prolabuje.
už sa mu to aspoň trocha vtiahlo späť?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod dedo » Pon 15.02.2010 15:56

Nevozíš psíka v aute? A čo tak klíma?
Začervenale očká, výtok - mám skúsenosti, prejavuje sa to po vození v aute.
Mám osvedčené očné kvapky "UNICLOPHEN 0,1 %" 3-4 X za deň 1 kvapka.

:dedo:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod maggie » Pia 19.02.2010 15:15

moja mala mava tiez zapalene oci obcas,sice to nevyzera celkom takto ale ma to zacervenane a vacsinou jej vypada srst okolo oci,alebo si ju vyskrabe,aj ked skrabat sa ju nevidim....a mava to z prachu alebo zo silneho vetra....tiez na to brava kvapky a prejde to.....skus mu dat cas,ono to dost dlho trva kym sa to da uplne do poriadku...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Tretie viečko, Harderova žľaza

Poslaťod maggie » Pia 19.02.2010 15:17

teda aby som to upresnila,neviem ako dlho tvoj psik bral kvapky ale moja mala tu liecbu na pat tyzdnov....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby