Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 24.04.2009 8:28

no toto fakt neviem kam mám zaradiť, ale možno k úrazom sa to hodí viac. (morderátorky poraďte)
Máte skúsenosti s využitím tejto terapie vo vet. alebo humánnej medicíne (možno aj na vlastnej koži)? S akými výsledkami okamžité/dlhodobé pri akých stavoch? Oboje sa využíva aj v rámci kúpelnej liečby, alebo v nemocniciach - to len pre tých, čo by to považovali za šarlatánstvo.
Zaujímal by ma najmä pohybový aparát, ale nepohrnem akoukolvek informáciou.
Ďakujem :ahoj:
p.s. čo sa týka tej magneto, nemám teraz na mysli tie náramky a podobné blbiny, ale normálny prístroj..
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Offca » Pia 24.04.2009 15:53

Čo sa týka magneto-, mám skúsenostť s náramkom, no nie na paprčku, ale okolo psa :smile: . Nie som si celkom istá, či je to to, čo myslíš. Ak hej, potom skúsenosť jedna, ale vyvalujúca oči.
Dedek argentínsky jednoho dňa nehýbal zadnými nohami. Úplne ochrnutý. Nereagoval na nás, reagoval na šunku a slaninu, ale iba veľkou chuťou sa k nej doplaziť, no bezvýsledne. Zadné nohy out. Do auta sme ho niesli ako mrtvolku na deke, v TT sme ním manipulovali ako s mrtvolkou takisto a po diagnostike seknutých krížov :haha: a polhodinke ožarovania odtiaľ veselo PRCHAL po svjich. :5:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Rehssi » Pia 24.04.2009 16:02

neviem co je polarizovane svetlo, poznam len nieco, comu sa nadava biolampa. Uplne uzasna vec! Velmi urychluje procesy hojenia, fajn na problemy s kozou, znamej po xy rokoch odstranila krvacavost nosa. Verim, ze aj ja pohybovy aparat bude super. Nerobi zazraky, ale naozaj pomaha.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 24.04.2009 17:19

Ďakujem, povdbudili ste ma.
Mám doma požičanú magnetku, proste taký vankúš na kábel s elektromagnetom dnuká. Psovi sa to velice prevelice páči, akonáhle mu to priložím k packe a spustím to, tak je zaspatý s úsmevom na tvári (3x denne, funguje ako na vypínač), tak ma to celkom utvrdzuje v tom, že je to správne, keď sa mu to tak lúbi.
To svetlo, ano mala som na mysli tú biolampu. Tú nasadím, keď vrátime magnetku.

Máme problém so šlachami a rada by som aby to čo najrýchlejšie prešlo a ďalšia kontrola dopadla dobre a nie s pišťaním pri vyšetrení. Určo to chce aj pes, klud na lôžku sa mu vôbec nepozdáva :ua: :aaa:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 26.04.2009 14:07

tak o tomto tiež niečo viem keďže navštevujem každý rok kúpele a tiež je to taká tá poduška do elektriky :lol: ...ale je to úžasný pocit :lol: ...ako píšeš s tým hafanom tak som sa cítila aj ja :lol: ...veď skús si na to ľahnúť uškodiť to nemôže len pomôcť :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Sana » Ned 26.04.2009 15:19

tak tomu nerozumiem
podla feng suej by mali byt tieto veci ako elektromagneticke vlny skodlive pre organizmus...neviem
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 26.04.2009 17:39

Sana píše:tak tomu nerozumiem
podla feng suej by mali byt tieto veci ako elektromagneticke vlny skodlive pre organizmus...neviem


tak keby to malo nejako škodiť tak si myslím že by to nebola liečebná pomôcka ale tak neviem :nwm: ...ale mne to nijako neuškodilo :lol: ...len trošku sú následky v hlave ale to je už asi od narodenia :haha: :haha:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Offca » Ned 26.04.2009 23:25

Sana píše:tak tomu nerozumiem
podla feng suej by mali byt tieto veci ako elektromagneticke vlny skodlive pre organizmus...neviem

Offtopic: Možno sa týmto tvrdením bráni celé feng suej pred konkurenciou navodzujúcou blahodárne pocity rýchlejšie a viditeľnejšie :joint:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod domimorča » Pia 02.10.2009 20:42

ja sa chcem spytat na tu biolampu ono to hoji aj po operaci rany?? lebo mame to doma a teraz ze keby mu to pomohlo tak fakt super ked to ma byt na kozu a klby ci co je to tam pisane dik . :lol:
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Baarbora » Pia 02.10.2009 22:09

domimorča píše:ja sa chcem spytat na tu biolampu

treba vyskusat, urcite. velmi dobre urychluje hojenie, ovsem, pokial sa jedna o rany povrchove, pripadne rany u ktorych je potrebne rychlejsie zacelenie. radsej by som sa poradila s vetom, neviem, ci je je to najvhodnejsie na vas typ zranenia. urcite vsak pockat kym sa vyberu stychy.

Offtopic: a prosimta, nepis tak strasne dlhe vety bez hlavy a paty, niektore Tvoje prispevky su hrozne necitatelne.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod domimorča » Sob 03.10.2009 21:26

Jasné tak ďakujem opýtam sa ho .=D A ešte raz diki
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Erája » Ned 04.10.2009 21:18

Biolampu vřele odporučuju "na vše", nejlíp nějakou novou, s pulzním světlem. Mam zkušenosti jak na sobě, tak na psech. Co se týče magnetoterapie, u ní bych byla opatrná. Ta uškodit může, pokud se dělá nepřiměřeně nebo u čeho se nemá. To bych konzultovala ani ne tak s vetem, ale s někým, kdo jí používá - léčitel, maséři nebo tak někdo - distributor.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Tatiana » Ned 04.10.2009 21:38

suhlasim ze bioptron- je velmi prospesna vecicka,sice trochu drahsia zalezitost no mam iba pozitivne skusenosti pri hojeni ran po mastitide a po uraze ked mi psa zrazilo auto,nemohol chodit ,po tyzdnovej kure 3x denne 10 minut psik vstal a po mesiaci uz bol v pohodke,tiez pouzivam pri drobnejsich rankach a poskodeniach koze,mam k tomu aj spektra specialne na urcitu diagnozu,fakt dobry pomocnik :jop:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 08.10.2009 20:07

Dnes sa mi dostal do ruky časopis Svět psú, číslo 10/2009 a je tam pekný článoček o magnetke, plus aj o iných druhoch elektroliečby :ahoj:

Plus teda aby som sa vrátila k podstate témy. Magnetoterapia nám pomohla, hoci len pomocne, k tomu sme natierali masťou Traumeel a použili jednu liečitelskú metódu, ale páčilo sa mu to. "Biolampa", tak tú vôbec nezniesol, som mala čo robiť ho udržať tých 6 minút na mieste, tak sme to už potom nepoužívali. :smile: Laba je zatial OK.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Magnetoterapia/ polarizované svetlo

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 11.07.2016 16:30

Dá sa niekde na Slovensku ísť/chodiť so psom na magnetoterapiu?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Ďalší

Späť na Choroby