Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 11:16

díky za info, iden nájsť tie viacročné


ten leták som našla, len som to nepochopila časovo ako to je :no:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 09.09.2016 11:22

určite až po dobrani ATB, keď (ak) bude organizmus v norme. lenže to aj s rezervou budú tie 2t po operácii - ak všetko pôjde dobre, ak nie (pridruzi sa zápal, bude treba operovať ešte raz, hocičo), tak sa to samozrejme predĺži.

2x revakcinovat netreba, ak bol pes správne (2 - 3x) zaočkovaný ako šteňa, a to ani keď presvihnes vakcináciu. to sa písalo v tých odporúčaniach, skús pohľadať kúsok dozadu, prekladala som to.

Biocan DHPPi má očkovaciu schému stanovenú na každoročné preockovanie (zdroj: bioveta.cz)
Leptospiroza (už klasicky) nebude poskytovať ochranu dlhšie než 10 mesiacov, ale preockovava sa raz ročne.
Ale kukám, že Elis ma predbehla, kým sa môj internet chytil :heh:

Novinka na trhu by mal byť Biocan Novel (vo viacerých kombináciách), pričom dĺžka poskytovanej ochrany proti parvoviroze, adenoviru, psinke a besnote je 3 roky. zdroj: http://www.bioveta.cz/novinky/novinky-v ... nosti.html

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 11:27

jo, už čítam tvoj starý príspevok :lol:


inak proti besnote sme stihli, dala som trojročnú, len tie infekčné sme nestihli, ale teda rozdelím to, som nevedela, že sa to takto dá vykombinovať, pri očkovaní sa ma žiadny vet nikdy nič nepýtal, proste prídeme, ošahá ju, opýta sa či je v poriadku a očkuje, až z nálepky zistím čím.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 09.09.2016 11:29

však to. ale ľudia ani nemajú záujem zisťovať, ako a čo, proste mu niečo pichnite nech to máme na rok vybavené. tak vet pichne, chápem obe strany :heh:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 11:36

tak to ja mám záujem, ale doteraz som si myslela, že všetky vakcíny sú identické, len výrobca iný, až keď mi Buchťa raz povedala, že existuje trojročná besnota, tak som to začala skúmať a donútila som svoju vetku, aby mi ju objednala
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 12:02

som sa inak tak z polovice osrala s tou trojročnou besnotou (1 pes a 2 mačky), mala som dva dôvody: 1. aby nedostávali stále toľko očkovaní do seba a 2. aby som ušetrila. No a ten druhý dôvod mi nevyšiel. Keď som to rozrátala, tak to vyjde presne toľko ako keby som očkovala každoročne. Som si myslela, že to nejaký finančný rozdiel bude :ua:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 09.09.2016 12:15

:heh:
nech ti to zlahci aspoň vedomie, že si ušetrila zverom stres a nápor na organizmus :no:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 12:32

áno, samozrejme, to je priorita, len som ostala zaskočená, keďže som teraz finančne na tom dosť biedne ba priam zle :ua:, to som písala hlavne pre druhých ako informácia. Aj tie infekčné dám viacročné aj keby to bolo finančne rovnaké, hoci mačky už som dala "klasikou", ale do budúcna už viem.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pia 09.09.2016 13:01

Noelle píše: 2. aby som ušetrila.


to jsou ty smluvni ceny :-)

mno-u nas o je tak, ze muj vet by rad porad ockoval kazdorocne :lol:
tak hrajeme takovou hru- ja reknu, jakou vakcinu chci nechat pichnout -on ji pichne, ja zaplatim.
a pak si necham zapsat preockovani podle vakciny.
uz ani neprotestuje...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Noelle » Pia 09.09.2016 13:02

život je hra :lol:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Očkovanie

Poslaťod luciiik » Str 21.12.2016 23:23

Prosim o radu. Pes zle znasa ockovanie - virusove. Vraj sa da k ockovaniu pichnut este nejaka ina latka, ktora tieto priznaky ma zmiernit. Nema niekto skusenost?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Štv 22.12.2016 4:24

antihistaminika, dá
skúsenosť bohužiaľ (či skôr vďakabohu) nie
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod luciiik » Štv 22.12.2016 6:23

Shel-chan preco chvalabohu? Je to u psa riziko? Resp nejaka vacsia zataz? Ten moj taha uz na desat rokov, z roka na rok preziva to ockovanie tazsie. :ua: Videla som psa ktory skonal vdaka leptospiroze, nebol ockovany a neockovat sa v tomto pripade neodvazim.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Očkovanie

Poslaťod hriva » Štv 22.12.2016 7:50

Ja by som asi 10 ročného už neočkovala... lepto môže chytít aj ockovany pes.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Očkovanie

Poslaťod Margita » Štv 22.12.2016 8:57

ja som svojho prestala davat ockovat v nejakych jeho 11 rokoch...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby