Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod halo » Ned 24.12.2017 17:26

A mas potvrdenu tu panostitidu? Uplne najjednoduchsi test na toto ochorenie je "stlacanie" kosti. Pokial nemas psa uplnu citlivku tak sa to da urcit dost jednoducho. Kosti pri panostitide bolia a su citlive na tlak, teda citlivejsie ako normalne kosti. Ak priblizne vies s ktorou koncatinou ma problem, skus mi silno medzi dvoma prstami stlacit kost. Zacni pri klboch a pomaly prejdi ku strede kosti.
My sme si tym presli tiez, panostitida zmizla cca po roku, pes nejavil znamky nejakej bolesti, len obcas krival. Dost zalezi na plemene. U mna to schytal Belgican, coz je silne osvalene plemeno a tak mu to nerobilo take problemy.
No a pri mojej 6 mesacnej fenke NO som mal tiez podozrenie na panostitidu ale nakoniec z toho bolo prave OCD. Pri tomto plati - cim skor sa to vyriesi, tym dlhsie bude pes bez problemov. Tak by som to nepodcenoval.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod argo1985 » Ned 24.12.2017 23:47

No potvrdena bola diagnoza po RTG tak hadam to tak aj bude .No ked mu stlacam labky tak nevyzera ze by ho to bolelo.
Podcenovat to nepodcenujem rozmyslam ze behnem aj ortopedovi po sviatkoch
argo1985
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Elis » Str 27.12.2017 14:30

argo1985 píše: ked sme v praci tak je na zahrade . Prve dva tyzdne sme sa prestriedali vzali dovolenku a strazili ho doma , len dlksie to neslo. Byval stale vonku ale kedze zverolekar nam povedal ze teplo mu prospeje tak ho nan noc a ked sme doma davame do vnutra . Chondra som mu objednal Aptus Aptoflex uz mu ich davam cca 2 den . Vytamin C nam veru zverolekar nespomenu. Dava sa taky isty ako aj ludom ? Alebo specialny pre psov ?

Dufam ze s tym OCD nemas pravdu a ze to ostane len pri tej panostitide. Niekedy sa mi zda ze uz ani nekriva alebo len tak mierne a niekedy ze to je stale to iste . Akurat ked si sedi tak lavu labku zdviha sem tam a aj sa mu trasie (ako kedy).
No uvidime po sviatkoch ci budem badat niejake zlepsenie .


vit. C ten co pro lidi. zlepsuje vstrebatelnost Ca z krmeni. Krmeni je v tomhle velmi osemetne - ono předávkovat Ca stene molossa není zas tak jednoduche, jak se říká.... zatím to znam spis naopak -par dni stene nezere a ma nedostatek.

ta zahrada -asi jak kde. me třeba psi delaji bugr u plotu. kulhavého psa proto na zahrade nenechavam.

Doufam ze se pletu, ze to OCD tam nebude, ale je v rizikovem veku.
Jestli se po svatcich nezlepsi -opravdu bych vyhledala ortopeda. Rostouci stene velkého plemene, co dlouhodobe kulha se nemá podcenovat.
Drzim palce, at je brzy lepe!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Str 01.11.2023 20:46

Krivanie... V sobotu som tu vyplakavala, pes vonku na nieco stupil, laba do vzduchu, skackanie o troch, trochu to rozchodil tak, ze teda krival sialene, ale chodil. 2 dni uplny klud - ze ani doma sme neboli :ach: Pes krival, ale kazdym dnom lepsie. Vcera nastala zmena, s chlapom sme sa na neho pozerali a jeden druheho sme utvrdili v tom, ze urcite mal pravu labu predtym, ale nam sa zda, ze kriva teraz na lavu. Ale pes chodi dobre uz priamo zo vstavania, mam problem vobec ho odchytit po vstavani ako chodi, lebo na mna necaka a ked ho vyzvem, tak nekriva, ani vyrazne neodlahcoval ziadnu koncatinu. Do dnesneho rana... Dnes u nasich zas som mala pocit, ze kriva na lavu, ale minimalne, len take nieco, ze na 2 kroky a pes inak uz hrabe vsetkymi 4 nohami, kluse a tak, co napr. v nedelu nehrozilo. No, ale nezdal sa mi, ked sme dosli domov, lahol si vonku do travy, ked som ho volala dnu, tak som videla, ze sa zaprel o pravu, ktora by mala byt ta chorejsia predsa, ta bola vo vzduchu v sobotu a miesto toho odlahcoval lavu... Si hovorim, dobre, asi uz je vyvazeny, uz mu je jedno od ktorej laby ide, ale zas to zakrivanie letme som tam videla, ale ja uz neviem, co mi oci vidia, ja som na to krivanie uz stresovana od Huga, nemam dobry usudok... :ua: Ale... Cesala som ho. Potom vstal a tam to bolo jasne, lebo nohu v stoji mal tak, ze mu klzala na nasej dlazke od tela. to znamena, ze na nej nemal ziadnu vahu. Vyrazne nekriva, obcas taketo urobi, ale nikdy to nie je s preferenciou jednej nohy. Tak teraz rozmyslam, ze co to moze byt, ci si ju mohol presilit, lebo teda predtym vyrazne tu pravu odlahcoval, ci to riesit, ci nie... Keby krival vyrazne, stale na tu pravu, uz som u veta zajtra. Ale teda skor kriva teraz na lavu :heh: Sa citim ako debil sorry, ale akosi mi to nedava zmysel... Vam hej? :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod straka17 » Štv 02.11.2023 17:01

Ke Bady takto striedavo kríval bola to niektorá z kliešťoviek. Vždy fajn pár dní, potom zas blbo, zas fajn až to došlo do štádia každý deň krivamna inú nohu a miestami zakopavam
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Pia 03.11.2023 0:43

Kliestove by ma napadli hned, ale on je pod tabletkou a mal fakt uraz.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod straka17 » Pia 03.11.2023 8:43

V tom prípade by som v pohode verila, že si buď tú nohu presilil alebo sa dokázal ešte niekde šmyknúť... Eventuálne by som skúsila možno nejakú masáž. Úplne jednoduchú, keď chceš pošlem ti naskenovaný text
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod wer » Pia 03.11.2023 8:54

Aj ja si prosim :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Sob 04.11.2023 16:32

Mne to dopadlo fajn. Pes uz vypada OK a robi sprostosti ako vzdy :jupi:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Sob 18.11.2023 10:58

On ma furt nejaky problem posledne mesiace :plac: Dnes sa mi to nezdalo, zas krival tak uplne ani nie ze krival, ale ja mam pocit, ze odlahcuje, inak mi voditko skacalo. Ale kym pridem na koniec ulice a pustim ho, uz to nevidim. Takze len zo zaciatku. Vcera a dnes rano. Som ho dnes fukala, tak reku nohu prezriem dokladne. Nasla som zospodu nohy cervene miesto s takymi divnymi vyrastkami. neda sa mi to odfotit, ale proste akoby sa mu tam zblaznili bunky. Hugo take maval na laktoch alebo obcas aj na packach, ze mal take dlhsie vyrastky z laby. On to ma ale nie na vankusiku, alebo teda na takych tvrdsich miestach, ale spravilo sa mu to v zahyboch laby, medzi prstami a vankusikom. Podla mna ho to irituje a kvoli tomu ide inak ako zvycajne a neskor si uz zvykne. Co to je? Co s tym? :prd: Akoze mam cestu k vetke tento tyzden aj tak, spytam sa jej, ale... Mna uz ide porazit z neho :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Slausa » Sob 18.11.2023 11:05

Ako to vyzera? Ako hyperkeratoza?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Sob 18.11.2023 11:18

Ano, ale cervena a medzi prstami a vankusikom :heh: Akoby tam mal zdurenu kozu s vyrastkami. Ja mu to musim vystrihat a vyfotit, ale teraz spi zalezeny, nechce sa mi ho budit :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Sob 18.11.2023 12:00

Farba nesedi moc na foto, ale pre predstavu. Holila som mu obe, pri prvej ani okom nemrkol, pri tejto dal hlavu hore a oblizoval sa. Cize citliva… On bezne mava akoby hotspot zospodu - proste mokvavu kozu ked dlho prsi a je blato (preto musim vystrihat ked prsi, aby sa mu tam nelepilo, lebo pod blatom to mokva), ale nie az takto vystupenu kozu, alebo ako to nazvat. A ako som to vyholila si to zacal olizovat :au: Predtym to neolizoval.
Prílohy
IMG_7471.jpeg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Sob 18.11.2023 21:44

Zda sa, ze povrch je velmi dolezity. Doma mi nekriva. Ani tu vonku mi nejak nekriva, teraz na noc siel tak ako rano alebo vcera vecer... lebo ide po rovnom betone a potom do blatoveho pola... No, ale v lese nevedel jak dat nohu, vyberal teren len po machu alebo listi, ked nebolo na vyber, tak chodil jak po ihlach :ua:
Zajtra dostane boticky na prechadzku. snad to bude lepsie... A som zvedava, co na to povie vetka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Str 22.11.2023 11:00

Psa sme dali na apoquel… usi, laby, hotspoty cisto v jesennom obdobi… alergia. Usi viditelne len zdurene a cervene, zvukovod cisty, nalez ziaden. Na labach tiez ziaden nalez, takze alergia. Aby si usi prestal skrabat tak apoquel a s labami nist, to pojdeme fakt len do boticiek :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby