Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krívanie

Poslaťod Jozef Macuško » Sob 16.09.2017 6:06

Chcem sa spýtať ba občasné pokrivkávanie fenky. Mal som ju doma na dedine pri staršej fenke. Tá už trošku kríva lebo je staršia a tak by ma zaujímalo, či sa moja mladá nemohla od nej tento štýl chôdze naučiť. Takto sa od nej naučila aj chodiť kakať k plotu alebo piť vodu z jazierka atď. Inak behá normálne, pri hraní, skáče, len občas chodí a kríva na prednú pravú labku (tak isto ako staršia).
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod pigie » Sob 16.09.2017 6:09

Nemohla. Treba to ist dat skontrolovat ortopedovi. Aj jednu, aj druhu najlepsie. Obcasne krivanie moze byt vaznym problemom, ktore prerastie do trvalych nasledkov.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Nikuška » Str 27.09.2017 12:20

Ahojte, možno to sem až tak nepatrí ale chcela by som sa opýtať na otvorené labky u šteniatka. Má 4 mesiace, doteraz bolo všetko v pohode a nedávno som si všimla že má prsty strašne naširoko. Čím to môže byť a ako tomu pomôcť? :nwm:

image1.JPG

image2.JPG
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Margita » Str 27.09.2017 13:43

Cim kŕmis?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Nikuška » Str 27.09.2017 17:36

Margita píše:Cim kŕmis?

Dávam Acana puppy & junior ... okrem toho dostáva pol tabletky Canvit chondro super.
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod argo1985 » Str 20.12.2017 19:41

Ahojte,
Chcel by som vas poprosit o radu ohladom panostitidy. Mame 7 mesacneho CC . Asi tak pred vyse mesiacom zacal krivat na prednu lavu labku.
Najskor len tak ze to nebolo ani vidiet po niejakych dnoch to uz bolo viditelne ale len pri chodzi. Pri behu krivanie nebolo pozorovatelne. Najviac to bolo vidiet po odpocinku . Boli sme u zverolekara a dala nam tabletky od bolesti . Cca po 2 tyzdnoch krivanie neustupovalo skor naopak. Boli sme u druheho zverolekara ktory si hned vsimol ze ma niejake opuchnute labky . Odporucil spravit RTG ktory sme aj nasledne absolvovali. Po RTG nam dal diagnozu : panostitida . Dostali sme lieky ,znizit krmnu davku a klud. Po dvoch tyzdnoch psik prestal krivat ale cca po 2 dnoch opat zacal krivat na tu istu labku trva to uz vyse tyzdna . Sem tam sa nam zda ze menej a sem tam viac. Krmnu davku ma znizenu davame na neho pozor pokial sa da len ked sme v praci nevieme co vyvadza. Viete mi niekdo poradit ci to je pri panostitide bezne ?Respektivne kolko to trva? Viem ze sa to po niejakych intervaloch opakuje ale zvycajne prestrieda na vsetkych labkach. No mne sa to nezda ze to je stale len na tej lavej labke a okrem 2 dni bez pozorovatelneho krivania ziaden progres.
Mate niekdo skusenosti .
Dakujem
argo1985
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod wer » Pia 22.12.2017 8:56

no, je to caste u velkych a obrich plemien. asi treba proste to len "preckat". moze to kludne trvat aj pol roka - chvilu klud a potom zase navrat. leiky proti bolesti by som osobne nedavala - nemam k tomu doveru. ked, tak protizapalove, ked je najhorsie. a chondrami nic nepokazis. plus treba dbat na spravnu vyzivu - dolezity je spravny pomer vapnik/fosfor. takze ziadne ze pridavanie vapnika naviac...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod argo1985 » Pia 22.12.2017 9:38

Chcel som pocut aj niejake skusenosti preto som sem pisal . Vapnik mu nepridavam ani som nepridaval . Krmil som Brit Care pre Juniorov . Ked zacal krivat tak som mu kupil Eukanuba pre juniorov . Je tam nizsie pomer vapnika a fosforu ako pri Brit care a tiez proteinu . Daval som mu len Alavis 5 ale zverolekar mi povedal ze pokial su granule superpremiove tak to mam vysadit.
No je mi ho luto lebo ho to ocividne boli odlahcuje ju aj pri sedeni sem tam a aj sa mu trasie niekedy trochu a aj sa asi uz nudi co sa ho snazime v klude drzat ked sme doma :) . Hadam mu to prejde co najskor dakujem za odpoved
argo1985
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod wer » Pia 22.12.2017 10:15

eukanuba nebude superpremiove krmivo... odporucam zmenit znacku, eukanuba zije uz len zo zaslej slavy... brit care asi lepsie - ale tiez zalezi, ktora rada.. ja lepsie fakt v tom stenacom a mladom veku krmit co najkvalitnejsie, radsej si priplatit, ono to obdobie je naozaj najdolezitejsie a tazi z toho pes cely zivot. ja viem, ze sa velmi tazko orientuje v tych krmivach, uz ich je neuveritelne vela. nerada vypichavam dake znacky, kazdemu sadne nieco ine, ale tak napr Timberwolf, N&D, Anamaet, Essentials... co sa tyka proteinov - pre psa su dolezite tie zivocisneho povodu. preto treba tie lepsie znacky a neskrmovat psa srotom...
a co sa tyka pomer Ca : P - ono zalezi na veku, aj na plemene. pohybuje sa to od 1,2 : 1 az ku 2:1. ono v case velkeho rastu a napr vymeny zubov je ziaduci vyssi obsah vapnika - vtedy kludne u stenata velkeho psa ten pomer 2:1. len ked to clovek prepiskne, vapnik navyse moze sposobit sarapatu, ale zas aj jeho nedostatok moze sposobovat problemy.
a chondra isto pridavaj - nic tym nepokazis, mozes len a len pomoct.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Elis » Pia 22.12.2017 11:29

argo1985 píše:a aj sa asi uz nudi co sa ho snazime v klude drzat ked sme doma


a kdyz nejste doma - kde je? v byte, na zahrade? opravdu musí byt v klidu, je to zaklad, jak mu můžete pomoci.
leky jeste ma?
taky uplne nesouhlasim s tim, nic nepridavat. ani vit. C nedoporucil vet?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod vavrena » Pia 22.12.2017 12:07

U nás to trvalo 4 mesiace, možno aj 5? Ale nebol nijako výrazne obmedzovaný, akurát som ho brávala s nami von dosť pomenej, ale po záhrade behal. Dostával chondrá, a kŕmený bol mäsom, najčastejšie kuracími trupami. A samozrejme zelenina, vajíčka, rybí olej. Postupne to vymizlo. Striedali sa horšie a lepšie obdobia. Od bolesti nedostával nič, to by behal jak magor.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Elis » Pia 22.12.2017 12:13

"U nás to trvalo 4 mesiace, možno aj 5?"

a bylo to porad na jednu nohu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod vavrena » Pia 22.12.2017 12:20

Najprv sa nejak striedalo, mizlo, a objavovalo sa. A tým, že rástol pomerne asymetricky, tak sa aj niekedy ťažko určovalo, že či zase kríva, či šmatle :joint: . Ale dva letné mesiace to bola určite len jedna noha. Chodievali sme plávať a výrazne kríval aj po plávaní. Teraz musíme ísť na RTG, tak napíšem, jak to dopadlo, ale odkladám to, bojím sa výsledkov. S Yaskou som strach z RTG nemala, ale tu... :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod Elis » Pia 22.12.2017 12:25

"Ale dva letné mesiace to bola určite len jedna noha"
aha diky.
u toho CC me totiž napadlo i jestli je diagnoza kompletni -krom panostity i OCD aby tam nebylo.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Krívanie, krivé labky, zápal kĺbov, panostitída, pukanie

Poslaťod argo1985 » Ned 24.12.2017 16:44

wer : no tak asi prejdem spat na tie Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice . Este mam v garazi 2 vrecia . :lol: Tiez my na prvy pohlad pripadaju lepsie ako Eukanuba .

Elis : ked sme v praci tak je na zahrade . Prve dva tyzdne sme sa prestriedali vzali dovolenku a strazili ho doma , len dlksie to neslo. Byval stale vonku ale kedze zverolekar nam povedal ze teplo mu prospeje tak ho nan noc a ked sme doma davame do vnutra . Chondra som mu objednal Aptus Aptoflex uz mu ich davam cca 2 den . Vytamin C nam veru zverolekar nespomenu. Dava sa taky isty ako aj ludom ? Alebo specialny pre psov ?

Dufam ze s tym OCD nemas pravdu a ze to ostane len pri tej panostitide. Niekedy sa mi zda ze uz ani nekriva alebo len tak mierne a niekedy ze to je stale to iste . Akurat ked si sedi tak lavu labku zdviha sem tam a aj sa mu trasie (ako kedy).
No uvidime po sviatkoch ci budem badat niejake zlepsenie . :smile:
argo1985
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby