Ako podávať psovi tablety?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Ako podávať psovi tablety?

Poslaťod Tobin » Pia 20.03.2009 10:39

Vsimol som si vo viacerych temach, ako vselijako sa musia maskovat lieky, vitaminky v tabletach a rozne ine uzitocnosti, ktore ale pes za uzitocnost nepoklada... do syra, do sunky, do zradla - syr zlize, sunku spapa, zradylko vylemta, ale tablety ostanu... pozname, jedna pupalkova tobolka potrebovala aj 3-4 pokusy, antibiotika aj 5 pokusov, kym sa nejak dostali do zaludka. No a tak sme sa naucili podavat tablety takto:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod wildrane » Pia 20.03.2009 10:43

Záleží od veku psíka, steniatkam bud vsuniem hlboku do krku /ak su moc malické/, alebo zabalím do malej gulky ml. masa, vlciacka mi tbl. papa z ruky ako pamlsky, a Yvonka bere 2 x denne Euthyroxín tak že jej dam tbl na koniec jazyka, na chvilu chytim papalku a ona ju prehltne
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod max » Pia 20.03.2009 10:58

Ja davam tabletky do salamky alebo syra, pricom mam na to taku rafinovanu techniku aspon teda pre mojho nenazranca. Vzdy mam dva kusky syru alebo niecoho, do jedneho zabalim tabletku a dam mu to jest a zatial mu drzim ten druhy kusok niecoho dobreho pre nosom. A kedze peso je pahltny rychlo zje prvy kusok aby dostal aj ten druhy :heh:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod elienka » Pia 20.03.2009 11:18

Ja mojich havov najprv rozmlsám kúskom syra, ktorý zjedia a tak sa tešia na ďalší kus, ktorý len zhltnú.
Mám aj takú podávačku liekov, ale tú používam na mačky, lebo to sú mlsné potvorky.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Nyssa » Pia 20.03.2009 11:22

Tobin, presne tak isto to robíme aj my, resp. ja, keď má dávať mama Megici lieky, tak sa to tiež snaží hocijako maskovať, ale tá obluda ju stálne nejako preští :ha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod katka » Pia 20.03.2009 11:29

Ja dávam tabletky podobne ako Tobin. nerobí problém ani v syre alebo v niečom inom.. keďže som ale od malinka do bačka pchala tabletky, naučili sme sa jednoduchý spôsob. Robím to ako Tobin len s tým rozdielom, že ja stojím, dvihnem Bakovi hore hlavu, zaseknem mu prst za tesák, otvorím a šupnem rovno do krku. zavriem, chvíľku podržím, poškrabkám na papulke a je to. Bez problémov. Jediné, čo mi zvykne zamaskovať a potom vypľuť sú odčervovačky...bleee.
Nie je inak nič horšie ako dávať tabletky mačka. Najhoršia je ale fretka..to je hotová katastrofa
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod energitc » Pia 20.03.2009 12:05

tak akoze felis zatial nie je velmi vychcana takze jej tabletky staci zasunut do makkeho syra a zlupne ich jedna radost, ani syr nerozhryzie,ale je pravda ze moj byvaly kokerspaniel sa stal machrom vo vymyslani a uz nestacilo balit tabletu do cohokolvek(raz som zabalila tabletku do suroveho masa a previazala som to travovym steblom nech na to tak lahko nepride ale on to najprv dokladne prezul a vuplul akurat tu moju tabletu..) tak sme nakoniec skoncili takym sposobom ako ty tobin..normalne som mu to narvala do krku a to som mu este potom musela davat zboku papule injekcnou striekackou vodu aby to aj prehlatol lebo bol schopny drzat v papuli tabletu aj polhodinu bez prehltania a potom ked clovek spokojne pustil tak ble a tableta bola vonku na zemi :lol:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod pigie » Pia 20.03.2009 12:11

Co ukazal tobin je najrychlejsia metoda, ktoru pouzivam na odcervovaky alebo ine jednorazovky. Bezproblemova. Problemovou sa stava, ked tych tabletiek potrebujete do psa dostat 6-10 a denne a pes uz vie, co ho caka. Ja uz radsej podvam len 2 tabletky denne, co idu priamo do gagora naraz. Ostatne veci volim vo forme prasku alebo tekutiny. Tie davam do normalnej zeleniny. Niekedy mi ju zozerie aj s nimi, niekedy nie. Vtedy dostane do toho este jogurt a je vybavene, bez protestov. :lol: Tiez obcas pouzijem metodu, ktoru opisala max, akurat s piskotami. Normalna piskota na navnadenie, potom dve medzi nimi liek, dalsia a dalsia, pes to hlce, nepremysla, kym vidi, ze mam v rukach dalsiu vec :lol: Ak som pomala, uz je problem, uz studuje, ktora co obsahuje :D Treba byt predpripraveny, u nas takto stopeme dvaja, aby to slo rychlo a pes nemal tendencie skumat, co je vnutri a vychutnavat piskoty :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Amaguk » Pia 20.03.2009 12:12

ja si pod pojmom tableta predstavujem lieky alebo odcervovaky, t.j. veci co sa nemaju davat do zradla :nwm:
tie davam do makkeho syra, vascinou
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Amaguk » Pia 20.03.2009 12:17

pigie píše:Tiez obcas pouzijem metodu, ktoru opisala max, akurat s piskotami. Normalna piskota na navnadenie, potom dve medzi nimi liek, dalsia a dalsia, pes to hlce, nepremysla, kym vidi, ze mam v rukach dalsiu vec :lol: Ak som pomala, uz je problem, uz studuje, ktora co obsahuje :D Treba byt predpripraveny, u nas takto stopeme dvaja, aby to slo rychlo a pes nemal tendencie skumat, co je vnutri a vychutnavat piskoty :haha:

tak s touto metodou som u mojho absolutne pohorela. analyticky hned vyskuma, ze sa mu takto podlo snazim nieco podstrcit a konec, piskotu zozral tabletu vyplul a hotovo
takze ked bol pohryzeny a bral antibiotika, a nechcel uz ani ten syr, som to robila tak, ze som kupila taku tu shitovu konzervu v DMku - to u strasne vonalo a vzdy som mu tabletku s takou stpikou tej konzervy zamaskovala :joint:

Inak, Tobin, toho mojho by som hentak okaslala len raz, druhy krat pochybujem, zeby sa mi dal odchytit a dobrovolne si nechat nieco co on nechce napchat do gagora :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod pigie » Pia 20.03.2009 12:27

Amaguk - tak nie je pre neho piskota stredobodom vesmiru ako u nas :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Amaguk » Pia 20.03.2009 12:29

no, to teda nie je.
niekedy, ked ja niecim inym zaujaty, tak normalne ze odmietne si ju zobrat :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Ester » Pia 20.03.2009 13:23

Ja som nad tým ako dať Montymu tabletku, rozmýšľala skoro celú noc, keďže dostal antibiotiká. A on mi ju ráno pekne zobral z ruky a zjedol :lol:. Uvidím ako večer.
Na živote milujem jeho rozmanitosť – každý deň ma naserie niekto iný. N.N.
Ester
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: okr. Rožňava

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Silwuska » Pia 20.03.2009 13:24

Ja chmatnem za fuze a nadžgam do gagora :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako podávate psovi tablety?

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 14:20

Na maskovanie akýchkoľvek blbovín používam mleté masíčko - maskujem aj prášky aj tabletky. Monča mi 2x denne papá lieky - také dosť veľké tobolky - spočiatku som jej to dávala tak ako Tobin Tobinovi, ale jednak jej to bolo fakt nepríjemné, dvak naučila sa to nejako niekde nalepiťm tváriť sa že prehltla a potom to vypľuť. A keď sa jej náhodou podarilo to omylom rozkusnúť :blee: muselo to byť hnusné. Teraz to obalím troškou mletého, Monča zhltne ani nevie ako a je to príjemnejši a pohodlnejšie pre obidve.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Choroby