Besnota

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Besnota

Poslaťod kacumi » Ned 22.02.2009 17:41

chcela by som sa spytať či može očkovany pes dostať besnotu.moj pes pred 2 tyždnami zadrhol mačku ktora nebola očkovana a mna pred dvoma dnami pri hre trochu zakusol. :plac:
vdaka za odpoved
"tisícky generácií psov verili,že jedného dňa,ak budú počúvať dostatočne pozorne,konečne porozumejú ľudskej reči"
kacumi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: trnava

Re: besnota

Poslaťod corina » Ned 22.02.2009 18:09

Nie ockovany pes nemoze dostat besnotu a druha dobra sprava je, ze besnota u domacich zvierat sa u nas uz nevyskytla tusim 5 rokov :smile: takze ziadne strachy, skor to kusnutie bolo v zapale hry, alebo mas doma dominantneho psika, ktoreho treba cim skor skrotit :ha:
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: besnota

Poslaťod kacumi » Ned 22.02.2009 18:34

valmi pekne dakujem za odpoved.už som si chcela kupovať truhlu :ha: pes je ročny a myslim že sa snaži prebrať vodcovske postavenie.doma je uplne kludny ,možem mu aj misku zobrať ked žerie.spravil to ked som s nim bola vonku na roli.problem je asi v tom že som bola dlhšiu dobu na pn a nemohla som s nim chodiť von.asi bol z toho taky vzrušeny alebo čo?ale zakusol ma tak že som musela isť na pohotovosť.naviem si to doteraz vysvetliť čo to s nim bolo. :nwm:
"tisícky generácií psov verili,že jedného dňa,ak budú počúvať dostatočne pozorne,konečne porozumejú ľudskej reči"
kacumi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: trnava

Re: besnota

Poslaťod Rauke » Pon 23.02.2009 8:49

aj ockovany pes moze dostat besnotu, pretoze ziadna vakcina nie je 100%-na.
besnta u nas nebola potvrdena uz 2 roky, ale to este vobec neznamena, ze v prirode sa nevyskytuju ohniska besnoty.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: besnota

Poslaťod Lena » Pon 23.02.2009 9:15

kacumi keď si bola na pohotovosti tak ti mohli zistiť aj či si nič "nechytila". ale v tvojom prípade by som išla najmä do tém s výchovou. hafka chytá asi puberta a panička mu chýbala pre upevňovanie vzťahu ale to je už iná téma.(to si s ním celý teň čas nebola či čo?). ehm :ach: tú cicu si kámo mohol odpustiť nie len z bezpečnostného hľadiska :lol: nech sa ti darí :ahoj:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: besnota

Poslaťod Mackie » Pon 23.02.2009 10:11

tak pokial viem, na pohotovosti ti besnotu nezistia, kedze tam je dlha inkubacna doba.. a ak zviera, ktore ta pokusalo, nebolo ockovane, alebo nieco volne pobehujuce, ihned nasadzuju injekcie.. ak bolo ockovane, tak sa to neriesi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: besnota

Poslaťod kacumi » Pon 23.02.2009 10:29

tak na upresnenie pokusal ma moj pes ktory je očkoveny,ale pred dvoma tyžnami zadrhol mačku ktora sa u nas udomacnila a nebola očkovana.na veterine psa prezreli a ešte s nim ideme v stredu na dalšiu kontrolu,ale myslim že mu nič neni.je to v zlej vychove,priznavam si to.viacej o tom pišem v rubrike vychova a vycvik.
vdaka že vas to zaujalo. :ahoj:
"tisícky generácií psov verili,že jedného dňa,ak budú počúvať dostatočne pozorne,konečne porozumejú ľudskej reči"
kacumi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: trnava

Re: besnota

Poslaťod Rauke » Pon 23.02.2009 12:50

Mackie píše:tak pokial viem, na pohotovosti ti besnotu nezistia, kedze tam je dlha inkubacna doba.. a ak zviera, ktore ta pokusalo, nebolo ockovane, alebo nieco volne pobehujuce, ihned nasadzuju injekcie.. ak bolo ockovane, tak sa to neriesi

presne tak sa to robi, len ta ironie je v tom, ze aj ockovany pes moze mat besnotu, najma ak bol aj on predtym pokusany...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: besnota

Poslaťod lucik » Pon 23.02.2009 12:52

proti besnote su injekcie do bruska, au au :rip:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: besnota

Poslaťod skacenka » Pon 23.02.2009 13:14

lucik píše:proti besnote su injekcie do bruska, au au :rip:


Lucik,ne ne :nie: ...už dlho nie do bruška ale do ramena..Mám to na vlastnej koži odskúšané :ua: Cca 8-10rokov dozadu ma kusol pes tak som musela do nemocnice,na týždeň a potom ešte pol roka som chodila na injekcie...Neprajem nikomu.. :plac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: besnota

Poslaťod lucik » Pon 23.02.2009 13:17

joj, kamarat, ktoreho kusla liska, mi hovoril, ze do bruska mu pichali.. tak asi prehanal :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: besnota

Poslaťod skacenka » Pon 23.02.2009 13:20

Mňa tak strašili vtedy,že to do brucha a tak :zima: ..Ale vraj vtedy(keď som ja bola pohryzená) to bol akurát ten "prelomový" rok keď sa prestali do brucha a začali sa do ramena... :no:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Besnota po pohryzení

Poslaťod Zuz » Sob 04.04.2009 20:33

Ahojte, môj pes bol pred tromi dňami pohryzený hnusným vlčiakom, rana je veľmi hlboká, čo je horšie, síce nemá teplotu ale veľmi ťažko prehĺta, bojím sa, že má besnotu. Mám ho od známeho, ktorý sa o neho nestaral, na očkovaní proti besnote sme boli, ale je tomu iba pár dní. Môže dostať besnotu?
Zuz
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Besnota po pohryzení

Poslaťod Basha » Sob 04.04.2009 20:58

Najprv si musis zistit o tom vlciakovi, ci bol vobec ockovany....povinne to sice je, ale verim tomu, ze vela psov zaockovanych neni....Mne sa zda, ze pri besnote moze byt tazsie zhorsene prehltanie, ale to je az neskor, viac dni potom ako bol pohryzeny, az v poslednom stadiu tohto ochorenia, nie uz po 3 dnoch....treba ist k veterinarovi ked je rana hlboka a informovat sa predovsetkym tam - popr. ci aj veterinar nepozna toho vlciaka...
Mimochodom, predtym nemal nejake zmeny nalady a ine priznaky??Tie by sa pri besnote tiez vyskytli...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Besnota po pohryzení

Poslaťod Rauke » Ned 05.04.2009 8:32

hej pri besnote je jednym z priznakov i paralyza laryngealnych svalov, cize hoci je zviera smadne nedokaze sa napit, preto sa v minulosti hovorilo, ze ludia, al. psy, kt. mali besnotu sa "boja vody" :ha: , lebo od nej zdesene odskakuju.oni sa nebali, len im snaha napit sa sposobovala velke bolesti.tento priznak spolu s dalsimi sa objavuje uz na 1-3 den po pohryzeni.
a s besnotou fakt nie su zarty, lebo clovek nikdy nevie...
isto by som si o tom "hnusnom vlciakovi" zistila co najviac... :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Ďalší

Späť na Choroby