Parvoviróza

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Parvoviróza

Poslaťod Vikiki22 » Str 07.05.2014 10:59

Parvoviróza je sviňa! Bola riadne očkovaná? Ak áno, v ktorých týždňoch? Držíme palce!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Parvoviróza

Poslaťod MisheliQ » Str 07.05.2014 13:34

držíme, držíme
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Parvoviróza

Poslaťod lussykessy » Str 07.05.2014 20:24

Ano očkovaná byla ve druhém měsíci a i přesto ji dostala, nejhorsi ze je to tak tezce infikovane ze jsem ted zalezla s ni doma v praci dovolena a radeji zadne navstevy lidi co maji pejska, dneska byla bobek po druhé kapaččce a drží se
lussykessy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Parvoviróza

Poslaťod lussykessy » Uto 13.05.2014 9:19

Tak nám přežila aleluja :ahoj: :jop:
lussykessy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Parvoviróza

Poslaťod katkariinka » Uto 13.05.2014 9:28

Super!
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Parvoviróza

Poslaťod Vikiki22 » Uto 13.05.2014 10:19

Super. Teším sa. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Parvoviróza

Poslaťod Retuska » Štv 19.06.2014 15:57

Ahojte,
chcela by sm sa opytat....u nas v KE utulku vzdy zhanaju docaskarov rpe steniatka ktore mozu/ale nemusia byt nakazene,pre pripad aby sa nenakazili kedze tam maju vzdy ohrozenie kym nesu ockovane
Ja mam doma starsieho psika 13r civavu,ktory uz ockovany nieje,po porade s vet,ze by to mohla byt velka zataz atd a po minule roky bol pravidelne ockovany..(ockovanie mu koncilo v novembri 2013)
myslite ze v pripade docasky by sa mohla moja civka nakazit?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Parvoviróza

Poslaťod Vikiki22 » Štv 19.06.2014 17:35

Náš veterinár sám povedal po 11-tich rokoch pravidelného očkovania, že už ďalej môjho starúšika očkovať nebudeme. Za tie roky si už vraj vybudoval dostatočnú imunitu. Neviem, čo je na tom pravdy, ale doteraz je zdravý (už je 3.rok bez očkovania). Síce von nechodí, ale s Eliškou je v stálom styku a ona teda pochodí kadečo vrátane miest, kde je riziko nákazy vyššie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Parvoviróza

Poslaťod Retuska » Štv 19.06.2014 20:20

takze myslite,ze by sa moj civaviak nenakazil,ak by malo steniatko parvo?....ostatne zvierata mam doma ockovane normalne,je s nimi v styku a klop klop nieje chory,len s parvom skusenosti chvalabohu nemam
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Parvoviróza

Poslaťod Vikiki22 » Štv 19.06.2014 21:26

To neviem naisto. Len vravím moju skúsenosť. Teoreticky by sa nakaziť nemal, ale náhoda a okolnosti sú svine.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Parvoviróza

Poslaťod janna » Pia 20.06.2014 8:54

Retuska píše:Ahojte,
chcela by sm sa opytat....u nas v KE utulku vzdy zhanaju docaskarov rpe steniatka ktore mozu/ale nemusia byt nakazene,pre pripad aby sa nenakazili kedze tam maju vzdy ohrozenie kym nesu ockovane
Ja mam doma starsieho psika 13r civavu,ktory uz ockovany nieje,po porade s vet,ze by to mohla byt velka zataz atd a po minule roky bol pravidelne ockovany..(ockovanie mu koncilo v novembri 2013)
myslite ze v pripade docasky by sa mohla moja civka nakazit?

Neviem ci by sa mohol nakazit 13 rocny psik. Podla mna ak ma uz ockovanie za sebou sa mu v tele vytvorili protilatky. Vacsinou byvaju parvo nakazene mlade psiky, ktore este namaju vytvorenu imunitu. Ale urcite sa moze stat hocico.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Parvoviróza

Poslaťod Sunny » Pia 20.06.2014 8:57

Ale starý psík má tú imunitu zas oslabenú už vekom, plus ak sa dobre pamätám, má chodé srdiečko - ja by som to asi radšej neriskovala.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Parvoviróza

Poslaťod Retuska » Pia 20.06.2014 9:47

vsak to,ze ma imunitu oslabenu,ale zas stretava sa s mojimi,ktori chodia vonku kade tade :/ tak neviem,tiez sa toho trosku obavam..
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Parvoviróza

Poslaťod Domca » Sob 21.06.2014 23:55

Nakazit by sa nemal, ale tazko povedat.....

Inak, co sa tyka liecby parva.....pes sa vzdy napichne na infuzky do zily.....znama vsak ma skusenosti s liecbou, neviem teraz ci to budem spravne formulovat.... :lol: ale zevraj ma o xy percent vacsiu ucinnost ked sa liecivo poda priamo cez brusko?....sa mi zda ze tak to bolo, zistim presnejsie mozno to niekomu pomoze.....no proste psa napichnut priamo, nie cakat kym sa mu to dostane tam kam treba cez zily....Velal vetov to ale nerobi, no ucinnost to ma vysoku :yes:

angela99 píše:Vedeli by niekdo poradit ako co najucinnejsie zastavit hnacku pri parve u steniatka ?


Akonahle pes hnackuje treba ist okamzite k vetovi! na infuzky, pes nesmie jest vobec nic pokial sa uplne nevylieci....v tomto tiez vela ludi robi chybu, ked sa psovi polepsi, daju mu najest no nesmie sa to.....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Parvoviróza

Poslaťod zuzka:) » Ned 22.06.2014 16:08

a ani piť by pes nemal
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby