Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab,maz

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 15:46

Viem, ze to nemyslite vôbec zle....ale PROSÍM VÁS....co sa týka uši, nesnažte sa liečiť sami s nejakými kúpenými vodickami...tie sú fajn aby vysusili ucho po kúpaní, vyčistili maz príležitostne.....ale akonáhle je v uchu neobvyklé veľa mazu, boli...choďte k veterinarovi na prehliadku. Môže byť toľko dôvodov na to... a verte mi, ja som trpela zápalmi uši cele detstvo a pubertu. Je to jedna z najhorších bolesti, spolu so zubami :plac:
A ak ma psík prasknuty bubienok, čo nezistíte bez otoskopu, môžete mu tou vodičku neskutočne ublížiť a nielen co sa ucha tyka....
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

problem s usamy u psa

Poslaťod Bass25.5 » Uto 27.09.2016 20:43

Dobrý večer. Prosím Vás potrebujem radu ohľadom môjho psíka Zlatého Retrievera ktorý, má problém s ušamy. Celý problém začal približne asi desať dní do zadu ked som spozorovala u psa kývanie hlavou do stran a trasenie ušamy. Uši ma v znútra úplne ružové a vyteká z nich niečo ako hnis ale niesom si tým tak úplne istá, pretože v mieste kde sa nachádza tá žltá hmota má aj čierne výrastky ktoré vyzerajú ako chrasty. Bola som s ním u Veterinára ktorý sa mu pozrel len tak voľným okom do uši a vyjadril sa že má zápal. Dal mi vodu s ktorou mu čisťím uši, ale vôbec nevidím žiadne pozitívne zmeny a problém aj nadalej pretrváva.
Bass25.5
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: problem s usamy u psa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 27.09.2016 21:10

Vymeniť veterinára a požadovať vyšetrenie otoskopom a mikroskopické vyšetrenie steru. Môže tam mať niečo zapichnuté, môže mať svrab alebo kvasinky...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: problem s usamy u psa

Poslaťod pigie » Uto 27.09.2016 21:18

A co najrychlejsie. Moze sa mu poskodit bubienok pri nedostatocne liecenom zapale.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: problem s usamy u psa

Poslaťod Margita » Uto 27.09.2016 21:19

co to je "usamy" ?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: problem s usamy u psa

Poslaťod clupko » Str 28.09.2016 8:29

Offtopic: margita, vazne, ci len podpichujes? :jazyk: usi s ypsilonom.
mne to znie ako kvasinky, ked popisujes tie cierne "chrasty". ak to ma aj zapalene a ta vodicka, co dostava, nepomaha, treba zmenit liecbu. a poriadne vysetrenie, samozrejme, nie ze sa na to vet len tak kukne :ach:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: problem s usamy u psa

Poslaťod lucik » Str 28.09.2016 12:14

Offtopic: šak ušy, né?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: problem s usamy u psa

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 12:20

Bass25.5 píše:Dobrý večer. Prosím Vás potrebujem radu ohľadom môjho psíka Zlatého Retrievera ktorý, má problém s ušamy. Celý problém začal približne asi desať dní do zadu ked som spozorovala u psa kývanie hlavou do stran a trasenie ušamy. Uši ma v znútra úplne ružové a vyteká z nich niečo ako hnis ale niesom si tým tak úplne istá, pretože v mieste kde sa nachádza tá žltá hmota má aj čierne výrastky ktoré vyzerajú ako chrasty. Bola som s ním u Veterinára ktorý sa mu pozrel len tak voľným okom do uši a vyjadril sa že má zápal. Dal mi vodu s ktorou mu čisťím uši, ale vôbec nevidím žiadne pozitívne zmeny a problém aj nadalej pretrváva.



ihned ho vezmi k inemu veterinarovi kym nebude mat trvale nasledky. ale že rýchlo
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa

Svrbenie

Poslaťod janettem » Pon 10.10.2016 12:38

Dobrý deň, chcem sa opýtať čo robiť ak môjho psíka už 2 týždeň svrbí ucho. Golier nosí, aj kvapky používame no nejako to neprechádza. Pravdepodobne je to nejaká infekcia a preto sa bojím aby sa mu to nerozšírilo. Čo máme skusiť? Ďakujem
janettem
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Svrbenie

Poslaťod Vikiki22 » Pon 10.10.2016 12:52

Veterinár má urobiť stery a určiť, o akú infekciu ide a podľa toho určiť liečbu. Ak toto váš veterinár nedokáže, tak vymeniť veterinára. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Kitamkami » Pon 10.10.2016 16:06

Neskúšajte nic, ako každý hovori, k veterinarovi na stery!
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod clupko » Pon 10.10.2016 16:26

mozem pouzit masticku easotic aj ked bola uz otvorena davnejsie = pred par mesiacmi? cele leto nic a teraz na jesen, ked sme sa ani nikde kupat neboli, zas kvasinky :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Buchťa » Pon 10.10.2016 17:48

clupko píše:mozem pouzit masticku easotic aj ked bola uz otvorena davnejsie = pred par mesiacmi? cele leto nic a teraz na jesen, ked sme sa ani nikde kupat neboli, zas kvasinky :ua:


Clupko, není info v příbalovém letáku a nebo někde na netu? Vím, že některé preparáty mají uvedenu spotřebu od otevření.

Offtopic: Používám věci s chlorhexidinem - i ušní kapky, mokré kapesníčky, šampón atd.... - a u obříka to zabírá. Výrobce - ICF, Italy.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod clupko » Uto 11.10.2016 8:49

nevsimla som si. co sa s tym liekom stane po mesiaci, ked ma dobu spotreby napriklad 2 tyzdne od otvorenia? straca ucinnost, alebo moze byt skodlivy? ale radsej to asi pouzivat nebudem, kupim novy.
predtym sme mali otodine a podobne, tie myslim obsahuju chlorhexidin, lenze na to si vytvoril alergiu - zacala sa mu zlupovat koza na vnutornej strane usi (aj ked sampon s chlorhexidinom je ok). aj konzistencia masti / gelu nam vyhovuje ovela viac nez vodicka - lepsie sa mi to aplikuje a aj pes to ovela lepsie znasa.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Uši - svrbenie, trasenie, plesne, baktérie, zápal, svrab

Poslaťod Buchťa » Uto 11.10.2016 9:13

Clupko, myslela jsem toto :
http://pethome.sk/psy/6716-clorexyderm- ... 00239.html

http://pethome.sk/psy/6742-clorexyderm- ... 00932.html

http://pethome.sk/psy/6685-clorexyderm- ... 02622.html

Používám tyto kombinace + občas střídám s Otifree. Nic jiného do uší nedávám, takže nemám ani jinou skošenost.

S tou mastičkou si myslím, že se snižuje účinnost (jen má doměnka).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby