Zápal, výtok z vagíny

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod katkariinka » Str 02.05.2012 12:07

palking, ako bola sterilizovana?
Predpokladam, kedze mala zapal maternice, tak jej bola vybrata maternica aj s vajecnkmi.
Vraj sa moze stat, ze kusocek vajecnika ostane a ten produkuje hormony a telo sa potom sprava ako pri harani.

ak si ale nie si isty, tak vyhladaj ineho veterinara a porad sa s nim.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod palking » Str 02.05.2012 14:01

Vybraté má všetko nakomplet. Mala taký silný zápal, že sa už nedalo nič robiť. A ak by jej zostal kúsok vaječníka, ako sa to dá zistiť? Ď.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod Sunny » Str 02.05.2012 15:51

Nijako, to je na tom "najlepšie" :heh: Mám presne ten prípad doma. Na sone nevidno poriadne ani normálny vaječník, nie to ešte nejaký zbytok z neho. Mojej sučke vtedy robili nejaké stery či odbery a našli jej hormón, ktorý produkujú vaječníky pri háraní. Detaily si už nepamätám, je to pár rokov dozadu. Sučka normálne "hára", aj by psom podržala, akurát že nefarbí. A musím ju strážiť pomaly ešte viac než normálnu háravku, keďže ako ma veterinárka upozornila, keby sa spojila s viac "obdareným" psom, hrozí roztrhnutie krčku maternice a vykrvácanie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod Vikiki22 » Str 02.05.2012 16:36

Hormóny ešte aj u vykastrovaných psov/súk môžu kolovať v krvi aj pol roka po kastrácii. Malo by sa to časom vytratiť. Tá horšia možnosť je, čo písali už predo mnou - pri kastrácii jej zostali vaječníky a ona má prejavy, ako keby sa hárala, pretože hormóny sa jej produkujú normálne. Určiť sa to dá sonografiou - samozrejme, u skúseného veterinára, pretože nájsť vaječníky je celkom veda. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod Sunny » Štv 03.05.2012 7:58

Nám robili sono u skúsených veterinárov a práve od nich mám informáciu (potvrdenú už aj inde), že aj normálne vaječníky je problém vidieť, ak tam zostal z vaječníkov len kúsok, vraj stačí doslova "pár buniek", tak je nemožné to nájsť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod palking » Štv 03.05.2012 11:35

A skúsení veterinári našli ten zvyšok vaječníkov? Mňa len mätie, že to trvá už dosť dlho - asi 5 týždňov. Keď sa ešte hárala, tak ju mala zväčšenú len pár dní, možno 2 týždne.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod Sunny » Štv 03.05.2012 11:47

Ako som písala, nedá sa to nájsť :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod Dena » Uto 29.05.2012 23:18

Mám 12 ročnú sučku kríženca, v piatich rokov som ju dala sterilizovať. Už druhý krát má ten istý problém, v zime a teraz znovu začala častejšie močiť (je to iba nutkanie na močenie), má opuchnutú pošvu :hmm: Dnes som navštívila veterinu, ako aj v zime a nič z odobratého moču nezistili, mala ho v poriadku. Dala som jej pre istotu (nakoľko je už staršia) spraviť aj vyšetrenie krvi, ktoré mala tiež OK. Veterinár dospel k záveru, že pravdepodobne jej pri sterilke nechali zopár buniek z vaječníkov, ktoré mohli postupne rásť a začalo jej "pseudoháranie " :hmm: Pred sterilkou mala "pseudograviditu", teraz ďalšie pseudo :hmm: Som o niečo kľudnejšia, bála som sa horšieho...verím, že to prekonáme a starobu zvládneme aj s tým.
Dena
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod palking » Str 30.05.2012 7:08

Našej už vulva trochu odpuchla, ale stále často močí, keď sme vonku. V priebehu hodiny aj 8 - 10 krát. A stále ju ešte trochu cítiť, ako keď sa hárala. Zatiaľ sme u veterinára neboli, pretože sme sa sťahovali a teraz prerábame dom, takže času veľa nemáme, ale asi sa s ním budem musieť poradiť. Najmä to močenie sa mi nepáči.
palking
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod Dena » Ned 03.06.2012 21:59

Takže po ďalšom vyšetrení moču dostala ATB, opuch sa stráca a močenie je oveľa lepšie. Bol tam aj zápal moč. ústrojenstva, takže návštevu veta doporučujem. Všetko dobré prajem :ahoj:
Dena
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zväčšená vulva u sterilizovanej fenky

Poslaťod ada.h » Sob 04.08.2012 20:09

Ahojte vedeli by ste mi poradit nasa 3roc.maltezsacka ma od prveho harania zväcsenu vulvu,je to len kozmeticka chyba alebo nieco ine? po poslednom harani mava svrbenie a zda sa ze aj opuch natieram fenistilenom.Dala som vysetrit moc ma zvysene bielkoviny zatial neni liecena vytok nema.Dakujem za kazdu odpoved
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Pia 19.04.2013 9:48

Neviete mi poradit ci pri slabom zltkastom vytoku, ktory som videla dnes rano ci jej viem urobit vyplach s betadinom? Neviete kolko mam toho rozriedit a ako jej urobit ten preplach?
6.3. jej skoncilo haranie, pred tyzdnom v piatok som bola u veterinarky, robila jej pre istotu sono - v pohode, lebo sa castejsie vylizuje, ziadne dalsie problemy nema - okrem toho ze na hlave ma lupiny, inde nema( vcera som ju kupala s chlorexydermom pod bruchom, v oblasti vaginy a na hlave ) - myslite ze to moze byt z hormonalnej nerovnovahy? Veterinarka povedala ze mame prist o 2 tyzdne na kontrolu, zatial jej nic nedala, povedala, ze ju ma akurat trochu cervensiu ako ma mat. Nestretli ste sa s tymto? Cim to moze byt? Davala som jej aj 2 dni urologicky caj, vcera tiez pre istotu.
Budem vdacna za kazdu odpoved.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wendy1 » Pia 19.04.2013 20:26

Boli sme u veterinarky, pokial nema problemy tak to zatial nemam riesit, mam skusit ten betadine ( viem aj riedenie, cca 10 kvapiek na 1 dcl H2O ), ale ako ho mam urobit, vzala som striekacku taku malu, ale pouzila som ju len zvonku, dnu sa bojim. Dostat kupit v lekarni aj striekacku na taketo vyplachy?
Vytlacala aj vacky. Offtopic: Pisem to tu, lebo by som to chcela mat ako celok a nie kusok tu a kusok v inej tteme, dakujem za pochopenie. Myslite ze vacky mozu suvisiet aj s intoleranciou potravy? Nevieme ci je alergicka, ale to by bola asi na vsetko, nakolko menim prichute traineru. A vraj vacky mozu suvisiet s intoleranciou, to mi povedali, ale ked ich ma napr. prazdne tak sa neskriabe. Stale nieco. :ua:
Asi sa odpovede nedockam, ale nevadi.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Zvláštny výtok

Poslaťod Tacana114 » Pon 17.03.2014 15:47

Dobrý deň, prosím vás, potrebovala by som radu ...
Mám dvojročnú kastrovanú fenku, x NO a od tohto leta (čiže ochvíľu pred rokom) som na nej spozorovala výtok ... Čo je ale zaujímavé, nie je ani zapáchajúci, ani farebný ani ničím výrazný. Jednoducho ako keby z nej vyteká čistá voda. Pritom pitný režim má dobrý, miluje vodu, keby môže je v nej stále... Stalo sa to v lete, vždy keď leží na studenej podválke alebo podlahe, tak sa to z nej spustí. Alebo niekedy aj keď je vzrušená, že príde k nám návšteva, ale inokedy aj bez nejakej fyzickej námahy, leží a tečie ... Sprvu sme ju za to hrešili, a vždy ostala z toho sama zmätená a aj sa hanbila, sklopené oči atď. Teraz ju nehrešíme, nemôže za to... Nevie to ovplyvniť. Veterinárovi som volala, a ten tiež nevedel, vravel mi, len že až počkám počkám, že možno pôjde o zápal maternice, že výtok sa zmení, no nič, ale už nechcem čakať, neviem čo mám robiť. Skúsili sme dvojmesačnú liečbu homeopatikami, ale nepomohlo. Nezabralo. Zhodou okolností som ja v tom čase v lete dostala zápal moč.ciest, ktorý sa mi chronicky vracia a nemôžem sa ho zbaviť. Samozrejme, neprejavuje sa takto, ale sa pýtam, či náhodou mi neviete niekto poradiť, alebo či sa s tým už niekto stretol u feniek... Ďakujem moc moc
Tacana114
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zvláštny výtok

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.03.2014 16:43

Podľa mňa inkontinencia. Po kastrácii nič neobvyklé. Nájdi si na fóre tému zaoberajúcu sa s týmto problémom. Alebo ďalšia možnosť nejaký zápal močových ciest, ale to by boli aj iné príznaky.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby