Hot Spot

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hot Spot

Poslaťod deny » Ned 09.10.2016 10:41

Môže to byť hot spot? Prežijeme do zajtra k vetovi?
Zatiaľ pravidelne dezinfikujem. Uvažujem čím, ako čítam tému, všade niečo iné. Niekto betadine/ repík odporúča, niekto nie. Doma toho tak veľa nemám. Chcem niečo z lekárne, len fakt neviem čo. Vyzerá že ho to nebolí, možno trochu svrbí.. Ale zo včera na dnes sa to rozšírilo aj na druhej strane. :ua: A prečo na papuli? To je ale skôr taká rečnícka otázka.
Neprečítala som kompletne celú tému, lebo je toho fakt dosť, ale nikde som nenašla či je to nákazlivé? Pes - pes. Pes - iné zviera. Pes - človek? Ako veľmi treba obmedziť aktivity, keď sa pes tvári že je všetko ok. Treba sa vyhýbať ľuďom, psom?
Prílohy
20161009_102512.jpg
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Hot Spot

Poslaťod merri » Ned 09.10.2016 13:37

Deny nemal tam stipanec? My sme mali nieco podobne minuly rok, bol to najprv nenapadny stipanec asi od osy, lenze si to rozskrabala, do toho chytila infekciu a behom tyzdna to vyzeralo presne rovnako. Dostala atb, dezinfikovali sme betadinom, natierali kokosovym olejom, a chcelo to hlavne golier lebo si labami a suchanim sa o vsetko do toho zanasala stale bordel. Po nasadeni atb sa to zahojilo velmi rychlo. Ak to je to co sme mali my, tak to prenosne urcite nie je a ani obmedzovat aktivity netrebalo, odslapala si s tym dogtrek a okrem svrbenia si z toho nerobila vobec nic.

Obrázok
Obrázok

Odoslané z Lenovo S60-a pomocou Tapatalku
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Ned 09.10.2016 14:34

Deny, i když to bude hotík nebo jakákoliv reakce na poštípání od čehokoliv = NE, není to nakažlivé a přenosné.
Jen, když se to již rozběhne směrem dovnitř, vzniká zápal kúže a podkoží = je potřebné atb.

Co se týče hotíka, tak se mi "starým" osvědčeným zpúsobem (rada před lety od Pigie) podařilo letos vyléčit i hotík obříkovi na vajkách (obřík má 70kg a chlupú na rozdávání - jen pro představu). A ten zpúsob je - vystříhat (vyholit), vyčistit řepíkem, vysušit, vydesinfikovat Betadine (ředěné 1:10), vysušit. A stále dokola a držet stále v suchu a dávat bacha, aby si do toho drobec nešel.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod deny » Ned 09.10.2016 18:23

20161009_102520.jpg
Ošetrujem repíkom, betadinom (inak ďakujem aj za odpoveď na nepoloženú otázku, či treba riediť, lebo príbalový leták mi neporadil. Ako na osy, či komáre je u nás už dosť chladno, každopádne na 1000% to nevylúčim ale skôr nie. Pôvodne mi napadlo, či náááááhodou nechytil tú mačku, ktorá sa mu sem tam chodí promenádovať popred nos, keď je von, lebo ja som si to všimla až v sobotu ráno, len večer s ním bol brat a vravel, že v piatok večer tam mal malú ranku na jednej strane, a v sobotu ráno už na jednej strane veľký fľak a na druhej takú menšiu. Tak som to hneď dezinfikovala, s tým že ranka by sa zacelila, ibaže vôbec celý deň to mal dosť vlhké a mokvajúce. A najviac ma asi vydesilo, že aj v jednom kútiku oka mal malilinkú ranku, ale tá sa celkom ukľudnila. A too už som začala dosť intenzívne googliť, lebo viem že som to na df okrajovo videla. A ďalšie ráno na jednej strane ešte o niečo väčšia rana, tak to už fakt panika z mojej strany.
Uvidím asi v akom stave to bude ráno. Lebo teraz neviem či má zmysel mi ísť k vetovi alebo čo robiť.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Ned 09.10.2016 19:23

Běž k vetovi - stačí zítra. Kromě jiného, ať z toho vezme otisk (na sklíčko), stěr a i seškrab. Múže to i být infekce od té kočky. Jen to vše je hádání. Podle foto je tam už zápal. Vystříhej každý chloupek v ráně i naokolo. Ředěnou betadine ani řepíkem nic nepokazíš. Jen né jít do toho vatou (fáček nebo gáza je oki) a nedávat na mokvavé žádnou mast. Řepíkem vymýt, vše i s hnisem, vysušit a pak betadine + vysušit. To už je na lokální kortikoidy (je i mléko i vodička) a i popřípadě atb.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod deny » Ned 09.10.2016 19:36

Aj tá mačka je len hypotéza a čím ďalej uvažujem tým nepravdepodobnejšia. Samozrejme používam gázu, inak by sa mu to na tú ranu prilepilo. Zajtra zbehneme k vetovi. Ďakujem za rady, lebo keď sa to takto objaví prvý krát, keď človek fakt netuší čo sa stalo, a čo by to mohlo byť, tak je to dosť desivé.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Ned 09.10.2016 20:34

deny, když jsem se s hotíkem poprvé "seznámila" ( v r. 2013), tak to byla guča hnisu velikosti velké mužské dlaně (do té doby jsem ani nevěděla, že něco takového existuje). Obřík byl v té době nalezenec - magorek, takže při prvním ošetření u veta musel být naprosto uspán a při následném ošetření mnou doma, chtěl proskočit sklem ve vstupních dveřích :haha: .
A protože na hotíky trpí, tak v tom mám praxi a stále je ošetřuji tak, jak mi tehdy poradila Pigie - a s úspěchem.
Držím palečky :jop:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod bibika » Ned 09.10.2016 21:36

Málokedy sa hot-spot objavuje na chrbáte nosa. Určite zbehni zajtra ku vetovi nech mu urobí ster, neviem ako to vyzeralo na začiatku, lebo veľa kožných problémov hoci začne inak, sa druhotne zvrhne na bakteriálny zápal. Možno to začalo nevinným poškrabaním. Nezdá sa to možno, ale všetky dermo veci sú niekedy sakra ťažké na diagnostiku, veľa z nich sa prekrýva symptómami, preto najlepšie naživo v ambule. :smile:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Hot Spot

Poslaťod ivana1 » Pon 10.10.2016 6:51

deny píše:odpoveď na nepoloženú otázku, či treba riediť, lebo príbalový leták mi neporadil.

ako to, že nie? Čo mám doma, tak je to tam krásne rozpísané. Akurát treba dať pozor, že čo máš doma, lebo v lekárni mi minulý týždeň ponúkala aj iné balenie s inou koncentráciou, takže tam je zase riedenie potom iné...
BETADINE ® roztok sa používa buď koncentrovaný (neriedený) alebo riedený destilovanou vodou v pomere 1 : 10 alebo 1 : 100. Pred podaním injekcie, pred odberom krvi, transfúziou, infúziou, biopsiou alebo operáciou sa aplikuje prípravok v koncentrovanej (neriedenej) forme na neporušenú kožu a nechá sa pôsobiť 1-2 minúty.
Na dezinfekciu otvorených poranení, popálenín, bakteriálnych a hubových ochorení kože a na dezinfekciu slizníc sa, po porade s lekárom, používa 10% vodou zriedený roztok BETADINE ® roztok (riedenie 1:10).
Na dezinfekčný predoperačný kúpel sa používa 1% vodou zriedený BETADINE ® roztok (riedenie v pomere 1:100).
Riedenie prípravku BETADINE ® roztok sa robí vždy bezprostredne pred použitím. Zriedený roztok sa nesmie skladovať
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Hot Spot

Poslaťod lucik » Pon 10.10.2016 7:38

pravdepodobne furunkuloza, mali to dve moje baby - dostali ATB, do 3 dni sa to zacalo zlepsovat, ked to uz nemokvalo, tak kalciovu mast som im patlala.. jazvicky chvilu mali, ale po 3-4 tyzdnoch uz ani tie nie
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hot Spot

Poslaťod Buchťa » Ned 16.10.2016 8:46

Takže je opět u nás nastěhován hotík :hmm: . A opět obříkovi na jeho vajčiskách :ua: . Opět vyhlášena mobilizace a podnikáme opakované útoky :ach: .
Obřík je výjimečný :poklona: :pusa: - ošetřuji ho sama.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hot Spot

Poslaťod deny » Ned 16.10.2016 20:17

Obdivujem ťa. Takéto ošetrovanie zaberá mnoho času a energie. V našom prípade vyzerá, že nešlo o hot spot, dostali sme atb a zatiaľ sa zlepšujeme (veterinári v najbližšom okolí sú samostatnou kapitolou). Avšak to ošetrovanie je riadne náročné. Človek aby stále striehol či si tam nevŕta a to si nonstop do toho zasahoval labou... Nechápem ako to zvládaš keď máš takého obra a na takom chúlostivom mieste. Najhoršie keď človek nie je doma.. a Kobe mal stále chlpy v rane aj napriek golieru, ktorý sme prvé dni používali a strhávanie chrást máme na dennom poriadku.
Dúfam, že to rýchlo zvládnete :smile:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pon 17.10.2016 6:15

Deny, preco strhavate chrasty? A ak si do toho ide, tak by som nevahala a sup golier. Hugo bol na toto expert. Tri dni sa tvaril, ze mu to nerobi problem a na stvrty - len a len v noci, ked nan nik nedaval pozor - sup a prave suche zahojene chrastove miesta si postrhal a znova rozmokval. Ako mladsi to vobec nerobil, ako starsi mi to takto "ulahcoval"
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hot Spot

Poslaťod Elis » Ned 09.04.2017 20:59

dotaz -nikdy jsem to na psovi nemela -tak nevim -muze hotspot nebolet?
sundavani strupu -zkousel jste nekdo pouzit hydrogel?
a lecit bez oholeni?

objevilo se mi "neco" vcera na Kachneti -ted se to snazim prvne osetrit - je to zaschle, necha si to mazat. rozhodne se to nezhorsilo od vcera bez leceni...
tak ja nevim :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hot Spot

Poslaťod pigie » Pon 10.04.2017 4:55

Hotspot moze neboliet, moze nestvrbiet. Ja som ich na psovi nachadzala len tak, on mi nedal najavo, ze su tam :nwm: Aj liecit bez holenia sa da, ak to nie je rozsiahle a ak uz zasycha, pes si to nelize, tak kludne. Ja som tak robila nie raz. Hlavne teda mensie plochy a hlavne, ked mu este pomerne rychlo sa hojili.
Hydrogel som ale nepouzivala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby