Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: suchý nosík

Poslaťod bassetka » Uto 12.02.2008 19:32

Suchy nos este nic neznamena.Staci suchsi vzduch v izbe,kratky spanok,pocas ktoreho si neoblizne nos.Ak sa bojite,ze je to v dosledku ochorenia,odmerajte mu teplotu a budte v klude.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: suchý nosík

Poslaťod max » Str 16.04.2008 12:00

prave som si vsimla, ze moj maxik ma suchy nos ale natolko ze ho ma popraskany a kusok z neho mu naboku visi. Aj na okrajoch ho mam mierne rozstrapkany :ua: Moze to suvisiet s prekonami tej alergickej reakcie?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: suchý nosík

Poslaťod energitc » Pia 09.05.2008 15:49

ahojte,
sestrina 9 rocna fenka miesanca ma velmi suchy nos odkedy sme museli dat utratit mojho kokrika kvoli vekovym problemom(mal 17 rokov ).a odvtedy to je s nou s nufakom stale horsie,nedavno sme boli u veterinara a predpisal jej antibiotika ale sam sa priznal ze nevie od coho to moze mat.inak je absolutne ciperka,vitalna ziadny pes co sa vlecie na prechadzky a nemala zatial zdravotne problemy okrem tohoto.a tym suchym nufakom myslim uplne supinatenie,drsny suchy a popraskany.
co to moze byt?
ak je tu nejaky schopny zverolekar tak prosim poradte..
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Suchý nosík

Poslaťod tana » Štv 29.05.2008 18:26

Možte mi prosím poradit, čo je dobré aplikovat na suchý, popraskaný nos?
Náš hafan doteraz s tým nemal problém, ale odvtedy, čo sa oteplilo, začalo piect slnko, má už vyše týždna takýto nos :ua: A tiež objavil nové hobby, hraje sa na záhradníka (rýpe sa v hline) :lol:
Inak zdravotne je myslím v poriadku, stále vitálny a papat mu chutí...
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: suchý nosík

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 6:30

Tana aj si si odpovedala. Moji majú presne suchý nos keď sa hrajú na záhradníkov ta zemina vysušuje. To nič nie je oplachni a bude OK. Ja som si všimla, že mne rýpanie v zemi spôsobuje zádery na prstoch :ua: takže je to tou zeminou, ale krpcom to neprekáža a ja aspon viem, že zase niečo vyviedli :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: suchý nosík

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 9:28

Je to samozrejme aj teplom a suchom, ale tiež by som si z toho nič extra nerobila..
Môj si rypáčikom robí jamky v zemi kde sa potom vyvalí, takže tiež býva špinavý až za ušami :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Suchy nufak

Poslaťod penelope2066 » Ned 17.05.2009 10:22

Moj 4 mesacny yorkshir ma upne suchy nufak.Cim to moze byt?Moze to mat suvislost s tym,ze momentalne sme na ATB lebo sme prechladli a mame zapal mocoveho mechura?Mame predpisane kratke prechadzky,minimum fyzickej namahy a o tyzden na kontrolu.
Vcera nufacik suchy nemal a teraz mu ho chytim a je uplne suchy.
penelope2066
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Suchy nufak

Poslaťod Mackie » Ned 17.05.2009 22:33

ved pise, ze je na antibiotikach, takze podla mna to je bezpredmetne
aj zdrave psy maju niekedy suchy nufak, je to sice jeden z mnohych ukazovatelov zdravotnych problemov, ale sam osebe nemusi nic znamenat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Olizovanie nufaka

Poslaťod jandzik » Pon 20.07.2009 14:48

Ospravedlnujem sa ak sa to tu niekede vyskytuje ale dala som si to aj vyhladat a nic take mi nenaslo.

Mame doma westika ma uz rok a vsimla som si ze si obcas olizuje nos.Nostek ma vlhky a studeny tak newiem preco to robi ak nahodou viete tak poradte. :smile:
jandzik
Šteniatko
 
Príspevky: 54

Re: Olizovanie nufaka

Poslaťod meraja » Pon 20.07.2009 15:54

Toto robí každý pes.Ani neviem prečo,buď tam má niečo dobré prilepené alebo si ho zvlhčuje alebo si zlizuje soplíky.Ale nič hrozné.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Olizovanie nufaka

Poslaťod Offca » Pon 20.07.2009 15:58

Aaalebo komunikuje. Skús si všímať, či tým nechce čosi povedať, resp. KEDY si ho olizuje. Psy tým naznačujú napr. to, že prichádzajú v dobrom, myslia veci v dobrom, "nerob mi zle, ja som kamoš" a pod. Často vidieť napríklad na fotkách, keď sa im nezdá objektív a chcú tomu jednému kukajúcemu oku naznačiť, že oni vlastne nič :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Olizovanie nufaka

Poslaťod Amaguk » Pon 20.07.2009 16:02

Ak sa nemylim, tak o olizovani nufaka sme sa aj bavili niekde v tejto teme: viewtopic.php?f=9&t=2749&hilit=rec+tela
:no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Olizovanie nufaka

Poslaťod jandzik » Ned 26.07.2009 21:51

dakujem za rady :D ja uz som sa zacinala bat ze ci sa mu tam nieco nahodou nedostalo a nemoze to vybrat.... :D:D:D a zacnem si vsimat kedy to robi :D
jandzik
Šteniatko
 
Príspevky: 54

Re: Suchy nufak

Poslaťod dia76 » Štv 20.08.2009 18:24

ak má ňufák suchý iba občas, nevadí..ak by to trvalo dlhšie, tak to môžeš začať riešiť.
Ale aj môj pes má občas suchý ňufák..ak je veľmi teplo alebo z hocijakých iných dôvodov..a potom to samo prejde.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: suchý nosík

Poslaťod benusko1 » Ned 04.12.2011 20:43

energitc píše:ahojte,
sestrina 9 rocna fenka miesanca ma velmi suchy nos odkedy sme museli dat utratit mojho kokrika kvoli vekovym problemom(mal 17 rokov ).a odvtedy to je s nou s nufakom stale horsie,nedavno sme boli u veterinara a predpisal jej antibiotika ale sam sa priznal ze nevie od coho to moze mat.inak je absolutne ciperka,vitalna ziadny pes co sa vlecie na prechadzky a nemala zatial zdravotne problemy okrem tohoto.a tym suchym nufakom myslim uplne supinatenie,drsny suchy a popraskany.
co to moze byt?
ak je tu nejaky schopny zverolekar tak prosim poradte..
benusko1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ďalší

Späť na Choroby