Giardia a iné "jednobunkovce"

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod jokejana » Uto 19.11.2013 21:24

ukume píše:Gardie sme testovali pred 4 mesiacmi. Už zbierame trus na ďalšie testy. Pre istotu.

:jop:
Offtopic: Inak aspon podla mojho maleho vidiet dost rozdiel ked zerie granule a ked zerie maso. Mnozstvo exkrementov je mensie, pocetnost je nizsia po masa, ale najma po krmeni masom, vzdy grgal, natahoval sa, bol hyperaktivny, po masa nic take sme nezazili, vacsinou sa po zradle odporuca do pelecha a ide spat
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Barbor » Ned 23.02.2014 7:54

Ok, som v koncoch :ua:
Takze...nas peso hnackuje uz pomerne dost dlho (3mesiace?), stylom 3 tyzdne mi nic nic je, uplne normalna stolica...teraz sme na barfe, papa uplne normalne vsetko ok az sa zrazu zos*ere :ua: ale totalne, dame dietku, niekedy to je uz na druhy den zase ok, niekedy hnackuje 2dni, az voda v stolici...a zase sa vrati do rezimu normalneho na 2-3-4tyzdne.
Doma to uz je neunosne :nono: vcera v noci aj rano :kak: po celej kupelni a chodbe, dnes rano to iste...zeby tam mala nejaky "hlien" som si nevsimla. Ani ked ma normalne :kak: tak nemava, iba niekedy ale davala som tomu za pricinu mliecne vyrobky napr (niekde som to tu citala)
Som v koncoch, preto som presla na barf-predtym sme mali orijen z ktoreho vrat vela psov hnackuje, myslela som ze to je tym.. :ua:
Myslite ze by to mohli byt giardie????? V takychto intervaloch mavat hnacky????
Idem zbierat :kak: na koprologiu...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Fraga » Pia 07.03.2014 23:02

Takže Bonny to má tiež... Od šteňaťa, ale nie stale resp. veľmi nepravidelne riedka stolica občas hutná, ale s hlienovitým povlakom s ružovým krvavým nadychom... Keďže to nebolo nejak pravidelné ani prehnané nevenovala som tomu nejak pozornosť, (trus na vyšetrenie som dala hned ako som ju doniesla od chovateľky a som videla že s nou niečo nie je v poriadku - ten hlien na :kak: ... ale vysledok bol negatívny... tak neviem či na tohto parazita vyšetrenie nerobili alebo to tam práve vtedy nebolo ale tiež sme zbierali tri dni...) cpala som ju Pangaminom, boli sme na injekciach, ktoré mali podporiť trávenie, skúšali sme rôzne konzervy aj granule ale vysledok stale ten isty...ale má už 14 mesiacov a stále sú tieto stavy a čo ma sere najviac vyzera tiež ako z koncentráku a pritom dostáva energetické granule a to že sme ich pomenili kopy, stále na vzhlad rovnako vychudnutá. Tak som sa rozhodla že ideme vetovi nech to nejak rieši... po obkecaní príznakov mi povedal, že môže isť o Giardie a dostali sme ATB na 10 dní potom máme príst povedať či sa niečo zmenilo... Keďže chcem o tom vedieť viac prečítala som celú tému, ale neviem či má niekto také príznaky ako my, že pes ani nemá chuť žrať... Bonny od šteňaťa teda Nulovú ako sme ju doniesli prvé tyždne sme mysleli že zdochne od hladu, vychudnutá bola už ked som ju doniesla... naučená bola len na kekse, maso absolutne nie, granule dve tri a bola nažratá čo na weimara je dosť slabé a takýmto spôsobom granule v miske aj dva dni nie je nič neobvyklé... zobrať misku a vyhladovať ju nepomáha berie to ako jeden normálny den ked sama nežerie... Tak isto nemá ani snahu pažravosti voči Eme na to sa ma pýtal aj veto... Bonne je u riti ak jej jej porciu zožere Ema ešte jej podakuje... Ema je ako sud a Bonny ako z koncentraku :ua: tak som zvedava či sa to spraví s ATB... suka nema chut žrať... Majú aj vaše psy s touto diagnozou nechutenstvo? Bonny nevracia po žradle ako takom, ale žere travu na tony a az potom hodí šlehu... :nwm: :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod MisheliQ » Pia 11.04.2014 17:49

,,Jestliže je diagnostikována Giardia, ujistete se, že je potvrzená mikroskopickou skouškou, Extrakt z grapefruitových semen (GSE) tento patogen často odstraní. Používejte jej deset až čtrnáct dnu. Homeopatická léčba muže také puspet zlepšením imunity. Budete-li pokládat léčbu medikamenty za potrebnou, penicilin-G je často docela účinný a mnohem bezpečnejší než Flagyl (metronidazol), který je nejčasteji predepisován, prestože je mnohem toxičtejší."
z knihy Homeopatická léčba psu a koček, Dr.Don Hamilton
(a čo som našla tak Flagyl je vlastne synonymum pre metronidazol, wiki)

dávkovanie GSE http://www.greposept.com/grepo.php?verz ... 4_09&sub=4
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod maira6 » Pia 11.04.2014 19:59

MisheliQ píše:,,Jestliže je diagnostikována Giardia, ujistete se, že je potvrzená mikroskopickou skouškou, Extrakt z grapefruitových semen (GSE) tento patogen často odstraní. Používejte jej deset až čtrnáct dnu. Homeopatická léčba muže také puspet zlepšením imunity. Budete-li pokládat léčbu medikamenty za potrebnou, penicilin-G je často docela účinný a mnohem bezpečnejší než Flagyl (metronidazol), který je nejčasteji predepisován, prestože je mnohem toxičtejší."
z knihy Homeopatická léčba psu a koček, Dr.Don Hamilton
(a čo som našla tak Flagyl je vlastne synonymum pre metronidazol, wiki)

dávkovanie GSE http://www.greposept.com/grepo.php?verz ... 4_09&sub=4


Tak to je skvelé pripomenutie - Citrovital - výťažok z grapefrutových semien - skvelý prostriedok na dezinfekciu, je dobré vedieť o ďalších možnostiach využitia... :yes:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod MisheliQ » Pia 11.04.2014 20:39

Offtopic: :)) je citrovital aj citricidal a neviem čo ešte
(ja mám doma GSE zo zahraničia a neviem si ho vynachváliť, používam ho aj ja a teraz ho začnem dávať i psom)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod maira6 » Sob 12.04.2014 7:23

Misheliq, aj ja. Už to mam pridané na poličke psích prípravkov.... Vďaka za túto informáciu. :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod elfinka » Pia 06.06.2014 13:35

Pes je zase na praskoch a ja som z neho na prasky, koprologia mi ziadne giardie nenasla - aka je sanca, ze sa pri zbierani 1.-3.-5. den, 3 ulovky za den proste "vyhlo" tym najditelnym castiam?

Rozmyslala som aj, ze by som donho zacala preventivne cpat nejaku prirodnu vec, ze sak ked to je nieco ine tak to aspon neublizi, ale nejak som nasla vyskum podla ktoreho ta yucca asi uplne nefunguje:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11358624
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod maira6 » Pia 06.06.2014 17:44

elfinka, a nejaké očkovanie na to nie je...? načo prírodné veci...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod elfinka » Pia 06.06.2014 18:50

Ockovanie na to je, ale na giardiu sa neumiera v 50% pripadoch, na rozdiel od psinky a parvovirozy, pripadne v 100% v pripade besnoty :no:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod zuzka:) » Pia 06.06.2014 19:48

elfinka píše:Pes je zase na praskoch a ja som z neho na prasky, koprologia mi ziadne giardie nenasla - aka je sanca, ze sa pri zbierani 1.-3.-5. den, 3 ulovky za den proste "vyhlo" tym najditelnym castiam?

je možné, že sa giardie naozaj nenájdu, ani ked sú vzorky dobre zbierané. v tomto sú giardie naozaj blbé. a aké má vlastne problémy?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod elfinka » Pia 06.06.2014 20:10

Hnacka, hlien. Velka velka hromada hlienu (chvilami pol na pol normalny obsah / hlien), bez primesi krvi. Po nasadeni diety kura+ryza rozvarena s mrkvou hlienu ubudlo a :kak: je rozhodne lepsie, akurat sa mu to takto vratilo uz treti krat :prd: Vzdy tak po tyzdni barfovania zas to iste.
Jo, a jest mu chuti, akcny je, netvari sa ze by ho nieco trapilo. Len mna teda celkom dost trapi cely byt o :kak: kazdu druhu noc :aaa:
U veterinara sme s tym uz 2x boli (a 1x sme len volali a dostali odporucenu tu dietu, pomohla do doby kym som prvykrat nepridala nieco ine nez dietne jedlo)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Bad » Pia 06.06.2014 20:30

Elfinka, pro giardie jsou typické " tři kapky na závěr", podle toho jsem to poznala u Ariba. Jako podpůrnou léčbu měl chlorellu pyrenoidosu. Ten hlen ve stolici může být příznakem mnoha problémů, i mechanického poranění střeva,salmonely, příčinou průjmu mohou být přemnožené E. coli (měl Bady)....
Předpokládám, že jsi měla vyžádáno vyšetření přímo na giardie, u nás to není součástí běžné koprologie.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Barbor » Pon 17.11.2014 9:53

Vyborne...opat sa hlasime k giardii :winner: :pac:
Ešte sice iba od dnes zbierame :kak: na rozbor ale...som o tom presvedcena na 100000% ze to bude ono. Vcera sa vykadila v kupelni. Vonku tiez divna konzistencia. Hlien prenadherny. A ako pise aj Bad-tri kvapky na zaveri. To som si tiez vsimla uz vtedy ked mala giardie 1x
Musim uz zacat riesit to požieranie mačacich :kak: vonku pretoze si myslim ze to ma jedine z toho... :hmm:
Moja otazka ale...ak dame :kak: na rozbor giardii, najdu tam aj obyc cervy? Dlho sme uz neodcervovali...tak nech tu koprologiu mame aspon 2v1
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Buchťa » Pon 17.11.2014 10:44

Barbor, tak to je mi líto :ua: .
Zavolej si na vet.ústav - tam ti řeknou. Myslím si, že kompletní vyšetření není problém udělat. Dávala jsem sem link s veškerými info, tuším pro Lenli, jen ho nemohu najít :ua: .

EDIT - našla jsem to :jupi: - viewtopic.php?f=11&t=795&p=1127285#p1127254
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby