Krv v stolici

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krv v stolici

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2015 18:33

No ved, ze prave pri kostiach si to viem predstavit, ale on prave s kostami problem nema. Ja som u Huga mala tiez ten problem, ze par krat zozral kosti a nechcel maso... A kosti uz bolo na neho privela, tak to bolo ine. Ale toto je normalne mazlave :kak: , ktore je proste len siroke a ma problem ho vykadit. Kosti nikdy nemal predtym, len drzky, nejde mi to do hlavy proste. Keby vzdy, ale fakt len dva krat sa stalo a drzky mava tak raz do tyzdna.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krv v stolici

Poslaťod petra b » Pon 20.07.2015 22:46

v případě zvláště opakovaného nálezu krve ve stolice neodkládejte návštěvu veterináře, může to být banální záležitost, třeba o podráždění konečníku, ale může jít např. o hemeroidy jako u lidí, avšak i rakovinu
petra b
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 523

Re: Krv v stolici

Poslaťod denktenk » Ned 06.11.2016 14:51

moj pes ma uz par tyzdnov problem s hlienom v stolici a ma obcas aj krv. mal panacur na 5 dni a entizol na 7 dni. tyzden bol pokoj, a hlien zacal zase. psa bezne krmim vetamix zmesou hovadzie s kuracim(z ineho hnackuje je na toto zvyknuty roky) kde su aj pomlete kosti.

a vykakal mi toto co je v prilohe. tak ma napada ze ci tie bielozlte bodky co su v tom hovienku nemozu byt paraziticke vajicka. normalne by som si myslel ze su to nestravene kosti alebo ryza, ale tak vela a vsetky v podobnom tvare a velkosti? a je mozne ze ma nejakeho parazita co produkuje vajicka aj po terapii panacurom a entizolom?
Prílohy
IMG_20161104_205526.jpg
denktenk
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Krv v stolici?

Poslaťod Ivanka_vk » Uto 28.01.2020 21:51

Našej 5 mesačnej slečne sa dnes podarilo vykakať doma. Najskôr bola stolica normálna a potom zo seba ešte na viacerých miestach vytlačila niečo ako krv a strašne to zapáchalo. Je pravidelne odčervovaná aj očkovaná, žerie len granule, aj to nám dlho trvalo, kým sme našli tie správne, lebo zo všetkých mala vetry... Čo to môže byť? A z čoho keď nič nežrala, čo by jej mohlo uškodiť?
Prílohy
received_183836789484166.jpeg
Ivanka_vk
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Krv v stolici?

Poslaťod elfinka » Uto 28.01.2020 21:59

Ockovanie neni 100% ochrana a pravidelne odcervovanie tiez nie - staci aby stena olizalo parazity vonku 3 dni po odcerveni a bude zacervene napriek pravidelnemu odcervovaniu.

Toto mi uz pride ako pomerne vela krvi v stolici, to chce veterinu - ak je inak v pohode tak rano, ak by zacinala byt malatna alebo mala moc zvysenu teplotu, tak aj pohotovost.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Predchádzajúci

Späť na Choroby