Cavalier kŕče

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Cavalier kŕče

Poslaťod Vladimíra1 » Uto 28.05.2019 10:04

Dobrý deň, mám psíka Cavalierika (skoro 7 rokov), ktorý v decembri bol na operácii, pretože veterinár objavil močové kamene. Všetko bolo dobre až raz večer sme zbadali, že ho ťahá na bok a neskôr mal aj záchvaty. K veterinárovi chodíme pravidelne každý týždeň odvtedy a on sám už ani nevie čo mu môže byť. Ma nasadené lieky na epilepsiu, srdce a na dýchanie. Záchvaty už nemáva, ale skôr nás trápi to, že on ako keby sa dostával do krču, chrbticu má do zhrbenú do tvaru C, a pri pohybe strašne plače. Našla som na internete syndróm episodic falling, a ma niektoré príznaky. Ma niekto rovnaký problém? Už som bezradná a bojím sa o neho. :plac: Myslíte si, že to môže spôsobovať aj napr. strach z odlúčenia ? Ďakujem.
Vladimíra1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cejkov

Re: Cavalier kŕče

Poslaťod Lindchen » Uto 28.05.2019 10:17

Treba postupovať od najpravdepodobnejších príčin a nevymýšľať diagnózy z netu. Zbehnite za neurológom do TN, bolestivosť môže pochádzať od chrbtice. Ten urobí základné vyšetrenie a MRI.
Tiež dajte urobiť sono, ak ste nerobili, pozrite, či je všetko OK v brušnej dutine, cudzie teleso, vnútorné zranenia, nádor, čokoľvek. Tiež pozrite prostatu, či nie je zväčšená prípadne či na nej nie sú zmeny, to tiež môže byť veľmi bolestivé.
RTG by tiež nebolo odveci.
Držím palce.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cavalier kŕče

Poslaťod Vladimíra1 » Uto 28.05.2019 10:20

Keďže mal tie močové kamene, tak pravidelne mu dávame robiť ultrazvuk. Sú to stavy, keď je týždeň v pohode a neskôr príde na neho táto bolesť. Ďakujem za odpoveď.
Vladimíra1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cejkov

Re: Cavalier kŕče

Poslaťod Efa » Uto 28.05.2019 10:55

Vladimíra1 píše:.... a on sám už ani nevie čo mu môže byť. Ma nasadené lieky na epilepsiu, srdce a na dýchanie.....

... lieky ktoré psík užíva boli nasadené na základe aj relevantných nálezov? alebo je to len vylučovacím spôsobom? ... ja by som radila zájsť za odborníkom a spraviť mu v prvom rade kvalitné neurologické vyšetrenie...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Cavalier kŕče

Poslaťod Vladimíra1 » Uto 28.05.2019 11:14

Tak na tie záchvaty dostal Phenoleptil 12,5 mg. Mal problémy so srdiečkom, pretože mu neskutočne silno búšilo a bol aj taký zadychčaný tak preto mu nasadil ostatné lieky. Začiatkom mája dostal železo na anémiu, pretože to bolo jediný zlý výsledok čo mu vyšiel z krvi.
Vladimíra1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cejkov


Späť na Choroby