DBK u šteniatka

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

DBK u šteniatka

Poslaťod KatkaT » Sob 06.10.2018 13:42

Ahojte,
nášmu 6 mesačnému šteniatku Quidovi ( kríženec zlatého retrievera a niečoho evidentne väčšieho) diagnostikovali ťažkú DBK na oboch stranách. Už v 4 mesiacoch sme boli u veterinára s tým , že nejako ťažšie chodí (ako taký macko), pozreli ho ale záver bol taký, že strašne rýchlo rastie a sa vyvíja, máme dodržiavať kvalitnú stravu neprejedať ho a nepresiľovať a je vysoko pravdepodobné, že sa to spraví a v 8 mes. máme prísť a pôjde na rtg....

Začali sme mu tak dávať aj vitamíny na kĺby (chondro maxi). Vyzeralo to, že sa lepší, no jedného dňa začal krívať na pravú labku.. išli sme s ním teda zase k veťošovi ten nás poslal na rtg a tam sa ukázala dysplázia.. povedal, že je to zlé a za normalných okolností radí takéhoto psíka utratiť, dal nám však kontakt na ortopéda. tam rtg zopakovali lebo sa im niečo nezdalo no, nanešťastie, diagnózu potvrdili.

Ideálne riešenie je výmena oboch BK, alternatívne je na jednu labku DARtroplastika na druhú resekcia hlavice femuru... alebo uspatie....
Čo sa týka výmeny BK je to finančne náročná operácia a zatiaľ som na slovensku našla len jednu kliniku BENETT v BA... neviete mi niekto poradiť kde tento zákrok na SK ešte robia ?

Čo sa týka zvyšnych dvoch, máte prosím nejaké skúsenosti ?

Quido sa po druhom rtg úplne pozbieral, behá ako šaleňáčik ,už druhý týždeň nekríva... kebyže nevidím RTG neverím, že mu niečo je.. jediné, čo je na ňom vidno, je že ťažšie vstáva

Quida veľmi ľúbime a chceme mu pomôcť, aby s nami bol čo najdlhšie ale nie za každých okolností (teda ak by mal trpieť...)

Za každú reakciu budem vďačná...
Prílohy
43151004_10211819585066583_6441337649822171136_n.jpg
KatkaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod Elis » Ned 07.10.2018 19:29

jedine, co vim, tak nahrada kloubu se nedoporucuje u velkych plemen.
jinak asi opravdu jen konzultovat s vety - nestacil by mi názor jen jednoho.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod Bad » Ned 07.10.2018 19:38

Katko, mohu doporučit MVDr. Nováka, Abvet, ČR, Bohumín :
http://www.abvet.cz/
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod pigie » Pon 08.10.2018 16:44

Katka, len ti chcem dat nadej, ja som mala so svojim podobny osud. Tiez som riesila od 4 mesiacov jeho nohy, este aj predne na ktorych bola DLK a na ramene osteochondroza... Tiez mi ho poradili utratit po vzhliadnuti RTG. Dozil sa 12 rokov. Nemozem povedat, ze to bolo vzdy vesele, uzil si s bolestou svoje, ale nebol z toho nejak zdrveny. Ak nohy boleli, tak sa povaloval a ked neboleli, tak normalne fungoval, niekedy az viac akoby bolo vhodne. Urcite konzultuj s viacerymi vetmi a hlavne, k comu som dospela ja. Ta moznost psika utratit, ked bude zle, je tu vzdy. Ale aj moznost dat mu sancu prezit svoj zivot najlepsie ako mu vies poskytnut. Ja som sa rozhodla pre B, lebo teda mne na utratenie rozhodne nevypadal, aj ked sa veti tvarili kyslo, ze nas to dobehne skoro... Nuz skoro... Dozil sa viac ako niektori psi so zdravymi nohami. Nie je to jednoduche, ale nehadzala by som flintu do zita ani nahodu. Drzim palce! Najlepsie bude psika drzat osvaleneho a chudsieho, s operaciou neporadim, ja som do ziadnej nesla, u nas aj tak najvacsiu zlobu robili lakte, tie bedra sa pritom len tak viezli ako podruzny problem, lebo vacsiu zataz nesie pes na prednych.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod clupko » Uto 09.10.2018 8:10

tiez by som konzultovala s viacerymi odbornikmi. aj ako pise pigie, nehadz flintu do zita, kym ste este neskusili ine moznosti.
ca sa tyka vymeny klbu - no, bolo by to treba este nastudovat a mozno by som sa dala presvedcit, ale s tymi informaciami, co mam teraz, by som do toho asi nesla.
vela plavat, rehabilitovat, nasvalit psika, nech je radsej chudsi, nedovol mu nahanacky, prudke aporty, skakanie. skuste fyzio alebo hydroterapiu. drzim palce :jop:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod KatkaT » Uto 09.10.2018 19:49

pigie píše:Katka, len ti chcem dat nadej, ja som mala so svojim podobny osud. Tiez som riesila od 4 mesiacov jeho nohy, este aj predne na ktorych bola DLK a na ramene osteochondroza... Tiez mi ho poradili utratit po vzhliadnuti RTG. Dozil sa 12 rokov. Nemozem povedat, ze to bolo vzdy vesele, uzil si s bolestou svoje, ale nebol z toho nejak zdrveny. Ak nohy boleli, tak sa povaloval a ked neboleli, tak normalne fungoval, niekedy az viac akoby bolo vhodne. Urcite konzultuj s viacerymi vetmi a hlavne, k comu som dospela ja. Ta moznost psika utratit, ked bude zle, je tu vzdy. Ale aj moznost dat mu sancu prezit svoj zivot najlepsie ako mu vies poskytnut. Ja som sa rozhodla pre B, lebo teda mne na utratenie rozhodne nevypadal, aj ked sa veti tvarili kyslo, ze nas to dobehne skoro... Nuz skoro... Dozil sa viac ako niektori psi so zdravymi nohami. Nie je to jednoduche, ale nehadzala by som flintu do zita ani nahodu. Drzim palce! Najlepsie bude psika drzat osvaleneho a chudsieho, s operaciou neporadim, ja som do ziadnej nesla, u nas aj tak najvacsiu zlobu robili lakte, tie bedra sa pritom len tak viezli ako podruzny problem, lebo vacsiu zataz nesie pes na prednych.


Ďakujem ! a nikdyy ste nerozmyslali nad ziadnym chirrurgickym zakrokom ?
KatkaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod KatkaT » Uto 09.10.2018 19:51

clupko píše:tiez by som konzultovala s viacerymi odbornikmi. aj ako pise pigie, nehadz flintu do zita, kym ste este neskusili ine moznosti.
ca sa tyka vymeny klbu - no, bolo by to treba este nastudovat a mozno by som sa dala presvedcit, ale s tymi informaciami, co mam teraz, by som do toho asi nesla.
vela plavat, rehabilitovat, nasvalit psika, nech je radsej chudsi, nedovol mu nahanacky, prudke aporty, skakanie. skuste fyzio alebo hydroterapiu. drzim palce :jop:


z toho co som zatial konzlutovala s viacerymi /na svk a v cr/ by som do toho aj isla ale je to dost nakladne na oba klby v momentalnej situacii ale stale to riesime .. :) kazdopadne dakujem velmi pekne za podporu .. nie som ochotna akceptovat najhorsiu moznost...
KatkaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod KatkaT » Uto 09.10.2018 19:52

Bad píše:Katko, mohu doporučit MVDr. Nováka, Abvet, ČR, Bohumín :
http://www.abvet.cz/


dakujem za tip, pana dr. som kontaktovala a onzlutovala mozem len ocenit jeho pristup a ochotu :)
KatkaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod pigie » Uto 09.10.2018 20:39

Silne som uvazovala o denervacii klboveho puzdra na zadnych v zrelom veku, nie u stenata, ci do toho ist este pred starobou, ale nechala som to potom tak. To jedine ma mata, ze mozno som do toho mala ist a mal by isto bezbolestnejsiu starobu :ua: Na prednych si operaciou presiel, vyberal sa mu zlomeny vybezok na lakti, tam mal uz velku artrozu na oboch nohach vo veku troch rokov, len teda nahrada laktoveho klbu mozna nebola, tam sa viac urobit nedalo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod KatkaT » Štv 18.10.2018 17:43

Dnes sme začali hydroterapiu spoluu s balančnými cvičeniami.. :) dali nám dobre vyhliadky do budúcna tak budeme veriť a makať :)
Prílohy
44321822_311981682952836_2677320576095223808_n.jpg
KatkaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod clupko » Pia 19.10.2018 7:46

super! nech sa dari! :jop:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod Elis » Pia 19.10.2018 8:06

za me fajn rozhodnuti :yes:
ty rehabky maji smysl
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod pigie » Pia 19.10.2018 14:31

Drzim palce! Bude to fajn, bojovat sa oplati :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DBK u šteniatka

Poslaťod KatkaT » Ned 21.10.2018 19:56

Ďaakujem :) občas sa ozveme ako nám to ide ale po prvom "plávaní" je evidentne ešte štastnejší :) začali sme aj s Alavisom tak možno aj to pomohlo :) .. chcela som sa ešte opýtať aké granule odporúčate?
KatkaT
Okoloidúci
 
Príspevky: 6


Späť na Choroby