Nestabilita a trasenie hlavy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod Lindus661 » Str 27.06.2018 21:42

Ahojte,

Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Mám 5 mesačného yorkshire teriéra. A mame s ním problém či už ke to trasenie hlavičkou nie stále a v určitých situáciách je to dosť intenzívne. A druhým problémom čo sa mi zdá byt závažnejší je že nevie udržať stabilitu na zadných nozickach a padá nám do strany. Prosím ak ste sa s danými problémami stretli aj vy budem rada za každú odpoved a radu.
Lindus661
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod wer » Štv 28.06.2018 6:34

Navstivte neurologa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod pigie » Štv 28.06.2018 6:38

MVDr. Palus, Trencin. A inde by som ani nesla. A spravanie natocit pre veterinara aj na video, ak to nerobi stale.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod mart.ina » Štv 28.06.2018 11:20

A premyslieť, či sa to nezhoršuje po nakŕmení. Pretože jorkšír je predisponovaný na portosystémový shunt. Ale to samozrejme nevylučuje potrebu poriadneho vyšetrenia u veterinára.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod mtzachy » Pon 23.07.2018 10:03

Dobry den, boli ste uz u neurologa? Ako to s havkom pokracuje.
Nechcem vas strasit ale nasa civava zacala mat od 1,5 roka podobny problem.. Diagnostikovali mu zapal mozgu. MvDr Paluš v trencine. Odporucam navstivit ak ste tak neurobili cim skor tym lepsie ak to bude neurologicky problem... Zial nas psik je uz na tom tak ze druhy tyzden je mimo zle chodi nereaguje a je apaticky nezaberaju kortikosteroidy a ani chemoterapia...tak uz ostava len jedno aby sa netrapil chuda teraz ma len dva roky. Ale vy mozete mat uplne nieco ine no nasmu to zacalo tou zlou chodzou...mysleli sme si ze ma len nieco s nohami a nakoniec meningoencefalitida neznameho povodu....
mtzachy
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod Lindus661 » Pon 23.07.2018 16:10

So psikom sme absolvovali neurologické vyšetrenie v Trenčíne a bol mu zistený hydrocefalus. Ale už v takom štádiu že 70% mozgu tvoril mozgovo-miechovy mok. Psík nám 2 dni po návšteve pána doktora aj umrel :( nestihol sa dožiť ani pol roka .
Lindus661
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Nestabilita a trasenie hlavy

Poslaťod mtzachy » Pon 23.07.2018 16:30

To je mi luto...drzte sa
mtzachy
Okoloidúci
 
Príspevky: 20


Späť na Choroby