Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospalosť

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospalosť

Poslaťod Lindchen » Str 02.05.2018 11:33

Ahojte, včera som spozorovala zvláštne správanie, idem sa poradiť, či niekto niečo viac o tom neviete.
Arisiak stojí, pozerá do nikam a zrazu stráca rovnováhu a vyzerá, akoby zaspával. Oslovím ho, pozerá na mňa akoby ma nepoznal, oslovím znovu, pohladím a vyzerá byť ok. O pár hodíjn neskôr ideme cez cestu a uvažuje, kadiaľ má ísť. Akoby chvíľku nechápal, kam ideme alebo že ma má nasledovať. Takto sa bežne správa po sedácii, po preberačke, keď ešte nie je celkom pri zmysloch. Ale teraz nič uspávacie nemá, ani lieky proti bolesti.
Bubino bol za posledné 4 týždne 3x sedovaný a o 2 týždne ide do hlbokej anestézie, môže ísť o niečo vážne? Nieže sa mi nepreberie, preboha.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod wewerica » Str 02.05.2018 12:15

Náš Maco mal v starobe to isté. Ja som tomu hovorila že ma Alzhaimera, ale nebolo to nič vážne proste len zabúdal kde je, čo robí, kam ide, čo chcel ísť robiť. :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod Lindchen » Str 02.05.2018 12:18

Ale Arisiak nie je ešte moc starý :ua: . To nejako skoro by bolo, či?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod wewerica » Str 02.05.2018 13:05

Kolko ma rokov? U Maca toto prebiehalo asi dva roky vkuse
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod Lindchen » Str 02.05.2018 13:10

Má 11.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod Sim » Str 02.05.2018 13:24

Čarlo mal takéto nevidím-nepočujem-nevnímam stavy v horúčavách po nejakej jeho vlastnej zvýšenej aktivite (rozumej teším sa ako blázon, musím lietať na plný plyn ako blázon :pac: ) Ale teda potom to viedlo k tomu akoby odpadával, tak to asi bude niečo iné
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod wer » Str 02.05.2018 13:40

Lindchen píše:Ale Arisiak nie je ešte moc starý :ua: . To nejako skoro by bolo, či?

pes je senior tak od 8 rokov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod pigie » Str 02.05.2018 13:44

Hugo to mal skor ako v 11... uz hadam od 9 tieto stavy. A cim starsi, tym horsie to bolo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod ivana1 » Str 02.05.2018 16:45

Hoshiko pol roka pred smrťou napr. vošla do výťahu prednými packami a myslela si, že je ok, môžeme ísť. Že mala zadné nohy von z výťahu...

Inak uspávačky a sedácie nerobia dobre ani ľuďom. Moja mamka po operácii šla rýchlo dolu vodou s rozmýšľaním...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod majjuna25 » Str 02.05.2018 16:55

Lindi, moc neviem poradiť, ale pripomenulo mi to kamoškinho psa - bývali sme spolu, on mal vtedy cca 11-12 rokov - inak zdravý pes. Občas (niekedy aj každý deň, niekedy sa to nestalo i pár týždňov) ostal stáť/sedieť pred stenou/skriňou, neprítomne čumel pred seba alebo na zem a moc nereagoval, niekedy vyzeral, že zaspáva a padne. Najradšej to robil na chodbe, čiže ani nie vo svojej izbe, kde býval s paničkou. Vydržal tam aj hodinu. Sme hovorili, že Alanko má depresiu...netušíme, čím to bolo, ale nedávno som počula, že toto robia psy, ktoré bolí hlava :nwm: - sedia, stoja blízkou tvárou k nejakej stene a čumia... Ale to asi nebude úplne Ariskov prípad, netuším. Určite by som kontaktovala Paluša, natoč mu to na video a pošli mu to (asi k nemu ide Arisko na operáciu?), čo si o tom myslí...
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod Slausa » Str 02.05.2018 18:16

Zmizol mi príspevok :au:

R toto robí občas tiež, ide niekam, zasekne sa a pozerá zmätene okolo seba. Pripisujem to nejakému psiemu alzheimerovi. Má 12 a zdá sa mi, akoby pomaly hluchol :plac:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod Margita » Str 02.05.2018 19:25

Derik maval take stavy a vecer pred tym nez zomrel bol riadne dezorientovany...o jeho dg vies ale tak nechcem strasit
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Dezorientácia, zmätenosť, porucha rovnováhy, náhla ospal

Poslaťod Lindchen » Štv 03.05.2018 6:35

Ďakujem ľudia. Do steny pozerať nezvykne alebo oprierať sa hlavinkou. On pozerá skôr do diaľky, do priestoru, zahľadí sa ako človek občas. Ale "vadí" mi na tom tá strata rovnováhy/"zaspávanie", to je také čudné. :nwm: Občas má aj také prázdne oči, akoby ma nespoznával alebo nechápal, čo sa deje. Včera potrhal mačičkine hračky, ale to mohlo byť aj z nudy, lebo ho už nebaví chodiť pomaličky na vodítku. Zle spí, často sa budí, ale tak to tiež môže byť z nevybitia, našťastie v noci spí dobre. Offtopic: Chudák, včera mi priniesol fitness činky (každá má 1 kg :oo: ), ako chcel strašne niečo robiť. :plac:

Chcela som natočiť, ale to sú také mikro epizódky a zatiaľ pomerne zriedkavé, že nemám šancu. Vyruší ho hociaký podnet, napr. že vyťahujem mobil a už je to preč. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať a Palúšovi určite dám vedieť.

Offtopic: Nechcem starého psa. :plac: Strašne sú milí, ale toto večné hľadanie čo mu je, čo zas má, rieišť/neriešiť, už som z toho celá paranoidná. :ach: Neviem, či ho moc sledujem a "vymýšľam" alebo mám hľadať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Choroby