Pľúca - prechladnutie či degenerácia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Pľúca - prechladnutie či degenerácia

Poslaťod Ayra333 » Uto 13.02.2018 17:35

Asi mesiac sa už snažíme Ayru dostať z prechladnutia a kašlania. Už vybrala troje antibiotiká + sirupy na imunitu + sirup proti kašlu. Včera nám bolo s manželom oznámené, že nám Ayrinka umiera. Že lieky nezabrali, takže to nebude prechladnutie, ale degenerácia pľúc. Nikdy predtým sa jej neprejavil žiaden problém s pľúcami. Povedali nám, že sme možno nezbadali príznaky. Čomu sa nám ťažko verí, keďže naše psy s nami žijú v domácnosti, obvykle doslova na gauči. Podla RTG snímkov kde sú jasne vidno biele časti určil lekár nepriechodnosť, preto sa pes dusí a chrčí. Prosím vás, vedeli by ste mi niekto odporučiť veterinára, s ktorým máte skúsenosť ohľadne diagnostiky choroby pľúc? Chceli by sme to ešte prekonzultovať s iným veterinárom o ktorom naozaj vie niekto povedať, že tak Tento sa venoval psovi ohľadne pľúc a pomohol, resp. urobil dosť pre psa. Kým sa s tým začneme zmierovať, chceli by sme ešte iný odborný posudok. Ayrinka chrčí stále viac,takže nám ide o čas :plac: Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Ayra333 dňa Uto 13.02.2018 17:46, celkovo upravené 1
Ayra333
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Pľúca - prechladnutie či degenerácia

Poslaťod Slausa » Uto 13.02.2018 17:45

Zvláštny prístup...
Hlavne sa nevzdávaj, byť tebou aspoň napíšem iným vetom otázku. čo je pre jedného stav na umretie môže byť pre iného úplne obyčajná nádcha.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pľúca - prechladnutie či degenerácia

Poslaťod mart.ina » Uto 13.02.2018 20:19

píšem ti súkromnú správu
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Pľúca - prechladnutie či degenerácia

Poslaťod halo » Uto 13.02.2018 23:45

Odporucam zobrat snimky RTG a navstivit dalsich zverolekarov , skusit aj onkologiu. Minuly rok mi odisla fenka NO. Absolvovali sme vsetky potrebne vysetrenia a zaver bol ranovina pluc. Podla RTG bolo zasiahnutych tak 90% a operacia nepripada v uvahu. Proste koniec. S tym som sa odmietal zmierit a tak sme chodili dalej. Nakoniec sa ukazalo je to nador na brzliku, co je taky mini organ pri plucach ktory narastol do obrovskych rozmerov a "zatienil" pluca. Sposoboval problem s dychanim a krvnym tlakom. Zasadne bolo ze to je riesitelny problem ktory v pripade tymonu vedie k 100% uzdraveniu psa! Skoncili sme na onkologii vo viedni. Zial prisli sme neskoro.....

Nemusi to byt vas pripad ale pointa je ze treba naozaj zistit co tomu psiskovy je, nie hadat. (v mojom pripade traja vet a chovatel urcili zlu diagnozu)
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Pľúca - prechladnutie či degenerácia

Poslaťod Ayra333 » Str 14.02.2018 12:22

Určite ideme k iným veterinárom. Chcem počuť viac než že antibiotika nepomohli. A urobiť pre ňu maximum čo sa dá. Nie zlomiť palicu, lebo mi jeden veterinár povedal že zomrie. Už dnes ideme k inému aj s výsledkami krvných testov a snímkami. Len som chcela vedieť, či náhodou niekto tiež nemal takto problém s plúcami a skúsenosť s konkrétnym lekárom ktorý pomohol. Nech už sídli kdekoľvek.
Ayra333
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6


Späť na Choroby