Staroba alebo choroba?

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Pia 21.06.2019 8:10

a co ak sa to da riesit..? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 8:30

wer, na tej flexi nechodí, neprijal ju. Nechápal ani po čase, ako na tom chodiť. Na lúke pustím, inak chodí na nylonovom klasickom vodítku.

Asi sa budem lepšie cítiť, ak ho na vet vezmem. Len bojujem aj s tým, aby som nedala zas 250 eur za milión vyšetrení ako naposledy. Ono to nie je nikdy úplne zbytočné, je to vždy informácia, ale je to dosť, no. :ua:

Elis, so slepnutím vet nepomôže, skôr sa bojím, či nemá nejaké začínajúce ochorenie, ktoré možno riešiť. Ale neviem rozlíšiť, či sa plaším a je proste len starý alebo ozaj sa črtá niečo, čo sa dá zastaviť. :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wer » Pia 21.06.2019 8:34

neviem, kam chodis k veterinarovi, ale teda ja som sa stretla so super pristupom u mojich (reklamaaa - Marfilvet :lol: ) - s ochrnutym paxom som tam chodila ako na klavir. :ach: najma teda kvoli mocaku, na sono sme chodili minimalne raz do tyzdna.. :ua: a neuctovali mi to... fakt ze pomohli, poradili, max som platila za daky material, co pouzili.
ja by som sla vyslovene na konzultacie. ved snad nevedia povedat, ze tie vysetrenia su zbytocne? :nwm: naco tahat peniaze od klientov zbytocne... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 8:36

Ja tomu hovorim starecka demencia... Sla si na tu komplexnu prehliadku? Ked bol Hugo po nej, tak on casto dosiel na travnik s umyslom vycurat, ale zabudol, ze chcel curat, takze stal na travniku, poobzeral sa a siel si spat lahnut, aby za 5 minut vstal a siel sa konecne uz naozaj vycurat. Proste bol divny posledny rok, robil veci, co zvycajne nie, ale teda prehliadku mal za sebou, vsetko fungovalo ako ma, len proste nie kazdy pes je az do poslednej chvile taky ako bol cely zivot. U Huga bol na to aj predpoklad, pretoze chovatelka s tym mala podobne skusenosti...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Elis » Pia 21.06.2019 8:47

Lindchen píše: skôr sa bojím, či nemá nejaké začínajúce ochorenie, ktoré možno riešiť.


jako na jednu stranu chapu - ze nechces nic zanedbat. Ale ten pes je na veterine jako doma - ma za sebou xy vysetreni… kdyby se mu 5let nedělala krev -neceknu.
A me nenapada nic, co by melo takovehle priznaky a bylo tam nebezpeci z prodleni a vyzadovalo to okamzity zasah :nwm:
reps. ano -infekce a parazite. Infekce by mela další příznaky a na parazity u nej neverim.
ale staroba nebo nador na mozku ( omlouvam se ) -to stejne vet nevyresi.

Jasne, kdyz se zhorsi, jela bych.
Ale podle toho, co popisujes - je cas a da se pockat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Sunny » Pia 21.06.2019 8:49

Ja sa tiež prikláňam k počkať. Je to proste dedek, to ťahanie po doktoroch nemože byť príjemné ani jemu. Bolo toho teraz naňho celkom dosť, už len to sťahovanie dá starému psovi zabrať, kým si zvykne na nové.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 8:51

Na prehliadke som bola, všetko mal ok, až na tú baktériu v močáku, tá sa preliečila.

Nechcela som nikoho očierniť, že zbytočné vyšetrenia a ťahanie peňazí, to isto nie. Naopak vravím, že všetky tie základné testy sú informáciou o stave seniora a za zbytočné ich nepovažujem. Väčšina vetov povie, že je lepšie ich urobiť ako neurobiť. Ani nechcem nič zadarmo či so zľavou, ale ako áno, staroslivosť o starého psa je nákladná. Čo už, no. :ua:

Na Marfilvet mám veľa dobrých recenzií, ale neviem, či tam s týmto ísť, keď ho predtým nevideli. Či je to jedno?

Ďakujem, baby, že ste sa ozvali, na vaše názory som viac menej čakala, máte prehľad, skúsenosti.

Píšem si aj s bígliarmi, len skúsenosti, najviac reakcií, mám, áno aj môj bol posledný rok takýto. Aj pigie vyššie píše. :plac:

EDIT: Pôjdem ho teda na obed zas pozrieť domov, ako to vyzerá, keď sa stav nezmenil, tak ešte počkám, ako sa to bude vyvíjať. Cez víkend som doma, tak bude možnosť niekam zbehnúť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 9:04

Lindchen - ten rok neber doslovne, to sa tazko urcuje, ale proste na starobu prisla zmena, aj v nature... Ja by som obcas povedala, ze bol totalne hluchy a potom zacul zvuk, ktory som myslela, ze nema sancu pocut. Proste ako stary clovek ako sa mu chce, dnes sa citim fajn, na druhy den sa zberam do hrobu a to sa opakuje v pravidelnych intervaloch. Pokial nema vazny problem, tak som neriesila, aj oci... Hugo ich mal na starobu kalne, ale ocny tlak v poriadku a so zakalom co, das ho operovat?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Elis » Pia 21.06.2019 9:08

Lindchen píše:Naopak vravím, že všetky tie základné testy sú informáciou o stave seniora a za zbytočné ich nepovažujem. Väčšina vetov povie, že je lepšie ich urobiť ako neurobiť


tohle neni o tom, jestli vet vysetreni nabidne nebo ne - nebo jestli jsou zbytecna.
spis -otazka zni -jestli z nich jde neco vycist ?
pokud vysetreni potvrzuji/vyvraci moznou diagnozu - jsou velmi prinosna.
ale z vysetreni urcit diagnozu -je skoro nemozne...ty hodnoty se daji precist mnoha zpusoby - když jsou další takhle příznaky nespecificke.

( mam to vyzkousene sama na sobe - a to umim rict, co mi je a spolupracuji s doktory. stejne hodnoty krve a jednou mi rekli, ze jsem simulat a podruhe me vezla rychla… neb to bylo po diagnoze a dalším vysetreni ).
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 9:11

pigie, s tým zákalom som bola rozhodnutá operovať, ak by prišlo skôr, už mám pozisťované a už som aj komunikovala s očiarom. Ale popravde, čím je starší, tým sa mi menej do toho chce. Narkóza/sedácia, operácia, rekonvalescencia, dovolenka z práce, náklady... Budem morbídna, ale medzitým mi pes umrie na niečo iné, načo starého psa otravovať. Zrejme na konzultáciu by som šla.

Elis, áno, viem presne čo myslíš. Tie vyšetrenia "aby boli" majú limitovanú výpovednú hodnotu. A má ich dosť (prakticky všetky dostupné na danej klinike) a nikdy sa nič neukázalo. Mám takú paranoidnú predstavu, že ak niečo nie je v poriadku, niekde sa to číselne musí prejaviť. Ale nemusí sa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 9:14

Lindchen píše:pigie, s tým zákalom som bola rozhodnutá operovať, ak by prišlo skôr

No ved... U nas to bolo taky tak. Ja som mala pocit, ze uz psa tymi vysetreniami skor otravujem, nez by prinasali nieco uzitocne. :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod wewerica » Pia 21.06.2019 11:04

Macko tiež mal v starobe tú stareckú demenciu ako písala Pigie, a práveže vtedy bol Macko taký zlatý...on sa zrazu vrátil do detských čias, každý deň sa hral s hračkou, to on predtým nemusel, jašil sa, behal po záhrade ako mladý pes :lol: aj to zabúdanie, keď niekam išiel a potom zabudol načo tam išiel a potom ho sledovať ako mu to šrotuje v hlave že na čo tam on chcel ísť :lol: bolo to milé obdobie, lepšie ako keby sa trápil v bolestiach z nejakej choroby
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 11:06

Jej, vidis, nas uplne zabudol, ze vela druhov masa nema rad a zral vsetko :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Connie » Pia 21.06.2019 13:02

Tiež odporúčam Marfilvet, minulý rok sme tam chodili mesiac pomaly každý druhý deň, kopec vecí už ani neúčtovali... Strašne som bola spokojná s prístupom a doteraz, ak je niečo vážnejšie, idem tam.

Ale inak súhlasím s Elis a Sunny, počkaj... uvidíš. Možno si len zvyká, možno je to stratou zraku. Pravdupovediac ani to vláčenie psa po veterinároch nie je nič moc. A vidím ten neskutočný rozdiel aj na Connie. Niekoľko mesiacov chodila stále po veterinároch - henten parameter trošku vyšší, tamto sa mi nezdá, prstík si udrela, chrbát ju bolí trošku viac, je nejaká unavená, srsť sa mi nezdá, nevie schudnúť, hento, tamto... Stále niečo. Xy rôznych testov, stovky eur a nikdy sme na nič nové vlastne neprišli, proste vek, psychika a do toho tá odpálená chrbtica. Nedrbkalo z toho len mne, ale aj psovi. Akonáhle sme prestali chodiť na veterinu za každú maličkosť (tým nehovorím, že preháňaš, úplne ťa chápem... Len u nás to už fakt boli debiliny), suka prestala byť tak vystresovaná, zlepšila sa psychika, zlepšilo sa zdravie. Teraz aj keď s ňou niečo je -že je unavená, zakopla a bolia ju prsty, hocičo na čo sa neumiera... Proste pár dní počkám.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Staroba alebo choroba?

Poslaťod Sunny » Pia 21.06.2019 13:16

Offtopic: Trošku OT - mňa v tomto hrozne vycvičilo to množstvo psov, čo mám doma. Keď si tak spatne spomeniem, s čím všetkým som kedysi okamžite bežala na veterinu, tak sa len pousmejem... s týmto počtom psov by som bola na tej veterine furt :heh: Tým to nechcem nejak zľahčovať, ono je to asi skor množstvom skúseností a zažitých prípadov, že už si tak nejak viac verím v tom posúdení čo im može byť, ako to riešiť a či si s tým viem poradiť sama alebo nie. Napríklad kedysi som aj s malinkými kusancami letela na veterinu, hneď ATB a neviem čo všetko. Teraz aj veľké diery v pohode zvládam ošetriť sama.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby