Problém SRSŤ

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Problém SRSŤ

Poslaťod Wasg » Pon 22.01.2018 13:27

Dobrý deň prajem. Potreboval by som pomôcť vyriešiť problém môjho psíka. "Mizne" mu srsť. Napísal som mizne pretože neviem či mu vypadáva alebo si ju sám okusuje. Najprv to začalo pri labkách potom mu riedla srsť aj na zadnej časti tela, no je to čím ďalej horšie ... Psík ma 1 rok aj niečo.... je to kríženec. Bol krásne huňatý no teraz sa to o ňom nedá povedať Navštívil som zverolekára no ten mi nevedel povedať čím to môže byť... dal mu iba injekciu na upokojenie ... Rád by som teda poproosil o nejake rady ... možno ste sa už s niečim takým stretli aj vy .
Prílohy
4.jpg
27046755_2030011970358790_1176097662_o.jpg
2.jpg
1.jpg
Wasg
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Problém SRSŤ

Poslaťod kellee » Pon 22.01.2018 13:37

zmenit veterinara. mozu byt parazity, moze byt alergia,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Problém SRSŤ

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 13:40

wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problém SRSŤ

Poslaťod vavrena » Pon 22.01.2018 13:40

- Tuná na tých postihnutých miestach si dočiahne aj zubami. Má psík niečo proti parazitom na sebe? Nemá na koži chrasty, ranky, škrabance, podráždené, začervenané miesta? Treba vylúčiť, či nemá parazity, a nevykusuje si srsť kvôli nim.
- Navštív iného veterinára.
- Vylúčiť treba aj alergiu. Čím kŕmite? Supermarketové granule veľmi často spôsobujú obdobné problémy.
Alergie spôsobujú najčastejšie obilniny alebo kuracina. Skús kompletne zmeniť stravu. Buď mäso - len kačacie, morčacie, králik a zemiaky (žiadne pečivo či cestoviny!), alebo granule pre senzitívne psy, ale tu musíš dať veľký pozor, aby to nebol iba nápis "hypoalergénne" na lacnom vreci, ale reálne granule, ktoré neobsahujú obilniny, kuracinu, ani sóju.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Problém SRSŤ

Poslaťod Wasg » Pon 22.01.2018 13:54

Pravidelne mu meníme ten obojok proti blškám ... Jesť mu dávame kuracie granule +aj zbytky z jedla čo ostanú ... Skúsim teda tu zmenu granúl + navštívim iného zverolekára ...
Wasg
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Problém SRSŤ

Poslaťod kellee » Pon 22.01.2018 13:56

ake granule- znacka? kuracina je asi najvacsi alergen.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Problém SRSŤ

Poslaťod mtzachy » Uto 10.07.2018 10:07

Doporucujuem navstivit Dr. Marcela Kovalika (dermatolog)v ziline na klinike Anima...alebo maju pobocku este v Martine... mojej civave takto mizla srst z usi...
mtzachy
Okoloidúci
 
Príspevky: 20


Späť na Choroby