Nechutenstvo po operácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Nechutenstvo po operácii

Poslaťod Mendy1108 » Uto 17.10.2017 5:13

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Malá (havanský psík) mi začala veľmi silno hárať. Išli z nej veľké zrazené hrče krvi. Bola som na vet a tam urobila veterinárka sono brucha, odbery krvi. Na sone nič viditeľné a odbery - znížený počet červených krviniek a vysoký zápal. Pichla dicynone, ATB a Béčko aby sa jej vrátila chuť. A o 3 dni kontrola. Ibaže sa to nezlepšovalo. Malá už začínala byť dýchavičná, krv z nej šla viac, nechcela jesť, tak som šla na inú vet. Tiež na sone nič nevideli. Pri odbere krvi bol zas pokles červ. krviniek a zápal vyšší. Nechali si ju a hneď operovali. Mala zväčšenú presiaknutú maternicu, tak šla von. Dávajú jej ATB infúzky. Len problém je, že nepapá. Dnes to bude 3 deň. Nevedeli by ste mi poradiť ako na to? Celý život mi žerie iba granule Royal canin, no teraz nič. Konzervu jedla iba raz a aj z tej mala hnačku, tak sme jej už nedávali. Bojím sa, že takýmto štýlom nejedenia sa ťažko pozviecha :ua: Ďakujem
Mendy1108
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod wer » Uto 17.10.2017 5:28

No skusit rozne moznosti... Inu konzervu (aku dostala?), ine granule, surove maso, varene... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod Margita » Uto 17.10.2017 5:53

skus sa poradit s vetom,ci by miesto skusania nebolo lepsie ju dat na infuzky,kym sa ako tak zotavi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod Buchťa » Uto 17.10.2017 9:09

Zkus vařenou stravu, pokuď máš strach z prújmú. Konzervy nejsouto pravé ořechové, i když nepíšeš, jaké jsi fenečce dávala.
Pokuď je stále na infúzkách s atb, jak píšeš, tak tam je i tekutá výživa.
Nepíšeš, jaké měla biochemické hodnoty krve.
Pokuď ji již máš doma, zkus ji rozežrat něčím, co má a nebo měla moc ráda, i kdyby to měl být taveňák. A nebo, co bude moc vonět.
Jinak asi je ještě po operaci hodně bolavá, to múže býti také příčina nechutenství. Hlavně, ať pije. Múžeš jí udělat vývar z kuř. prsou (ať není moc mastný), dát do něj Glukopur a dát na pití.
Držím pěstičky, ať je brzo fit :yes:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod Mendy1108 » Uto 17.10.2017 9:28

Ďakujem za rady :) V neďeľu ako ju rezali, bola hladina červenych krviniek nižšia ako v piatok. A zápal stúpol 2x vyššie. Bola u nich na infúziach. No keď som volala, len vždy povedali, že neje. Keď som sa pýtala, čo jej dávajú, že konzervu hills a/d. Povedala som im, že im to na 100% nezožerie. Za celý svoj 9 ročný život mala len 1x konzervu a z tej mala hnačky. Konzervu už nikdy nejedla. Kŕmená jelen granulami Roal Canin. Je dosť zvláštna, nemá rada ani piškóty, pamlsky, čo bežne psíci milujú. Včera večer som na veterinu nabehla a malú na reverz vzala domov. Aj keby tam bola týždeň, žrať im nebude, lebo bola v strese. Za celý život nebola ani jeden deň bez nás. Večer sa napila vody, vycikala sa a pochodila trošku po záhrade. A zababušená v deke zaspala až do rána. Ráno sme boli hneď na veterine. Dostala cez kanylu atb a šli sme domov. Pekne sme jej uvarili kur.prsia a ryžu. Dali trošku do misky. Urobili si raňajky aj my a malá ako videla, že jeme, pricupitala k miske a dala si aj ona :) žiadne vracanie sa nekonalo. A teraz pekne odfukuje zababušená v deke na posteli. Večer nás zase čakajú injekcie. Verím tomu, že ne to už terazna dobrej ceste. Doktori dokážu pomôcť, ale lenz časti. Lebo ak pacient nie je v psychickej pohode, môžu rezať, podávať medikáciu, no to i tak nepomôže.
Mendy1108
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod Buchťa » Uto 17.10.2017 9:37

super :jop: .
S tou stravou teď tak pokračuj. Častěji, po menších dávkách. A tu rýži vař i se šlemem = neproplachuj ji před vařením.

A s tou psychickou pohodou máš naprostou pravdu :yes: .

Držím pěstičky :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod wer » Uto 17.10.2017 9:42

jaaaj, to na veterine nechcela zrat... tak to sa vobec nedivim. dobre, ze ste ju vzali domov. teda jasne, niekedy je to nutnost, ale aj tak je najlepsie vsetkym doma sa zotavovat. tak nech je cim skor fit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nechutenstvo po operácii

Poslaťod Mendy1108 » Uto 17.10.2017 10:00

Ďakujeme :) vyzerá to tak, že je to na dobrej ceste. Už registruje, keď štekajú psíci na ulici, tak sa pýta na okno, aby mohla pozorovať. Boli sme na dvore, tak sa zase vycikala, poňuchala svoje miesta a hneď ako vošla dnu, cupitala zase k miske a zbaštila zvyšok, čo jej zostal z rána :) A teraz zase spokojne odfukuje pod dekou. Dúfam, že večer, keď pôjdeme zase na injekcie, jej už dajú kanylu dole a dajú nám liekovú formu. Viem, že doktori to nemajú radi a skôr brali mňa ako úzkostlivého majiteľa, no verím, že i tak každý pacient je vo väčšej pohode medzi milujúcimi členmi rodiny ako byť zavretý v tomto prípade v kliekte v miestnosti zavýjajúcich a štekajúcich psíkov. A k tomu musím povedať, že ma hodne odrádzajú slová od veterinára: " že tí psíci to tak neberú a nie sú v strese" :) To môže povedať len človek, ktorý nevlastní žiadne zvieratko.
Mendy1108
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava


Späť na Choroby