Prosím poraďte mi

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Prosím poraďte mi

Poslaťod Natália Hrabovská » Uto 19.09.2017 11:16

Prosím vás o pomoc, môj pes Jessy má problémy s dýchaním. Ide o to, že raz za čas sa jej veľmi ťažko dýcha, trvá to asi minútu, no niekedy aj oveľa dlhšie. Je to ako keby sa jej čkalo, no nedá sa jej dýchať, a tak hlce po naťahuje sa. Prosím, ak náhodou niekto viete čo to je, prosím kontaktujte ma na gmail (naty.hrabovska2005@gmail.com) moc vás prosím o pomoc, neviem či to je niečo vážne, alebo nie. :sos:
Natália Hrabovská
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod Vikiki22 » Uto 19.09.2017 13:01

A čo na to veterinár? Z písmeniek sa ťažko diagnostikuje.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 13:12

wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod Slausa » Uto 19.09.2017 14:24

Offtopic: trochu mi vadí, keď ľudia založia tému S názvom "pomôžte mi", " prosím o radu ", ale nenapíšu S čím. :ach:
Je také ťažké napísať napr " problém S dýchaním "?
Sorry, to len moje podrývacie ja
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod Margita » Uto 19.09.2017 14:30

myslim,ze je to jedno lebo bola tu tema problem so zadrzanim,a som bola zvedava ako sa toto riesi,ci ma strach z figuranta alebo co a to bolo o tom,ze pes sa doma posiera
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod tafi » Pia 29.12.2017 18:31

:nwm: prosím moja bona má asi zápal alebo zdúrenie uzlín má také veľké hrče tak do mojej ruky mám 12 rokov preto také velké ako do mojej ruky pod krkom je to Nemecká doka skoro 10 ročná neviem čo mám robyť
tafi
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bašovce

Re: choroby

Poslaťod tafi » Ned 07.01.2018 17:15

môj psík Bona má veľké hrče na krku niekedy si tak odkašle ako keby a vyzerá to ako by išla vracať ale jej to nejde má skoro 10 rokov je to Nemecká doga myslím si že to je zdurenie limfatických uzlín ak sa s tým už niekto stretol pomôžte mi Ďakujem Miška
môže te mi napísať na mail miskaskrecok@gmail.com
tafi
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bašovce

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod bibika » Ned 07.01.2018 17:19

Povedz rodičom a choďte spolu ku veterinárovi. Z napísaného sa ťažko diagnostikuje.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod hisham » Ned 07.01.2018 17:20

Ale ako ti mame pomoct? Treba ist k veterinarovi. Povedz to svojim rodicom a popros ich, aby tam Bonu zobrali.

edit: bibika ma predbehla.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod tafi » Ned 07.01.2018 18:33

čítala som na internete na jednej stránke že je to rakovina nedá sa to ani operovať ani nič sa stým nedá robiť je to proste neliečitelná choroba
tafi
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bašovce

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod Vikiki22 » Ned 07.01.2018 18:42

Smutné, že diagnostikuješ z internetu a rovno si psa "odpisuješ". To je tak ťažké ho vziať k veterinárovi? Alebo do neho nechcú rodičia investovať?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod bibika » Ned 07.01.2018 19:12

Tak potom si šikovnejšia ako veterinári, keď to vieš z prečítania.. :pac: :ach: Ja "čítam" už šiesty rok a teda by som nevedela...
Ak ti na psíkovi záleží (čo predpokladám že hej, kedže si tu napísala už 2x v priebehu pár dní), tak by si sa fakt mala s rodičmi dohodnúť a ísť ho nechať pozrieť. Vet si to prezrie, prehmatá a možno odoberie vzorky ak bude treba, až POTOM sa bude vedieť vyjadriť čo to je.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod tafi » Ned 07.01.2018 20:39

rodičia hovoria že na to až tak moc nemáme
tafi
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bašovce

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod hisham » Ned 07.01.2018 20:57

Tak rodicom povedz, ze ak doge dokazu zabezpecit krmivo, tak by mali mat aj na veterinara. Zdravotna prehliadka zase nie je az taka draha, a aspon budete vediet, na com je.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prosím poraďte mi

Poslaťod tafi » Ned 07.01.2018 20:59

prečo by malo byť jej krmivo drahé na tie znackove ako je pedigri alebo ja neviem ake je alergická má krmivo z lidla a ona tie velké pre dogy nevie jesť ona to hlce
tafi
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bašovce

Ďalší

Späť na Choroby