Zvracanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Zvracanie

Poslaťod tama » Sob 16.09.2017 7:59

Dobrý deň, potrebujem radu. Môj pes začal z ničoho nič ráno zvracať. Ráno nič nejedol ale bol vonku. Vracal dva krát. Potom už nevracal ale neskôr asi tak o 2 hodiny potom ešte prdel. Bojím sa či nemá nejaké tráviace problémy alebo tak. Stalo sa to aj niekomu z vás? Za odpovede a rady ďakujem.
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Zvracanie

Poslaťod majjuna25 » Sob 16.09.2017 9:18

Myslím, že každý majiteľ psa zažil u svojho psa mnohokrát zvracanie :no: bežná vec. Daj psíkovi diétu. Ja dávam 24 hodín úplnú hladovku (niekto dáva len 12 hodín), dávaj pozor, nech nič nezje :smile: Následne mu daj diétne jedlo: uvarenú ryžu s mrkvou a ak myslíš, že to len tak nezje, daj i trošku netučného kuracieho mäska (ja dávam prsia). Ryžu môžeš variť i vo väčšom množstve vody, trošku rozvariť a podať to také "mokré" - rozmágané :lol: Vraj práve ten odvar z ryže je liečivý.
Takúto diétu zvyknem dávam 24-48 hodín podľa stavu psíka.
Ak by ti i po diéte zvracal alebo sa ti počas najbližších dní čokoľvek nezdalo, určite bež radšej na veterinu :smile: Držím palce :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvracanie

Poslaťod tama » Sob 16.09.2017 9:35

Moc ti ďakujem za odpoved. Uvarím dúfam že bude papať.
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Zvracanie

Poslaťod AnnySofie » Štv 21.12.2017 13:20

Ahojte, viete mi niekto poradit? Mam fenku JRT, tak 2-3mesiace dozadu sa 1.x harala a teraz ma/mala falosnu graviditu. Boli sme s nou u vet.,dal jej take hormonalne kvapky, tie uz dobrala, ked jej stlacim cicku, tak uz mlieko nevyteka, tak neviem ci uz to skoncilo, lebo ine priznaky uz tiez nema. Lenze problem je ten, ze zvracia. A neviem ci to suvisi este s tym. Zvracala vcera raz aj dnes raz... vcera asi tak 2 hodiny po tom, co zjedla granule s kontervou. Vsetko islo von. A dneska asi 10 minut na to, co to zjedla a zas vsetko von. Pritom granule ma Brit Care sensitive, cize este pre psov s citlivym zaludkom.
AnnySofie
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Zvracanie

Poslaťod Sunny » Štv 21.12.2017 23:01

Vodu nezvracia? Ak nie, skusit den hladovku, len vodu, pripadne slaby cierny caj s medom. Potom dietu - rozvarenu ryzu s trochou kuracieho masa, davat po trochach, nie vela naraz. Ak to bude ok, tak postupne prejst na normalnu stravu, ak bude zvracat aj tak, resp. ak by zvracala aj tu vodu/caj, tak na veterinu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zvracanie

Poslaťod AnnySofie » Pia 22.12.2017 18:56

Vodu nezvracia. Tak skusim teda tu dietu a uvidime. A kolko dni mam davat tu ryzu?
AnnySofie
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Zvracanie

Poslaťod Kitamkami » Pia 22.12.2017 22:56

AnnySofie píše:Vodu nezvracia. Tak skusim teda tu dietu a uvidime. A kolko dni mam davat tu ryzu?


Kolko rokov ma tvoja sucka?
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Zvracanie

Poslaťod vaclav.patrek » Sob 22.02.2020 19:52

Dobry vecer, mame komplikacie s nasim 8 rocnym YT, hladam na nete a napadlo mi napisat aj sem ci niekto nevie poradit.
Jedna sa o to ze uz 3 den nas psik zvracia, nema chut do jedla, vodu pije, niekedy ju hned vyvrati, inokedy nie, vacsinou spi, vonku sa ani nepyta, ak ho ideme vyvencit nevladze velmi chodit..
Samozrejme uz sme boli u veterinara, dal mu nejake injekcie- aj inj. s glukozou, okrem toho pichol Degan proti zvracaniu. Domov nam dal este ampulky Deganu (1ml sme dali vecer a 1ml dnes rano), dalej pastu Probicol a Kavit k1, taktiez dal aj dietnu konzervu ktoru sme psikovi mali podavat po cajovych lyzickach kazdu hodinu. Probicol pastu psik pekne prijma, kavit sme mu dali striekackou do ust- pri tomto uz protestuje.
Vcera po prichode domov od veterinara sa zdalo byt o nieco lepsie, psik prestal zvracat, napil sa vody, dokonca prijmal aj spominanu konzervu. Dnes sa mi zda stav rovnaky/ ak nie horsi. Rano dostal 1ml Degan ako povedal vet, skusali sme mu podavat konzervu, avsak dnes sa jej ani nedotkol nech robime cokolvek. Poobede zacal zas zvraciat, 2x zo seba vyvratil dost velke mnozstvo zltej tekutiny. Hned sme volali veterinara, ktory zas nariadil podat Degan 1ml a v pripade komplikacii ho mame kontaktovat, vraj to moze byt aj infikacia od kliesta, ale psika pravidelne prezerame a nevsimli sme si aby niekde mal kliesta. Pes sice nevracia, ale len lezi, spi, vidno ze nevladze.
Chcem sa spytat co robit, ci je postup veterinara spravny, mam obavy kedze taketo nieco nas postihlo prvykrat a psik je ako vymeneny. Dakujem vopred ak niekto vie k tomuto nieco napisat.
vaclav.patrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zvracanie

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 7:21

Nie je spravny. Supitom za inym vetom, nech vezme aspon krv!
Offtopic: (toto schvalovanie novych prispevkov by sa malo zrusit, alebo byt ovela pruznejsie... :ua: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zvracanie

Poslaťod Sunny » Pon 24.02.2020 9:48

Určite k inému veterinárovi, spraviť krv a skontrolovať obličky. Zvracanie a nechutenstvo može byť okrem iného aj príznakom ich zlyhávania.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zvracanie

Poslaťod vaclav.patrek » Pon 24.02.2020 11:05

Dakujem vam za odpovede, zial moj prispevok cakal na overenie a preto sa tu pridal az teraz. Medzi tym sme uz s psikom boli na veterinarnej klinike ktora ma lepsie vybavenie, vzali krv. Na RTG sa zistilo trochu zvacsene srdiecko a tiez zlyhavanie obliciek. Osetrujuci veterinar tomu velke sance nedava, vraj mame chodit kazdy den na infuzie- mozme tym predlzit zivot, alebo trapenie ukoncit uspanim.
Dal nam tabletky na srdce Cardisure (polka tabletky rano, polka vecer) a tiez UpCard 3mg Torasemide (to je vraj na nastartovanie obliciek). Od vcera rana mu zacalo silnejsie bit srdce.
Taktiez mu dal infuziu, a cakali sme ci sa psik vycura- vraj ak nie tak to nieje dobra sprava a oblicky uz nebude mozne zachranovat, pes ledva stal na nohach ale po niekolko minutovych prosbach nanho, sa predsa vycikal.
Dalej nam vet povedal ze mame davat tie tabletky, ale nemoze po nich zvracat- vraj ak bude tiez je to zbytocne zachranovat. Dosli sme z kliniky vecer, mysleli sme ze psik bude zvraciat celu noc ako predtym ale dnes zvracal len asi 3x za celu noc- v noci sa po zvracani napil vody z misky, doteraz to odmietal. Stravu odmieta vzdy. Rano sme ho odniesli na rukach vonku nech sa vycika, velmi sa mu nechcelo ale vycikal sa. Kazdopadne vyzera vzdy hrozne, bojime sa kedy to pride, vidime nanom ze sa trapi.
Vysledky z krvi mam tiez- medzi nimi- CRE -763.4 umol/L a UREL-71.92 mmol/L
Prosim ak sa niekto vie k tomuto vyjadrit, budeme vdacni, je to hrozny pocit, a ja neviem ci psik ma nejake sance a mame pokracovat s infuziami.
vaclav.patrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zvracanie

Poslaťod Sunny » Pon 24.02.2020 12:57

Och :ua: To je mi ľúto. Ja už jak počujem o staršom psovi, ktorý zvracia a nechce jesť, tie obličky mi hneď napadnú, bohužiaľ z vlastnej skúsenosti. A bohužiaľ podruhé - ak sa nejedná o akútne zlyhanie, ale chronické, ktoré sa zistí až v tomto štádiu, je len veľmi malá šanca to zvrátiť. Infúzie a lieky možu pomocť na pár dní. Pri prvom psíkovi som to absolvovala, bola s nami ešte týždeň. Pri druhej sme to zistili skor, pri náhodnej kontrole krvi, ešte bez akýchkoľvek prejavov, nasadili diety a doplnky, bola s nami ešte viac než pol roka a keď to prišlo, infúzie som už neriešila, užili sme si posledné dni spolu a keď jej začalo byť moc zle, nechala som ju odísť, Sú to 3 mesiace a brečím ešte teraz :plac: ale bolo to to najlepšie, čo som pre ňu mohla urobiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zvracanie

Poslaťod vaclav.patrek » Pon 24.02.2020 15:08

Prave sme sa vratili z dalsej navstevy kliniky. Zas infuzia a vysetrenie krvi. Bohuzial vysledky krvi su este horsie- CRE stupol z povodnych -763.4 umol/L na nieco cez 800. Fosfor z vcerajsich 9 stupol na 11. Tabletky na srdce a na oblicky vraj mame podavat dalej a zajtra mozme prist na infuziu zas, vraj sa spravia zase testy krvi a pokial budu vysledky zas horsie, nieje dovod to dalej natahovat a psika trapit, ponukali nam moznost nechat psika u nich, ale po porade s veterinarom sme si ho vzali domov s tym ze ked to bude posledna noc, nech je doma a sme pri nom. Som z toho uplne mimo, prislo to tak nahle ze sme sa nestacili divit, velmi si vycitam ze sa to nepodchytilo skor, strasna bolest ked sa divate na psika ktory je s vami cely svoj zivot, ako sa trasie, srdce mu bucha ako o zivot a on aj tak najde silu zdvihnut oci a pozerat na vas, alebo vam olizat ruku. Bohuzial, zrejme je to uz nenavratne a zaciname sa pripravovat na najhorsie. :ua:
vaclav.patrek
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Zvracanie

Poslaťod pigie » Pon 24.02.2020 15:09

To je mi velmi luto :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zvracanie

Poslaťod Sunny » Pon 24.02.2020 15:13

Veľa síl :ua: Psík vám sám povie, kedy už stačí, poznáte to.
A nič si nevyčítajte, obličky sú v tomto bohužiaľ naozaj zradné a ich zlyhávanie sa prejaví až keď je už neskoro. A aj keď sa to podchytí relatívne skoro, vyliečiť to nejde, len spomaliť.
Držte sa.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Choroby