Degeneratívna Myelopatia (DM)

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod Connie » Pia 31.03.2017 18:30

Certisko píše:pozrela som video, nie som veterinar, ja tam teda ziadne neurologicke priznaky nevidim, mozno trosku ju taha do strany k tebe. mozem vediet kde ti to diagnostikovali? v trrencine?
v nasom pripade sa to nestanovilo ako konecna diagnoza, stale tapame, pes je stale rovnako, hoci spomalenejsi, chodza taka ista, takze myslim ze za obdobie 1 roka by som asi videla nejaku zmenu.
Drzim silno palce, urcite to co robis je pre nu dobre, cvicenia a z vlastnej skusenosti mozem potvrdit ze psychika zohrava velmi velku ulohu.


Áno, diagnostikovaná bola v TN...vo videu som narážala práve na to krizenie zadnych noh do x a tahanie do strany.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod Cica » Ned 30.04.2017 21:16

Ahoj,moj NO 11mesacny ma podobny problem. Zacalo sa to po ockovani na boreliozu a stale viac sa to zhorsuje. Krv je ok,rontgen klbov aj chrbtice ok a nijak mu nevieme pomôcť. Bral vitaminy,kortikoidy a stale sa to zhorsuje..bojim sa ze uz dlho nevydrzi...
Cica
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod stamir » Uto 23.01.2018 14:14

Skúšal niekto spomaliť progresiu DM pomocou zvýšeného príjmu B12? Niektoré zdroje tvrdia, že nedostatok B12 môže byť príčinou vzniku DM. napr. http://cynologist.com/index.php/dog-health/neurological-diseases-of-old-age-chronic-old-dog-encephalitis#Spinal_disease
-
Mám starého kríženca NO (takmer 14r.), zatiaľ ešte chodí, ale... :(
stamir
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod pigie » Uto 23.01.2018 14:20

Och stamir, to ma mrzi :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod wer » Uto 23.01.2018 14:24

ja som davala revitanerv, ktory obsahuje kombinaciu vitaminov skupiny B a mala som pocit, ze pomaha, aj ked teda psa na nohy nepostavil...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod Lindchen » Uto 23.01.2018 14:36

My nemáme žiadnu dg., ale neurológ na "nešpecifický pohybový problém s pôvodom v mieche neznámej príčiny" odporučil okrem MRI aj podávanie extrémne vysokej dávky B1, B6 a B12 a pohybový problém skutočne odoznel. Má 15 kg, bral dávku ako pre dospelého človeka. Držím palce.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Degeneratívna Myelopatia (DM)

Poslaťod stamir » Uto 23.01.2018 21:25

vďaka za tipy. vyskúšam
stamir
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Predchádzajúci

Späť na Choroby