Zápal maternice, operácia a liečenie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Štv 11.08.2016 9:57

do frasa, koncom augusta sme chceli ísť konečne na tú sterilzáciu a dnes v noci začala krvácať ako keby začala hárať :oo:, lenže ona v apríly dohárala a hárava len raz do roka a toto je po 4 mesiacoch. Správa sa normálne, výtok nesmrdí, šušu ale nemá moc napuchnutú, neviem to úplne zodpovedne posúdiť, lebo ona ju nemáva moc spuchnutú. Volala som vetke, povedala mi, čo mám sledovať, v sobotu ju asi príde pozrieť aj so sonom, len som z toho nervózna, čo to môže byť. Krv je taká ako pri háraní, nie len nejaký krvavý výtok. Chová sa ale normálne nemá "svoje dni", keď nechce jesť ani sa hrať - zatiaľ.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Buchťa » Štv 11.08.2016 10:01

Už jsem Ti odpověděla jinde.
Nebyla u vás nějaká změna, která by mohla vést k předčasnému hárání?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Štv 11.08.2016 10:07

aj ja som Ti Buchtík odpovedala inde :smile:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Ned 14.08.2016 17:12

Tak háranie to nie je. Dostala ATB. V piatok ideme na sterilizáciu, má tam nejakú infekciu a je riziko, že sa z toho vyvinie pyometra, tak sme sa práve teraz objednali v Sibre na zákrok.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod stefanBB » Sob 20.08.2016 5:03

Ahojte,

pred par dnami som u fenky spozoroval vytok z posvy, je hlienovity do zelena, nezapacha.
pije a papa normalne, taktiez spravanie normalne bezne jej povahe.
jedine ze ked sme vonku tak castejsie moci ako by znackovala a precikavala po ostatnych psov.

fenka ma 5,5 r, nesterilizovana,

Kazdopadne ideme k doktorovi, len chcem vediet co mozem ocakavat od tejto navstevi.

Dakujem za rady.
stefanBB
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Noelle » Sob 20.08.2016 12:54

včera sme boli na tej operácii, popis tu viewtopic.php?f=15&t=2363&p=1336214#p1336214
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod Priscilla » Pia 28.04.2017 22:14

No, takže aj ja hlásim pyometru - Fíba, krátkosrstá kólia, 10 rokov. Už je po operácií a vyzerá, že bude ok. Klasické príznaky - nežrala, unavená, bez nálady, veľa pila a výtok. Nabehla som k veterinárovi rovno s tým, že zrejme pyometra, ten pozeral prekvapene, že prečo si myslím, ale na sone sa ukázalo, že mám pravdu. Plná maternica hnisu a aj cysty na vaječníkoch. Inak nehárala vyše roka, to s tým tiež že mohlo súvisieť.
Inak som toho prípadoch o pyometry počula od kopec ľudí viac než dosť - väčšinou staršie a staré feny, takže za mňa kastrovať všetko, čo nejde do chovu a čo je na chov, tak po poslednom vrhu.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Zápal maternice, operácia a liečenie

Poslaťod janajka » Sob 29.04.2017 10:23

Ach Tina moja. Akoto ze nato neprisli? Mne nato umrel prvy pes.

Odoslané z SM-J500F pomocou Tapatalku
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Predchádzajúci

Späť na Choroby