Hrčka na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Slausa » Štv 08.09.2016 16:44

U nás ešte na koruny, pamätám sa že 180 sk, platila som z vreckového :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Štv 08.09.2016 17:19

Slausa :lol: mám silnú obavu, že dnes to bude kúštik viac :lol:

Buchti, díky :poklona:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Pia 09.09.2016 15:46

Tak máme po vyšetrení. Ruby má pravdepodobne mastocytóm :ua: V utorok operácia a pošle sa to na rozbor, aby sa to potvrdilo/vyvrátilo.
A to som šla k vetovi s malou dušičkou, že zas trapoším s banalitou/hysterčím s neškodným tukovým nádorčekom... ešteže som to neodkladala, uff :prd:

Offtopic: nechápem, čo sa to tento rok deje, stále dáke problémy má tá moja Rubča :plac: kedy konečne bude lepšie..... :nwm:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 09.09.2016 15:52

Držím palce, Maji. Neboj, bude lepšie. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Pia 09.09.2016 17:10

diky Zuzi, ano, už by sa fakt patrilo :smile: tento rok to už nejak doklepeme a snáď budúci bude lepší :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 09.09.2016 17:51

Maji, podle čeho se usoudilo, že je to asi mastocytóm?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Pia 09.09.2016 17:54

Buchti, z odobranej vzorky, rozbor pod mikroskopom.
Vet jej prehmatal aj uzliny, tie sa zdajú byť ok,nezdurené , tak aspoň to :smile: uvidíme viac po histológii.
Ináč pre zaujímavosť, Rubina sestra mala tak pred rokom tiež mastocytom. Žeby to bolo dedičné? Alebo taká náhoda...
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 09.09.2016 17:58

Máš výsledky z toho vyšetření pod mikroskopem?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hrčka na koži

Poslaťod wer » Pia 09.09.2016 17:59

Drzim palce, maji! Nech uz je rubicek ok! Paxik posiela pozitivnu energiu :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Pia 09.09.2016 18:14

Ďakujem wer :smile: a ďakujem i Paxíkovi :pusa: , on nech si hlavne energiu nechá pre seba, potrebuje ju moc :smile: RUby má ten nádor na dobrom mieste, to sa ľahko vyoperuje a myslím,že sme fakt prišli skoro, tak verím, že to bude ok :smile: dúfam teda :lol: Ďalšie kompikácie už fakt nechceme

Buchti, odpoveď na FB :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Buchťa » Pia 09.09.2016 20:44

Majjunko, moc držím Rubince pěstičky :pusa: .
Vím, že pro ni děláš maximum :jop: .
Uvidíš, vše bude oki :yes: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Pia 09.09.2016 21:08

Ďakujem Buchti :smile: áno, snažím sa robiť pre Rubicu čo sa dá, i keď je to s ňou niekedy ťažké :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Romi& Bizzy » Str 14.09.2016 19:34

14138831_1154062061303677_6497516982367420175_o.jpg


Ahojte, trochu sa vám vtrhnem do debaty, ale mne to spávať fakt nedá, malý keď som ho priniesla mal hnačku s krvou, dostal 6 injekcií za dva dni do boku /resp. akoby do slabiny/. Urobila sa mu po tom obrovská hrča, dostali sme masť a hrča zmizla.

NO ALE! po 2 dňoch sa mu urobila druhá, ale menšia a pomaly to rastie, vet mi povedal že to nič nie je že to je len niečo tukové, ale úprimne mi to tak nepríde, nebolí ho to, je to tvrdé a pohyblivé. Neviem čo s tým, druhý vet nevedel vôbec čo to je, ani sono, ani nič neurobil/ vraj netreba/, ja som zúfalá z toho. Tá hrča nie a nie zmiznúť a HLAVNE ani nevieme čo to môže byť- resp im to akoby bolo jedno, vôbec ani náznak toho že by chceli niečo zistiť, i keď ich o to prosím, len som odbitá že to robiť nemusia oni vedia čo robia, ale stále nikto nevie čo to je.
Momentálne som bez peňazí pretože mi do neho pchal ATB, samé injekcie, mastičky, granule blbosti.. ale čo to má mi nevedel ani jeden vet povedať. Nestretli ste sa s tým niekto už? Fotky toho pri sebe aktuálne nemám, prípadne by som ich neskôr poslala.

* neviem či to do tohto vlákna patrí, ale mne to vážne už nedá spávať, tá hrča mu nechce zmiznúť. :ua:
"Nie vždy všetko ide podľa plánov." (Bono a Bizzy)
Romi& Bizzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Vikiki22 » Str 14.09.2016 19:51

Pojem "hrčka" je široký pojem. kde to vôbec má? :nwm: Vymeniť veta a nepiplať sa s tými, ktorí nechcú vyšetrovať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Romi& Bizzy » Str 14.09.2016 20:05

Vikiki22 píše:Pojem "hrčka" je široký pojem. kde to vôbec má? :nwm: Vymeniť veta a nepiplať sa s tými, ktorí nechcú vyšetrovať.



Viki, zajtra to pofotím, prípadne ak sa mi podarí zastaviť, uvidíš sama. Má to na boku ako mu pichal tú injekciu.
Vet prvý mi povedal že to nič nie je a druhý že sono na to netreba ale nevie čo to je. Musím ísť k inému ale popri práci to nestíham ich pracovné hodiny, ale budem musieť niečo vymyslieť. :ach:

a btw. - ďakujem za presunutie otázky, toto som si tu vôbec nevšimla. A na správu ti odpísať neviem :lol:
"Nie vždy všetko ide podľa plánov." (Bono a Bizzy)
Romi& Bizzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby