Hrčka na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Sob 30.12.2017 20:19

Ahojte,

Rubča má stanovenú diagnózu ako "primárne multipné kožné low-grade mastocytomy". Dva vyoperované mastocytómy (jeden kožný, jeden podkožný), tretí sa operovať nebude, ten je podkožný.
Tento mastocytóm podkožný je v koži. Občas sa jej mierne zväčší a zase zmenší, inak sa s ním nedeje nič. Má ho od septembra, teda vtedy som ho objavila.
No ale včera som zistila, že sa jej zväčšil a hlavne má presne v tom mieste niečo divné. Akoby zapálenú ranu a biele bodky - hnis? Nevyzerá to úplne ako mastocytóm kožný, ktorý mala pred polrokom na stehne, vyzerá to inak, asi fakt skôr zápal, ale mierne ma to vydesilo.

Náhodou niekto nevie, čo by to mohlo byť? nechcem jej do toho zasahovať a niečo jej na to patlať bez vedomia vetky.

Alebo mala by som zbehnúť rovno na veterinu?
Je víkend, ide sviatok, moc sa mi nechce zas "obťažovať" mailami veterinárku (onkologičku, ku ktorej chodíme) takto cez volné dni. Je tomu len dva týždne, čo sme u nej boli naposledy :lol: Asi jej napíšem až v utorok ráno, ak to dovtedy nezmizne.
Či mám s tým bežať skôr k hocikomu na klinike? Zas nechcem panikáriť, tak neivem. K onkologičke sa treba objednávať vopred, nedá sa dojsť len tak.

Dávam aj foto, takto to vyzerá. Inokedy na koži nič nevidno, bežne má hrču len pod kožou.
Prílohy
DSCN0153.JPG
DSCN0153.JPG (94.35 KiB) Zobrazené 1808 krát
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Lindchen » Ned 31.12.2017 21:09

:plac:
Neporadím, neviem, ale myslíme na vás, držte sa.

Arisko ide tiež, čakáme na termín. Má dva útvary, odlišné, jeden tvrdý, pohyblivý a jeden mäkký, taký "rozliaty", nepohyblivý pod kožou :plac: . Dúfam, že ani jeden nebude nič zlé :zima: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Lindchen » Str 03.01.2018 9:11

Tak zajtra ideme... Bojim. :plac:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hrčka na koži

Poslaťod moschino » Str 03.01.2018 11:57

Držím palce
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Connie » Str 03.01.2018 16:41

Lindchen, držte sa! :yes:
Majjuna, ako ste dopadli?
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Lindchen » Štv 04.01.2018 22:38

Tak máme po. Obe hrčky sú neškodné lipómy. Tej na hrudníku som sa bála, je pri lymfatickej uzline, ale našťastie teda nič. Uf.

Boli sme v Sibre na objednanie u MVDr. Šimerdovej. Vyšetrenie trvalo chvíľku, do polhoďky boli výsledky. Spolu s análkami a strihaním parúrikov + to vyšetrenie 2 hrčiek: 91 e, keby náhodou niekoho zaujímala cena.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Slausa » Štv 04.01.2018 22:55

Našla som za uchom j*bák. Alebo to tak vyzerá. :prd:
Je to malé, naplnené skôr vodou ako hmisom, je to priesvitné, nie biele. Len dnes som to našla, ale od vianoc bol u babky. Panikáriť hneď, alebo to vydrží dva týždne do očkovania?
Fotku dám
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Slausa » Štv 04.01.2018 23:22

*
Prílohy
IMG_20180104_224612.jpg
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Predchádzajúci

Späť na Choroby