Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vonkajšie parazity - vši, blchy, dravčík...

Poslaťod Júlia » Str 22.08.2007 10:19

Ahojte,
:plac: čo myslíte ako psík dostane blchy ked nieje s cudzími psami? :oo:
Moja sa stále škriabe a ja neviem z čoho, včera som jej našla aj nejaké zvieratko v srsti, ale či to bola blcha?? :ua: to neviem :plac:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Blchy

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 10:22

Júlia píše:Ahojte,
:plac: čo myslíte ako psík dostane blchy ked nieje s cudzími psami? :oo:
Moja sa stále škriabe a ja neviem z čoho, včera som jej našla aj nejaké zvieratko v srsti, ale či to bola blcha?? :ua: to neviem :plac:


Blchy môže chytiť kdekoľvek...Mne sa blšky nasťahovali na morčatá napríklad. Pokiaľ sa ti hafan túla kade take napr. po záhrade...dala by som väčší pozor. Pokiaľ ich nemá nejak extrémne veľa, tak skús jej kúpiť šampón proti parazitom a v tom ju vykúpať. Kamoška keď mala tento probém(ale až mooc veľa bĺch), tak veterinár pichol jej sučke nejakú injekciu proti parazitom alebo čo.... A ako prevencia sú najlepšie pipety(napr. Frontline) alebo obojky proti parazitom... Je to potrebné hlavne v lete...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maruska » Str 22.08.2007 11:34

Ahoj Juli, pises ze nevies ci to bola blcha. Bola to len taka mala cierno hneda bodka, alebo to malo viditlne male nozky? Lebo v druhom pripade to mohla byt vos. Odporucam Orthosan penu + Difusil sprej na dezinfikovanie psikovho okolia. :smile:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Júlia » Str 22.08.2007 12:10

Jááááááááj :plac: to bola asi voš, lebo mala aj nožičky a mala také ohnuté telíčko :rozlucka: tuším hnedé brrrrrrrr
Hrozné! Čo teraz? Ale našla som jej aj také malé čierne bodky, ale možno to bola hlina.
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Poslaťod Maruska » Str 22.08.2007 12:13

Tie bodky to boly vytrusy. Hovienka :smile: nicoho sa neboj nieje to nic strasne. Chod co najskor kupit tie vyrobky co som uz pred tym pisala,pretoze psika to velmi svrbi, ak tie to naozaj vos tak tie su este neprijemnejsie pre psika ako blcha. Ty sa nemusis nicoho bat, na vas to nepreleze :smile:
A ako prevenciu je najlepsie pouzit pipetku (da sa kupit v kazdom vet shope asi za 60 korun, podla doby ucinnosti)
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 12:14

Júlia píše:Jááááááááj :plac: to bola asi voš, lebo mala aj nožičky a mala také ohnuté telíčko :rozlucka: tuším hnedé brrrrrrrr
Hrozné! Čo teraz? Ale našla som jej aj také malé čierne bodky, ale možno to bola hlina.


:heh: Tvoj opis zodpovedá blche a nie vši :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Maruska » Str 22.08.2007 12:18

No sak to :smile: ale to tazko...no este si nevidela v zivote vos? ma to take ako keby svalnate :heh: nozicky. Blcha ich ma velmi tenucke. Ale vlastne je to jedno, psika toho musis zbavit tak ci tak
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 12:21

Maruska píše:Ahoj Juli, pises ze nevies ci to bola blcha. Bola to len taka mala cierno hneda bodka, alebo to malo viditlne male nozky? Lebo v druhom pripade to mohla byt vos. Odporucam Orthosan penu + Difusil sprej na dezinfikovanie psikovho okolia. :smile:


zial nam sa Orthosan moc neosvedcil :ua: nepomohol...
najviac pomohol Friontline spray (na psika ) a Cyper alebo Biokill na dezinfikovanie okolia (oproti Difusilu maju to vyhodu, ze su ekologickejsie :no: )
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:24

Ja mám s Frontline - pipetou veľmi dobré skúsenosti :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maruska » Str 22.08.2007 12:28

Jasne, kazdy ma svoje skusenosti. Pre niekoho su osvedcenejsie kupel, pre niekoho sprcha. Zalezi aj od srsti psika a od zablsenia. Ved skus sama co ti bude najviac vyhovovat. Antiparazitny sampon je vzdy dobre mat poruke, pretoz tie nepodarene blchy su vsade :ach:
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 12:30

Ja používam Frontline pipetu už veľa rokov - odkedy ju začali u nás v SR predávať... a keď ideme na preteky do BA a okolie, CZ - tam, kde Frontline neúčinkuje, dávam pipetu EXspot.... poprípade obojok Kiltix.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:35

Svine sú to tie zvery.... :lol: Tak v tom prípade je vhodné aj striedať ich
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maruska » Str 22.08.2007 12:45

Myslim liecbu. Pri tej je uplne nevhodne menit pripravky. Pri prevencii je to uz ine. Takz ty si asi myslela pri prevencii,ze? Ze to je dobre striedat. Lebo to mas pravdu. Tam je riziko ze parazit si na insekticidne latky zvykne,rovnako ako si bakteria moze zvyknut na antibiotika, a ucinnost sa potom znizuje.
Rada pomozem
Maruska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:53

Maruska píše:Myslim liecbu. Pri tej je uplne nevhodne menit pripravky. Pri prevencii je to uz ine. Takz ty si asi myslela pri prevencii,ze? Ze to je dobre striedat. Lebo to mas pravdu. Tam je riziko ze parazit si na insekticidne latky zvykne,rovnako ako si bakteria moze zvyknut na antibiotika, a ucinnost sa potom znizuje.


No áno, ja som myslela prevenciu...práve preto mi nešlo do hlavy, prečo nemeniť prípravky... :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Júlia » Štv 23.08.2007 6:13

NO Ahojte,
tak som to včera bola preveriť a tá pinetka to je Vám drahý špás - 450Sk za 3ks :oo: Nieje to príliš??
:ua: A ešte som sa chcela popýtať, či treba kúpiť aj tú pinetu a sprej, alebo stačí len pineta? Načo vlastne ona slúži? Iba ako prevencia, alebo zničí aj už existujúce blchy?? :otaznik: :otaznik: :plac:
Mimochodom včera som jej našla zasa a už dve :plac: :hmm:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Ďalší

Späť na Choroby